Tatry a inne góry

Reply to this topic Start new topic Start Poll

> 

Tatry a inne góry

KaMcIa
Quote Post

Użytkownik

Grupa: Members
Nr użytkownika: 697

calories http://happyforks.com/barley/pearled/1147
Tylko zwracam Ci uwage, ze to (z tego co widze to 'niestety' dla niektorych ;b ) Tatry sa czescia gor, a _nie_ gory sa czescia Tatr. Gdyby mogly Tatry zostac na prg, a cala reszta gdzies indziej IMHO (IMHO!) nie byloby problemu, tylko to byloby razace naruszenie nazewnictwa Nie? Po pierwsze zmieniam tytul watku zeby nikt sie nie przyczepial ze uzywamy slów niecenzuralnych.
przeniesc to logiki
Ja zupelnie tego nie rozumiem. Przeciez Tatry sa czescia gór, a konkretnie Karpat wewnetrznych ;-)).
Czyzbys twierdzil inaczej ?
A tak w ogóle - to proponuje aby skonczyc ta dyskusje - jesli jestes faktycznie zainteresowany powolaniem nowej grupy to istnieje do tego odpowiednia procedura i nikt nie moze Ci zabronic wystapic o powolanie nowej grupy. Byloby wtedy glosowanie itd Ja glosowalabym "przeciw".
Nie mozesz nakazac nikomu "wyniesc sie ze swoimi dyskusjami o Tatrach na inna grupe", bo aktualnie pisanie o Tatrach zgodne jest z tematyka grupy. W sumie - mozesz przedstawic swoje zdanie, ale nie wierze zebys wiele osób przekonal - mnie zdecydowanie nie. Ja osobiscie jestem zarówno milosniczka Tatr, jak i innych gór - Beskidów - szczególnie Niskiego, oraz wszelkich gór Slowacji.
Temat bezpieczenstwa w górach, tematy sprzetowe (a takich postów jest procentowo najwiecej) dotyczy w równym stopniu Tatr co i innych gór.
Mozna ewentualnie nieco "na sile" podzielic grupe na wspinaczke i tramping, ale gdzie wtedy zaliczyc ski-tury ? Albo tzw. turystyke kwalifikowana (z czekanem i w rakach). Gdzie zaliczyc trekingowe wyprawy zima w Alpy, a gdzie w góry Rumunii ?
W sumie podzial uwazam za bez sensu.
Pozdrowienia.
Basia
PMEmail Poster
hugolol17
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 692

CYTAT
A tak w ogóle - to proponuje aby skonczyc ta dyskusje - jesli jestes faktycznie zainteresowany powolaniem nowej grupy to istnieje do tego odpowiednia procedura i nikt nie moze Ci zabronic wystapic o powolanie nowej grupy. Byloby wtedy glosowanie itd Ja glosowalabym "przeciw". Nie mozesz nakazac nikomu "wyniesc sie ze swoimi dyskusjami o Tatrach na inna grupe", bo aktualnie pisanie o Tatrach zgodne jest z tematyka grupy.

I ja również.
BTW, musiałyby być 2 głosowania, bo należałoby zmienić opis grupy pl.rec.gory. W takiej sytuacji szanse powstania nowej grupy oceniam na niewielkie.
PMEmail Poster
hook03
Quote Post

Użytkownik
**

Nr użytkownika: 1757

CYTAT
Nie mozesz nakazac nikomu "wyniesc sie ze swoimi dyskusjami o Tatrach na inna grupe", bo aktualnie pisanie o Tatrach zgodne jest z tematyka grupy.

postanowiłem wykazać się pozytywnym myśleniem:
mam propozycję, aby do czasu podziału grupy wszystkie wątki dotyczące Tatr oznaczać
OT(atrach);
mam nadzieję, iż przyczyni się to do zachowania niezbędnego porządku i ułatwi korzystanie z prg w tym trudnym, przejściowym okresie;
PMEmail Poster
zaro
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 87

CYTAT
Po pierwsze zmieniam tytul watku zeby nikt sie nie przyczepial ze uzywamy slów niecenzuralnych.
Tylko zwracam Ci uwage, ze to (z tego co widze to 'niestety' dla niektorych ;b ) Tatry sa czescia gor, a _nie_ gory sa czescia Tatr. Gdyby mogly Tatry zostac na prg, a cala reszta gdzies indziej przeniesc to IMHO (IMHO!) nie byloby problemu, tylko to byloby razace naruszenie logiki nazewnictwa Nie?
Ja zupelnie tego nie rozumiem. Przeciez Tatry sa czescia gór, a konkretnie Karpat wewnetrznych ;-)).
Czyzbys twierdzil inaczej ? Nie mozesz nakazac nikomu "wyniesc sie ze swoimi dyskusjami o Tatrach na inna grupe", bo aktualnie pisanie o Tatrach zgodne jest z tematyka grupy. Ja osobiscie jestem zarówno milosniczka Tatr, jak i innych gór - Beskidów - szczególnie Niskiego, oraz wszelkich gór Slowacji. Temat bezpieczenstwa w górach, tematy sprzetowe (a takich postów jest procentowo najwiecej) dotyczy w równym stopniu Tatr co i innych gór. Mozna ewentualnie nieco "na sile" podzielic grupe na wspinaczke i tramping, ale gdzie wtedy zaliczyc ski-tury ? Albo tzw. turystyke W sumie podzial uwazam za bez sensu.

Sorry Przeczytalas dokladnie? Polecam wobec tego jeszcze raz [tez ;) ]
Kto pisal o nakazywaniu? Wyrazilem ostry sprzeciw wobec tego co sie tu dzieje, a Wy wyraziliscie ostry sprzeciw wobec moich wypowiedzi. Cos innego?
Czy moja propozycja w czyms Ci bedzie przeszkadzac? .oprocz wygodnictwa (sorry za takie sformulowanie) i niecheci klikniecia na inny link/folder czy tez utworzenia regulki zeby obie wpadaly do jednego folderu (na podstawie tego, co pisalas w jednym z poprzednich) ;>
Robilas statystyke? Z moich obserwacji wynika, z nie za bardzo; raczej "jak dojechac"/zakwaterowanie, kurs/przewodnik tatrz., konkrety taternickie wspinaczkowe itpd Zreszta omawiasz kwestie bezpieczenstwa i sprzetu, to moze sprzez alpinistyczny i buty tak, ale pozostaly o ktorym jest najwiecej dyskusji (namioty, plecaki, inne) na ogol troche sie rozni od wypraw w inne gory, a z bezpieczenstwem chodzenia po nich tez jest chyba troche inaczej, nie? To SA wyjatkowe gory, w skali polskiej zasadniczo, w swiatowej i tak duzo wiecej jest innych niezaleznych tematow.
Do wspinaczki? ;b A wakacje z dzieckiem (w gorach) gdzie?
Wybacz, ale taka dyskusja nie ma sensu. To ze jestes w stanie wskazac inne przypadki nie jest powodem na nieslusznosc tego. Jesli bedzie odpowiednie "podloze" do wydzielenia (pod)grupy o ski-tourach, to - czemu nie? Tylko musi sie znalezc ktos, kto bedzie toforsowal mozesz Ty. ;>>
Zycze przyjemnosci w przekopywaniu sie przez rosnaca liczbe wiadomosci. Ty, na podstawie moich obserwacji, jestes w o tyle dobrej sytuacji (i dotyczy to w zasadzie wszystkich pozostalych na razie dyskutantow w watku) ze masz dobry dostep do sieci i mozesz sobie siedziec i dyskutowac, grzebac w watkach itpd..
W ten sposob utrudniasz jednak dostep do newsow innym, ktorzy sa w innej sytuacji [BTW to co pisalem o "pogadaniu" zamiast trzymania sie tematyki grupy jest jak najbardziej prawdziwe, w tym watku (nie tytule) tez ;->> A kuku O, AP, TS i inni :> ]
Nie chce sie piszac to kreowac na 'rzecznika [ ;) ] tych co maja gorszy dostep', tym bardziej ze na szczescie przynajmniej obecnie jako taki mam i nie narzekam, ale To ze jest kupa smiecia a osobiscie moge nad nia zrobic duzy krok, to nie znaczy ze ma ona lezec dalej i ze bede optowal za jej zostawieniem w spokoju; co niektorym moim dyskutantom w tym miejscu wprost zarzuce. Jasno sie wyrazilem?
pozdrawiam :) Michal

PMEmail Poster
autumnlover
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 1509

CYTAT
Sorry Przeczytalas dokladnie? Polecam wobec tego jeszcze raz ;) ]
Nie mozesz nakazac nikomu "wyniesc sie ze swoimi dyskusjami o na inna grupe", bo aktualnie pisanie o Tatrach zgodne jest z grupy. Kto pisal o nakazywaniu? Wyrazilem ostry sprzeciw wobec tego co sie tu dzieje, a Wy ostry sprzeciw wobec moich wypowiedzi. Cos innego?
Ja osobiscie jestem zarówno milosniczka Tatr, jak i innych gór - Beskidów - szczególnie Niskiego, oraz wszelkich gór Slowacji. Czy moja propozycja w czyms Ci bedzie przeszkadzac? oprocz wygodnictwa (sorry za takie sformulowanie) i niecheci na inny link/folder czy tez utworzenia regulki zeby obie wpadaly do jednego folderu (na podstawie tego, co pisalas w jednym z poprzednich) ;
Robilas statystyke? Z moich obserwacji wynika, z nie za bardzo; raczej "jak dojechac"/zakwaterowanie, kurs/przewodnik tatrz., konkrety wspinaczkowe itpd Zreszta omawiasz kwestie bezpieczenstwa i to moze sprzez alpinistyczny i buty tak, ale pozostaly o ktorym najwiecej dyskusji (namioty, plecaki, inne) na ogol troche sie rozni od wypraw w inne gory, a z bezpieczenstwem chodzenia po jest chyba troche inaczej, nie? To SA wyjatkowe gory, w skali zasadniczo, w swiatowej i tak duzo wiecej jest innych niezaleznych tematow.
Mozna ewentualnie nieco "na sile" podzielic grupe na wspinaczke i tramping, ale gdzie wtedy zaliczyc ski-tury ? Albo tzw. turystyke Do wspinaczki? ;b A wakacje z dzieckiem (w gorach) gdzie?
Wybacz, ale taka dyskusja nie ma sensu. To ze jestes w stanie przypadki nie jest powodem na nieslusznosc tego. Jesli bedzie "podloze" do wydzielenia (pod)grupy o ski-tourach, to - czemu nie? musi sie znalezc ktos, kto bedzie toforsowal mozesz Ty. ;
W sumie podzial uwazam za bez sensu. Zycze przyjemnosci w przekopywaniu sie przez rosnaca liczbe Ty, na podstawie moich obserwacji, jestes w o tyle dobrej sytuacji dotyczy to w zasadzie wszystkich pozostalych na razie dyskutantow w watku) ze masz dobry dostep do sieci i mozesz sobie siedziec i dyskutowac, grzebac w watkach itpd..
W ten sposob utrudniasz jednak dostep do newsow innym, ktorzy sa w sytuacji [BTW to co pisalem o "pogadaniu" zamiast trzymania sie tematyki jak najbardziej prawdziwe, w tym watku (nie tytule) tez ;- A AP, TS i inni : ]
Nie chce sie piszac to kreowac na 'rzecznika [ ;) ] tych co maja dostep', tym bardziej ze na szczescie przynajmniej obecnie jako taki nie narzekam, ale To ze jest kupa smiecia a osobiscie moge nad nia zrobic duzy krok, znaczy ze ma ona lezec dalej i ze bede optowal za jej zostawieniem w spokoju; co niektorym moim dyskutantom w tym miejscu wprost zarzuce. Jasno sie wyrazilem?

[tez
Przepraszam - faktycznie masz rację, niemniej było to sformułowane dość pokrętnie.
Tatrach tematyka wyraziliscie
Jasne, sprzeciw może wyrazić każdy - tylko czy coś to zmieni ? Tzn, czy przez to że "wyrazisz sprzeciw" przestaną napływać, jak Ty to określiłeś "śmieciowe posty" - nie sądzę.
Zawsze możesz sam sobie ustawić filtr.
klikniecia
Tak - przeszkadzałoby, bo jestem wygodnicka :-)). Po za tym - spora część postów byłaby wtedy wysyłana na obie grupy, przez co ich ilość by wzrosła.
Nie, ale ja akurat tych postów nie czytam i dlatego wydaje mi się ze ich jest za dużo.
taternickie sprzetu, jest nich tez polskiej
Namioty i plecaki są IMHO takie same do chodzenia po Tatrach jak i po Beskidach.
Ponawiam pytanie - a co wg Ciebie z innymi górami typu alpejskiego ? Teraz może jest mniej takich pytań ale przed wakacjami było sporo pytan o wyjazdy w Alpy. I to nie pytań typu z pl.rec.turystyka.tramping ale sensu stricte "górskich". To samo dotyczy np. Kaukazu, Ałtaju itd
A jak ktoś się wspina z dzieckiem ;-)) ? A są ty tacy :-))
wskazac inne odpowiednie Tylko
Akurat tym tematem nie jestem zainteresowana. Ale chodzeniem zimą po Tatrach - tak. Czy to turystyka, czy wspinaczka ?
wiadomosci. (i
Nie czytam wątków które mają w temacie "buty", "plecak" itp ..
innej grupy jest kuku O,
A wg mnie takie wątki są miłe, bo ubarwiają nieco bezpłciową grupę.
gorszy mam i to nie
I co z tego ze "zaprotestujesz" ? - czy myślisz że przez to mniej takich postów będzie przychodzić ?
Pozdrowienia.
Basia
PMEmail Poster
night86
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 1128

CYTAT
W ten sposob utrudniasz jednak dostep do newsow innym, ktorzy sa w innej sytuacji [BTW to co pisalem o "pogadaniu" zamiast trzymania sie tematyki grupy jest jak najbardziej prawdziwe, w tym watku (nie tytule) tez ;- A kuku O, AP, TS i inni : ]

Michal Segit
wywolany do tablicy odpowiedam (bo chyba AP to ja, choc na "pierwszy strzal" nie rozszyfrowalem kto to TS) zauwaz ze jesli wypowiedz schodzi z glownego watku w naglowku pojawia sie OT czyli "off topic" co jest zgodne z zasadami forumu zauwaz tez, ze wiekszosc czytnikow forumowych (a nie bramek emailnews) pozwala na sciagniecie tylko tych watkow czy pojedynczych postow, ktore sie "zakliknie" jesli wiec komus nie pasuje temat (np. jakie buty kupic), rejon gor (gory pieprzowe), osoba piszacego (O, AP, TS i inni) to moze takiego posta nie sciagac owszem - zdarza mi i nie tylko mi sie ze cos zbacza z tematu i zbyt pozno inni sa o tym informowani czasami jednak stan OT (on topic) od OT (off topic) dzieli tylko cienka czerwona linia
z innej strony na to patrzac (a bylo to walkowane wiele razy), pozbawienie grupy elementow/kontaktow personalnych uczyni z niej nie GRUPE w sensie pewnej grupy ludzi czujacej sie wspolnota ale GRUPE wolnych elektronow zblizajacych sie do siebie tylko w momencie kiedy maja do siebie interes chyba porownanie do anonsow na przystankach tramwajowych moze byc po czesci adekwatne - ktos chce "kupic", inny "sprzedac" i nie musi to byc tylko rzecz, to moze byc rowniez informacja czy takie wolne elektrony sa w stanie sie zaprzyjaznic, umowic na spotkanie gdzies w gorach? nie sadze a wierz mi, ze wiele przyjazni sie tu zawiazalo i rozwiazalo, jak to w zyciu
co do zasmiecania grupy, w tej chwili czytam tylko PRG i pl.rec.foto i na obu pojawiaja sie rozne, jak to nazwales, watki "smieciowe" kiedys czytalem tez inne grupy, bardziej zwiazane z kompami i netem od strony tworzenia i bylo tak samo :) elementy prywatne, humor, sarkarzm a czasami zwykle robienie sobie jaj jest po prostu elementem forumu i Internetu i chwala mu za to, inaczej odhumanizowalibysmy sie do konca siedzac i rozmawiajac za posrednictwem klawiatury i ekranu z "wirtualnymi" bytami polecam lekture wczesnego Lema
pozdro, Arthur
p.s. i na koniec, poniewaz wytknales mi ze i w tym watku wysylam smieci, to sie moim postom dokladnie przygladlem i wiesz co, nie za bardzo widze gdzie smiecilem wiem, wiem, pisalem o dupie maryni i o takiej grupie ale pamietaj ze zartobliwy komentarz do rzeczywistosci/czyichs pomyslow jest dalej komentarzem czy opinia a IMNHO jako taki do smieci nie nalezy celuje tu w takich peuntach i ripostach niejaki GL - ale niech kazdy sobie sam te inicjaly rozszyfruje :)
PMEmail Poster
teodor
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 721

CYTAT
Michal Segit W ten sposob utrudniasz jednak dostep do newsow innym, ktorzy sa w innej sytuacji [BTW to co pisalem o "pogadaniu" zamiast trzymania sie tematyki grupy jest jak najbardziej prawdziwe, w tym watku (nie tytule) tez ;- A kuku O, AP, TS i inni : ]
wywolany do tablicy odpowiedam (bo chyba AP to ja, choc na "pierwszy zauwaz ze jesli wypowiedz schodzi z glownego watku w naglowku pojawia sie OT czyli "off topic" co jest zgodne z zasadami forumu zauwaz tez, ze wiekszosc czytnikow forumowych (a nie bramek emailnews) pozwala na sciagniecie tylko tych watkow czy pojedynczych postow, ktore sie "zakliknie" jesli wiec komus nie pasuje temat (np. jakie buty kupic), rejon gor (gory pieprzowe), osoba piszacego (O, AP, TS i inni) to moze takiego posta nie sciagac owszem - zdarza mi i nie tylko mi sie ze cos zbacza z tematu i zbyt pozno inni sa o tym informowani czasami jednak stan OT (on topic) od OT (off topic) dzieli tylko cienka czerwona linia z innej strony na to patrzac (a bylo to walkowane wiele razy), pozbawienie grupy elementow/kontaktow personalnych uczyni z niej nie GRUPE w sensie pewnej grupy ludzi czujacej sie wspolnota ale GRUPE wolnych elektronow zblizajacych sie do siebie tylko w momencie kiedy maja do siebie interes co do zasmiecania grupy, w tej chwili czytam tylko PRG i pl.rec.foto i na obu pojawiaja sie rozne, jak to nazwales, watki "smieciowe" kiedys czytalem tez inne grupy, bardziej zwiazane z kompami i netem od strony tworzenia i bylo tak samo :) elementy prywatne, humor, sarkarzm a czasami zwykle robienie sobie jaj jest po prostu elementem forumu i Internetu i chwala mu za to, inaczej odhumanizowalibysmy sie do konca siedzac i rozmawiajac za posrednictwem klawiatury i ekranu z "wirtualnymi" bytami polecam lekture wczesnego Lema p.s. i na koniec, poniewaz wytknales mi ze i w tym watku wysylam smieci, to sie moim postom dokladnie przygladlem i wiesz co, nie za bardzo widze gdzie smiecilem wiem, wiem, pisalem o dupie maryni i o takiej grupie ale pamietaj ze zartobliwy komentarz do rzeczywistosci/czyichs pomyslow jest dalej komentarzem czy opinia a IMNHO jako taki do smieci nie nalezy celuje tu w takich peuntach i ripostach niejaki GL - ale niech kazdy sobie sam te inicjaly rozszyfruje :)

Doskonale o tym wiem. A pojawilo sie? Odp: NIE. Czemu? do nie do mnie pytanie. ;>>
.OT w nawiasach [OT], czyz nie? Tak gwoli scislosci, nietrudno sie zorientowac ze komus kto ustawi w regulach (o ile one dzialaja, czasem niestety nie, mam na mysli POP) samo 'ot' moze wyciac wiele istotnych niezaleznych wiadomosci.
Bramki pozwalaja czesto lepiej, bo pozniej posortowac (czy to M$O(E) czy procmail i in.) itd. Istotne jest w kazdym razie, ze _jest_ do newsow wiele metod dostepu. Jednak zadna z nich w duzym i skutecznuym stopniu nie wyeliminuje niedogodnosci ktore powstaja, jesli sie pisze na grupe duzo i bez sensu (to ogolna aluzja, nie do Ciebie personalnie)
Cienka jak cienka. Co ma z gorami wspolnego p.p-t.d-m (jesli dobrze pamietam ;)) to trudno zgadnac; analogia wymaga zbyt duzo wyjasnien w kazdym razie. A [OT] nie bylo. to tylko przykladowo, kliniczny przypadek, gdyby byl jedyny to bym nie pisal o tym
Nie popadaj w skrajnosc. Nie pisze o "pozbawianiu", tylko o niedopuszczaniu aby zamiast konkretnej dyskusji robic tu regularny hydepark. A coraz bardziej z tym mamy do czynienia;) Mozna sobie pozwolic na dywagacje czy dygresje (przykladem np. nasza dyskusja, jak widze temat sie nie wyczerpal, ale gdzie mamy z tym "pojsc"?), wielokrotnie sa one b. rozrywkowe, natomiast kiedy jest ich wiecej niz konkretnych wypowiedzi w danym watku, a takich watkow sie pojawia sporo to zaczyna byc to b. delikatnie mowiac niesmaczne.
No i co z tego? Na co to ma byc dowod?? Czy ja pisalem ze tylko tu jest bajzel (w sporym stopniu)? Z tego co widze na innych grupach, gdzie albo jestem (chocby biernie) albo czasem "wpadam", tez sa tego typu konflikty/wyrazy niezadowolenia z zachowania poszczegolnych uzytkownikow ich
OK jw.
Dziekuje. Czesciowo sie zgadzam; nalezy uwazac na wdepniecie w absurd - ?
Smieci to tez pojecie bardzo wzgledne, bardzo! Osobiscie jakos przezyje, ale apytaj np. o zdanie osoby, ktore chca z newsow skorzystac w konkretnych sprawach majac niewielkie mozliwosci, co mysla o takiej jak obecnie ilosci postow nie nisacych w sobie zadnych konkretnych tresci ;) itd.
Nie rozszyfrowalem (mam inne sprawy), ale ogolnie niektore sa celne, nawet bardzo. Co nie zmienia faktu, ze niezbyt adekwatne do miejsca w ktorym sie je wyglasza tyle ;)
pozdrawiam Michal
k

PMEmail Poster
Ech
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 1499

CYTAT
Robilas statystyke? Z moich obserwacji wynika, z nie za bardzo; raczej "jak dojechac"/zakwaterowanie, kurs/przewodnik tatrz., konkrety taternickie wspinaczkowe itpd Zreszta omawiasz kwestie bezpieczenstwa i sprzetu, to moze sprzez alpinistyczny i buty tak, ale pozostaly o ktorym jest najwiecej dyskusji (namioty, plecaki, inne) na ogol troche sie rozni od wypraw w inne gory, a z bezpieczenstwem chodzenia po nich tez jest chyba troche inaczej, nie? To SA wyjatkowe gory, w skali polskiej zasadniczo, w swiatowej i tak duzo wiecej jest innych niezaleznych tematow. Zycze przyjemnosci w przekopywaniu sie przez rosnaca liczbe wiadomosci. Ty, na podstawie moich obserwacji, jestes w o tyle dobrej sytuacji (i dotyczy to w zasadzie wszystkich pozostalych na razie dyskutantow w watku) ze masz dobry dostep do sieci i mozesz sobie siedziec i dyskutowac, grzebac w watkach itpd.. W ten sposob utrudniasz jednak dostep do newsow innym, ktorzy sa w innej sytuacji To ze jest kupa smiecia a osobiscie moge nad nia zrobic duzy krok, to nie znaczy ze ma ona lezec dalej i ze bede optowal za jej zostawieniem w spokoju; co niektorym moim dyskutantom w tym miejscu wprost zarzuce. Jasno sie wyrazilem?

Przepraszam, ale jeśli chodzi o kursy, to zdecydowanie więcej jest informacji/dyskusji o kursach przewodników beskidzkich. O wspinaczce też jest niewiele (jak wynika z mojego KF, nie licząć dyskusji o Karcie Taternika), a jeśli już to z reguły dotyczy wspinania w skałkach, a nie w Tatrach. BTW, nie wiem dlaczego sprzęt (namioty, plecaki) miałby się dzielić na ten "w Tatry" i "w inne góry". Czy kupujesz plecak dla każdego pasma górskiego osobno???
Nie zauważyłem jakoś rosnącej liczby wiadomości, masz jakieś statystyki? :-O I nie przesadzaj, że trzeba mieć stały dostęp, żeby korzystać z newsów. Ja przez długi czas korzystałem z modemu i czytałem kilkanaście grup - wystarczy wiedzieć, z jakich programów korzystać i *jak* z nich korzystać.
Rozwiń tę myśl.
Gdzie ty widzisz te śmieci? Czy posty o Tatrach to niby te śmieci? Nie wiem, czy czytasz jakieś inne grupy, ale na większości jest tak, że zdarzają się dyskusje offtopiczne, ale stanowią one o specyficznym klimacie grupy i jakoś specjalnie nikt na nie nie narzeka.
PMEmail Poster
rhqq2
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 46

CYTAT
(Michal Segit) wklepał( BTW, nie wiem dlaczego sprzęt (namioty, plecaki) miałby się dzielić na ten "w Tatry" i "w inne góry". Czy kupujesz plecak dla każdego pasma górskiego osobno??? Zycze przyjemnosci w przekopywaniu sie przez rosnaca liczbe wiadomosci. Ty, na podstawie moich obserwacji, jestes w o tyle dobrej sytuacji (i dotyczy to w zasadzie wszystkich pozostalych na razie dyskutantow w watku) ze masz dobry dostep do sieci i mozesz sobie siedziec i dyskutowac, grzebac w watkach itpd..
Nie zauważyłem jakoś rosnącej liczby wiadomości, masz jakieś statystyki? :-O I nie przesadzaj, że trzeba mieć stały dostęp, żeby korzystać z newsów. Ja przez długi czas korzystałem z modemu i czytałem kilkanaście grup - wystarczy wiedzieć, z jakich programów korzystać i *jak* z nich korzystać. W ten sposob utrudniasz jednak dostep do newsow innym, ktorzy sa w innej sytuacji
Rozwiń tę myśl.
To ze jest kupa smiecia a osobiscie moge nad nia zrobic duzy krok, to nie znaczy ze ma ona lezec dalej i ze bede optowal za jej zostawieniem w spokoju; co niektorym moim dyskutantom w tym miejscu wprost zarzuce. Jasno sie wyrazilem?
Gdzie ty widzisz te śmieci? Czy posty o Tatrach to niby te śmieci? Nie wiem, czy Michal Segit : Przeczytaj sobie forum.pl tam jest o zakladaniu grup.. napisz RFD : wyslij do cesarza polskiego juznetu i jak dobrze zrobisz to RFD to bedzie : Tak, wiem gdzie o tym, tylko potrzebuje odpowiedniej chwili czasu, : spokojnie! :) Krocej by Ci bylo napisac wniosek niz te wszystkie dlugasne i malo przekonywujace wywody, z ktorych wynika, ze akurat czasu to Ci nie brak..

Witam!
Plecak kupujesz na Tatry? Nie zauwazylem takich watkow, jest ich co najmniej malo. Ile mozna "pod plecakiem" pochodzic sobie w Tatrach? chyba ze do noszenia lin i tego szpeju (nie znam sie na tym) To samo z namiotem o ilesie nie myle to tam (jeszcze ;)) jest raczej PN? ;) Itd., to mialem na mysli. Nie da sie ukryc, ze nie sa to gory duze, rozne rzeczy z tego wynikaja. Rowniez i nie tylko dlatego sa to gory duzo inne od pozostalych w Polsce i okolicach (o dalszych jest ogolnie b.malo)
Wiesz co Ja tez wiem z autopsji co to jest modem, itd. Sa modemy, sa transfery i transfery. Zwroce Ci tylko uwage, ze to nie ja jestem autorem listow, ktore wielokrotnie czytalem i czytam (nie tylko chodzi o ta grupe), a w ktorych rozmaite osoby oburzaja sie na wlasnie istnienie wielu niepotrzebnych wypowiedzi na tym publicznym forum jakim sa newsy
Tak. Notoryczne posty typu "gdzie kwatery w Zakopcu" (chodzi o idee, bardzo zblizone) uwazam za w duuzym stopniu takie. I nie tylko ja, jak widac czasem Nie chce napisac, ze sa one nieuzasadnione zupelnie, natomiast chce, ze sa jakies konkretne powody, iz wlasnie to sie pojawia, jak i zwrocic uwage na fakt, ze z jakis powodow np. osoby wysylajace nastepne posty nie widza, ze juz o tym byla dyskusja, nieraz itd. ehh
Subject: Re: Czy na tej drupie istnieja tylko piere Tatry ???? On Tue, 11 Dec , Slawomir Gorniak Nie nie krocej. Raczej, wbrew pozorom, do napisania tych listow potrzeba czasu liczonego w minutach, kilkudziesieciu raczej i wystarczy dostep txt (!), do reszty raczej cos wiecej, bo np. uwazam ze dobrze sie wczesniej zapoznac i dokladnie przestudiowac, co juz sie wydarzylo i co sie aktualnie dzieje w tym zakresie i pokrewnych. Moze Ty jeste na biezaco z tworzeniem nowych grup, ale ja jakby niezupelnie etc
pozdrawiam Michal

PMEmail Poster
Justyna Martyka
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 487

CYTAT
Wiesz co Ja tez wiem z autopsji co to jest modem, itd. Sa modemy, sa transfery i transfery. Zwroce Ci tylko uwage, ze to nie ja jestem autorem listow, ktore wielokrotnie czytalem i czytam (nie tylko chodzi o ta grupe), a w ktorych rozmaite osoby oburzaja sie na wlasnie istnienie wielu niepotrzebnych wypowiedzi na tym publicznym forum jakim sa newsy W ten sposob utrudniasz jednak dostep do newsow innym, ktorzy sa w innej sytuacji
Rozwiń tę myśl.
Tak. Notoryczne posty typu "gdzie kwatery w Zakopcu" (chodzi o idee, bardzo zblizone) uwazam za w duuzym stopniu takie. I nie tylko ja, jak widac czasem

No cóż, nieobecni głosu nie mają. A jeśli oburzają się w stylu tego pana z "NS", to pozostawiam to bez komentarza. Pewnym osobom wydaje się, że forum powinien być czysty jak łza. forum tworzą ludzie i będzie on taki, jak ci ludzie. Nie oczekujmy tu dyskusji takich, jakby uczestniczyli w nich sami laureaci nagrody Nobla. Jeśli komuś nie odpowiada poziom dyskusji na Usenecie, to nie musi czytać grup news. Niech sobie założy forum na WWW, listę dyskusyjną, grupę dyskusyjną na prywatnym serwerze i tam dyskutuje na takim poziomie, jaki mu odpowiada.
Nie można ulepszać "na siłę" i wprowadzać jakichś zakazów/nakazów. To już było, minęło Można co najwyżej coś zalecać (FAQ) i próbować zwracać uwagę grupowiczom (na priv).
"To jest forum, tu się walczy, a nie dyskutuje" (c) Łukasz Rewerenda
Pytam jeszcze raz: w jaki sposób niby utrudniamy dostęp do newsów innym osobom? Co przez to rozumiesz?
To napisz wtedy na priv: zajrzyj do FAQ, tam są adresy miejscowości górskich; zajrzyj też do archiwum. Proste? Tylko komu by się chciało
PMEmail Poster
Ooo Ooo Ooo Ooo
Quote Post

Użytkownik
**

Nr użytkownika: 1136

CYTAT
(Michal Segit) wklepał(-a): Wiesz co Ja tez wiem z autopsji co to jest modem, itd. Sa modemy, sa transfery i transfery. Zwroce Ci tylko uwage, ze to nie ja No cóż, nieobecni głosu nie mają. A jeśli oburzają się w stylu tego pana z "NS", to pozostawiam to bez komentarza. Pewnym osobom wydaje się, że forum powinien być czysty jak łza. forum tworzą ludzie i będzie on taki, jak ci ludzie. Nie oczekujmy tu dyskusji takich, jakby uczestniczyli w nich sami laureaci nagrody Nobla. Jeśli komuś nie odpowiada poziom dyskusji na Usenecie, to nie musi czytać grup news. Niech sobie założy forum na WWW, listę dyskusyjną, grupę dyskusyjną na prywatnym serwerze i tam dyskutuje na takim poziomie, jaki mu odpowiada. "To jest forum, tu się walczy, a nie dyskutuje" (c) Łukasz Rewerenda W ten sposob utrudniasz jednak dostep do newsow innym, ktorzy sa w innej sytuacji
Rozwiń tę myśl.
Pytam jeszcze raz: w jaki sposób niby utrudniamy dostęp do newsów innym osobom? Co przez to rozumiesz? Tak. Notoryczne posty typu "gdzie kwatery w Zakopcu" (chodzi o idee, bardzo zblizone) uwazam za w duuzym stopniu takie. I nie tylko ja, jak widac czasem To napisz wtedy na priv: zajrzyj do FAQ, tam są adresy miejscowości górskich; zajrzyj też do archiwum. Proste? Tylko komu by się chciało

Tak, w zupelnosci sie zgadzam. I zarowno nad forumem jak i nad ludzmi sie pracuje, co sie objawia np. edukacja dzieci i mlodziezy, doroslych a do smierci, oraz pracuje sie przez odpowiednia organizaacje tego forum. Itd
Nie. To jest strategia typu: "jest g na trawniku to przejdz obok i nie patrz". Strategia zatomizowanego spoleczenstwa bez regul zasad i wiezi w zwiazku z tym tez. Mnie w taka strategie nie mieszaj :/
:) Tak, to jest odpowiedni cytat widac po tym watku chocby ;)
No wlasnie to, .m.in., co powyzej o modemach, "w ten desen"
Do kogo ta uwaga? ;) No wlasnie. Kiedy jest "jak wol/" grupa np. prgt albo jakakolwiek inna z konkretna nazwa, gdzie jest mniej listow i latwiej stwierdzic ze ten watek juz byl, to sadze lepiej "sie rozumie" ze to wlasnie tam takie pytanie (badz odpowiedzi trzeba szukac), niz kiedy nic takiego nie ma i trzeba sie domyslac ze istnieje w ogole jakies FAQ i inne cuda ;/
pozdrawiam Michal

PMEmail Poster
mortgagevladim
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 1710

CYTAT
Jacy nieobecni? nieobecni a wysylaja takie listy?? Tak, w zupelnosci sie zgadzam. I zarowno nad forumem jak i nad ludzmi sie pracuje, co sie objawia np. edukacja dzieci i mlodziezy, doroslych a do smierci, oraz pracuje sie przez odpowiednia organizaacje tego forum. Itd Nie. To jest strategia typu: "jest g na trawniku to przejdz obok i nie patrz". Strategia zatomizowanego spoleczenstwa bez regul zasad i wiezi w zwiazku z tym tez. Mnie w taka strategie nie mieszaj :/ No wlasnie. Kiedy jest "jak wol/" grupa np. prgt albo jakakolwiek inna z konkretna nazwa, gdzie jest mniej listow i latwiej stwierdzic ze ten watek juz byl, to sadze lepiej "sie rozumie" ze to wlasnie tam takie pytanie (badz odpowiedzi trzeba szukac), niz kiedy nic takiego nie ma i trzeba sie domyslac ze istnieje w ogole jakies FAQ i inne cuda ;/

Myślisz o sobie? To nie jest liczba mnoga. Nie pisz w imieniu innych, niech się sami wypowiedzą.
Widzę, że masz ambicje niestety prawda jest taka, że nie wszyscy (a raczej mało kto) podzielają Twoje zdanie. Zrozum, że nie zawsze podział jest dobrym rozwiązaniem.
Nie rozumiem o czym piszesz. Nie ma nakazu korzystania z forumu. A jedna osoba nie zmieni jego kształtu, więc nie stosuj "strategii mesjanistycznej" i nie staraj się polec w obronie swojej wizji forumu :-) Niestety, Twoje wypowiedzi zaczynają mi przypominać wypowiedzi Experta On też zna wiele sposobów na zbawienie świata.
W tym wypadku osoba szukająca informacji musi grzebać w archiwum *obu* grup. Jeśli chodzi o FAQ, to co - tworzyć nowe? Bez sensu.
PMEmail Poster
1 użytkownik(ów) czyta ten temat (1 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options Reply to this topic Start new topic Start Poll

Kontakt: