Jaka gore w okolicach Szczawnicy poradzicie zdobyc?

Reply to this topic Start new topic Start Poll

> 

Jaka gore w okolicach Szczawnicy poradzicie zdobyc?

megaloman
Post: Jaka Gore Okolicach Szczawnicy Poradzicie Zdobyc, Oct 5 2007, 01:58 PM
Quote Post

Użytkownik

Grupa: Members
Nr użytkownika: 1618

Witam!
Idziemy w czwartek (16 sierpnia) w 5-7 osob. Myslelismy o Sokolicy, ale nie wiem czy nie jest za latwa. Jak dlugo idzie sie tam i z powrotem? Moze wawoz Homole (Homole czy Chomole?), poradzcie jak tam trafic ile trzeba czasu czy jest duzo ostrych podejsc, jakie sa widoki itd.
Bede niesamowicie wdzieczny za odpowiedz takze na priv. Dzieki.

PMEmail Poster
Kania
Post: Jaka Gore Okolicach Szczawnicy Poradzicie Zdobyc, Oct 5 2007, 04:43 PM
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 398

CYTAT
Witam!
Idziemy w czwartek (16 sierpnia) w 5-7 osob. Myslelismy o Sokolicy, ale nie wiem czy nie jest za latwa. Jak dlugo idzie sie tam i z powrotem? Moze wawoz Homole (Homole czy Chomole?),

Leszek Pawlisz
Jest latwa. Dosc stromo, ale krotko. Idzie sie ok.20-30 minut na gore i tylez z powrotem. Widoki piekne.
Homole, ale ze sczawnicy treba tam dojechac kilka km. Bardzo piekny.
PMEmail Poster
GrO
Post: Jaka Gore Okolicach Szczawnicy Poradzicie Zdobyc, Oct 6 2007, 07:00 AM
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 717

Polecam Palenice. Janusz
PMEmail Poster
patrykpj
Post: Jaka Gore Okolicach Szczawnicy Poradzicie Zdobyc, Oct 6 2007, 09:24 AM
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 1238

CYTAT
Homole, ale ze sczawnicy treba tam dojechac kilka km. Bardzo piekny.

Zgadza się. Z dojazdem nie ma problemu, ze Szczawnicy kursuja busy. Ja polecam traske: Homole, Wysoka, Palenica i zejscie do Szczawnicy. Na 99% znacznie mniej ludzi niz na Sokolicy (na ktora swoja droga warto sie wybrac) Jurek
PMEmail Poster
Lame
Post: Jaka Gore Okolicach Szczawnicy Poradzicie Zdobyc, Oct 6 2007, 11:02 AM
Quote Post

Użytkownik
**

Nr użytkownika: 1201

CYTAT
Witam!
Idziemy w czwartek (16 sierpnia) w 5-7 osob. Myslelismy o Sokolicy, ale nie wiem czy nie jest za latwa. Jak dlugo idzie sie tam i z powrotem? Moze wawoz Homole (Homole czy Chomole?), poradzcie jak tam trafic ile trzeba czasu czy jest duzo ostrych podejsc, jakie sa widoki itd.

no to ja Ci polecę trasę, którą opisywałem w 3 numerze n.p.m. npm.pl (nie ma jej niestety w archiwum), mianowicie traskę z Jaworek przez Doline Białej Wody na przeł. rozdziela, Obidzę i powrót via rusinowski wierch do Jaworek. Trasa jest po prostu sliczna i niezbyt mecząca, chociaż prawie cały dzień zajmie.
Jeżeli wolisz wariant mniej uciążliwy to polecam wjazd kolejką na Palenicę i dalej grzbietem Małych Pienin aż po Wysoką. Z Wysokiej są extra panoramki. Jeżeli bedziesz miał dość zejdziesz via Wawóz Homole do Jaworek, jeśli nie pójdziesz dalej aż po przeł. Rozdziela i zejdziesz też do Jaworek tylko co nieco później
pzdr. Tomek D
PMEmail Poster
Psycholog
Post: Jaka Gore Okolicach Szczawnicy Poradzicie Zdobyc, Oct 7 2007, 01:39 AM
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 352

CYTAT
Witam!
Idziemy w czwartek (16 sierpnia) w 5-7 osob. Myslelismy o Sokolicy, ale nie wiem czy nie jest za latwa. Jak dlugo idzie sie tam i z powrotem?

w Pieninach właściwych wobec tego polecałbym Ci traskę następującą: Szczawnica - Sokolica (Sokola perć daje chwilami popalić :-)) - Zamek Pieniński - 3K - )( Szopka [na Szopkę można iśc z pominięciem zamku pieninskiego] a dalej 4 warianty: A. najprostszy = zejść do Krościenka B. równiez prosty - zejść Wąwozem Szopczanskim do Sromowiec (wcześniej trzeba sprawdzić jak się stamtąd wydostać!!!) C. pójść w stronę Macelaka i zejść na przystań flisacką i spłynąć do Szczawnicy, ale - a/ trzeba sprawdzić czy spływ się odbywa flisacy.com.pl b/ spływ jest drogi. D. pójść przez Macelak, Czorsztyn aż na przełęcz Snozka gdzie jest przystanek PKS (trasa od Szopki niemal po płaskim i baaardzo widokowa). W razie dysponowania czasem można jeszcze wpaść na zamek w Czorsztynie.
pzdr. Tomek D

PMEmail Poster
1 użytkownik(ów) czyta ten temat (1 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options Reply to this topic Start new topic Start Poll

Kontakt: