Test porownawczy termosow

Reply to this topic Start new topic Start Poll

> 

Test porownawczy termosow

Jurek
Quote Post

Użytkownik

Grupa: Members
Nr użytkownika: 1001

Witam
Pokusilem sie o wykonanie testow posiadanych przeze mnie termosow.
| Zwykly || Stalowy ---------------------------------------------------- Poj. [l] | 0,5 | 0,7 || 0,7 | 1,0 ---------------------------------------------------- Temp.[°C] | 66 | 73 || 70 | 76
Nie posiadam jednakowej pojemnosci dla kazdego typu, ale wyniki sa zastanawiajace.
Termosy "zwykle". Szklana banka i plastykowa obudowa. 0,5l producent Rotpunkt - DL 0,7l noname. Nieszczelny korek. Musi stać pionowo.
Termosy stalowe. Kupione w Makro. Korki z przyciskiem. 0,7l noname, bo Thermo Rex to chyba nic nie znaczy. 1,0l producent lao gai - Chiny. Z paskiem.
Warunki pomiaru. Przed nalaniem wrzatku, termos porzadnie wyparzony. Temperatura poczatkowa 99°C. Pomiar temperatury po 12h. Temperatura otoczenia -3°C (minus trzy) przez caly czas pomiaru. Zadnych ocieplen na termosie. Wiatr 0. Wilgonosc spora (tak na oko, tzn. na nos - nie mam higrometru).
Czy 66°C to duzo? Dla mnie tak. Nie wypije duszkiem szklanki herbaty o tej temperaturze. Jest to dosyc gorace, choc nie niebezpieczne. 76°C to juz jest zdecydowanie do picia malymi lykami. Inaczej poparzy sie przelyk. Sa ludzie, ktorzy moga to pic bez problemu. Kwestia osobnicza.
Znany producent sprzetu (nie na A.;-), sprzedaje termosy stalowe, reklamowane w sieci tak: [] przeprowadziliśmy niezależne testy. Wykazały one doskonałe właściwości termiczne oferowanych termosów. Dla przykładu do termosu 1 litr wlano wodę o temperaturze 93°C, po upływie 24 godzin, woda w termosie miała temperaturę 64°C []
Niestety nie podaja temperatury zewnetrznej, w jakiej umieszczono termos. To jest bardzo istotny parametr. Czy bylo to standardowe +20°C, hPa i wilgotnosc 60%? Czy może -20°C ? Czy miał on także dodatkowa oslone, niewiemy. Ot, takie manipulowanie i zaglerka liczbami. Moze byly to i niezalezne testy. Nie wiemy tylko od kogo, ani od czego;)
Zeby porownac z zacytowana firma, zrobilem pomiary 1,0 litrowego termosu po 24h. Warunki pomiaru j.w. z tym, ze temp. zewnetrzna byla +21°C. Wilgotnosc duzo mniejsza. I co? I wyszla mi temperatura 66°C. Biorac pod uwage, ze moja temperatura poczatkowa byla o 6° wyzsza, to wynik nie byl taki zly. Tylko o 4 stopnie nizszy. Tylko podkresle jeszcze raz, ze w/w firma nie podala warunkow pomiaru - moze ich termos stal w temp. +30° i byl dodatkowo w spiworze puchowym? Lekko zlosliwie zapytam: czy zamiast 24 zl w Makro za jednolitrowy termos warto wydac o 100 zl wiecej w tej firmie? Troche sie poznecalem nad firma, ale jesli nie podaja wszystkich danych, to sami sobie winni:)
Czy termos noname jest lepszy od markowego? Nie wiem. Nie mialem mozliwosci sprawdzenia. Z moimi termosami nie mialem problemu. Sa szczelne. Czegoz wymagac wiecej, jesli temperatury sa zadowalajace. Jezeli ktos z Trojmiasta udostepnilby termos dobrej marki, to chetnie sprawdze, jak trzyma i porownam wyniki z bezmarkowcami.
Ufff Ale sie napisalem:-)
PMEmail Poster
bnq
Quote Post

Użytkownik
**

Nr użytkownika: 1551

z tego co pamietam to bedzie teraz test termosow w kwietniowym numerze npm - tak przy okazji
PMEmail Poster
mrówa
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 993

jeśli dałeś w Makro za termos 24 zł i trzyma temperaturę to oczywiście nie ma się co zastanawiać. U nas "przyjaciele ze wschodu" wołają 50 zł za termosik a nawet i 70. jak będe w makro też sobie taki sprawię.
PMEmail Poster
Tomix
Quote Post

Użytkownik
**

Nr użytkownika: 73

CYTAT
Termosy stalowe. Kupione w Makro. Korki z przyciskiem.
1,0l producent lao gai - Chiny. Z paskiem.

dwa razy wymianialem taki termos, zanim trafilem na szczelny korek - ku przestrodze ew. kupujacych.

PMEmail Poster
Viola
Quote Post

Użytkownik
**

Nr użytkownika: 1724

CYTAT

Termosy stalowe. Kupione w Makro. Korki z przyciskiem.
dwa razy wymianialem taki termos, zanim trafilem na szczelny korek - ku przestrodze ew. kupujacych.

Witam
Marcin Kompanowski
Kiedys mialem taki termos. Przyjrzalem sie uszczelce. Byla lekko przekrzywiona. Poprawilem i było OK. W paru termosach bylo to samo. Byc moze na tym polega tandeta z Makro, ze przed sprzedaza nikt nie sprawdza tych termosow. Ale brac za sprawdzenie 50 zl i sprzedawac pod "dobra" marka to przesada. Zreszta kto chce to kupi. To wolny kraj:-)
PMEmail Poster
hatatata
Quote Post

Użytkownik
**

Nr użytkownika: 48

CYTAT

Dla mozliwych nieswiadomych czytaczy tego postu - Lao Gai to eufemistycznie "oboz reedukacyjny" - mniej wiecej podobny do swego radzieckiego pierwowzoru tzn. obozu pracy.
Pzdrw. Robert Bryl
P.S. Sam mam chinski stalowy termos z supermarketu i calkiem dobrze dziala
PMEmail Poster
tamok
Quote Post

Użytkownik
**

Nr użytkownika: 130

CYTAT
Warunki pomiaru. Przed nalaniem wrzatku, termos porzadnie wyparzony. Temperatura poczatkowa 99°C. Pomiar temperatury po 12h. Temperatura otoczenia -3°C (minus trzy) przez caly czas pomiaru. Zadnych ocieplen na termosie. Wiatr 0. Wilgonosc spora (tak na oko, tzn. na nos - nie mam higrometru).

"Zbynek Ltd."
czesc,
dosc istostnym parametrem przy pomiarze tego typu moze byc mieszanie plynu wewnatrz nie zapominajmy bowiem, ze termos w plecaku jest jednym wielkim mieszadlem i plyn wewnatrz ma mniej wiecej jednakowa temperatuture a w termosie stojacym pionowo jest cieplejszy ku gorze a ziemniejszy ku dolowi
pozdro, Szu
PMEmail Poster
sebaian
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 1398

CYTAT
z tego co pamietam to bedzie teraz test termosow w kwietniowym numerze

npm -
IMVHO oczywiscie najlepszy termos bedzie nalezal do sponsora gazety lub artykulu :-) pozdrawiam

PMEmail Poster
sh@dow
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 1647

CYTAT
z tego co pamietam to bedzie teraz test termosow w kwietniowym numerze npm -
IMVHO oczywiscie najlepszy termos bedzie nalezal do sponsora gazety lub artykulu :-)

Karolina
Droga Karolino, Poniewaz popelnilem wzmiankowany tekst o termosach do npm'u ( jak i wiele innych), uprzejmie prosze o nie insynuowanie jakiegokolwiek sponsoringu ze strony firm produkujacych termosy. Wdaje mi sie, ze nie mialas jeszcze okazji czytac tekstu ( npm ze wzmiankowanym artykulem ukaze sie w polowie marca) i z Twojej strony ( Twoj mail) jest to pomowieniem. Nie zamierzam wstepowac na droge sadowa (bylby to zreszta ciekawy proces), ale prosze o oficjalne przeproszenie na lamach grupy pl.rec.gory po przeczytamiu artykulu. Skladam na karb Twojego (przypuszcam) mlodego wieku ta wypowiedz publiczna, ktora nie odpowiada prawdzie (a moze masz dowody na sponsoring). Pozdrawiam, Wojciech Wierba
PMEmail Poster
przeczek
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 47

CYTAT
Karolina
z tego co pamietam to bedzie teraz test termosow w kwietniowym npm -
IMVHO oczywiscie najlepszy termos bedzie nalezal do sponsora artykulu :-)
Skladam na karb Twojego (przypuszcam) mlodego wieku ta wypowiedz publiczna, ktora nie odpowiada prawdzie (a moze masz dowody na sponsoring).

Użytkownik "Wojciech Wierba" napisał w wiadomości numerze gazety lub
Karolina, przypominam Ci że jesteś reprezentantem Oddziału Międzyuczelnianego i powinnas się trochę zastanowić zanim coś napiszesz. Poza tym mam wrażenie że chyba nigdy nie miałaś npm w ręku, tym bardziej nie powinnaś siew wypowiadać o czymś o czym nie wiesz. Gdybyś poczytała teksty Wojtka i obejrzała dokładnie podpisy pod zdjęciami i na końcu tekstów nie miałabyś wątpliwości.
Reasumując: najpierw myslimy potem piszemy :-P
nie wymagaj zbyt wiele od doktorantów, nie powiem juz na jakiej uczelni ;-)))
Tomek Dygała
PMEmail Poster
bl
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 589

CYTAT
Karolina, przypominam Ci że jesteś reprezentantem Oddziału Międzyuczelnianego i powinnas się trochę zastanowić zanim coś napiszesz.

Nie przesadzaj!!!! Karolinę chyba nikt tutaj nie odbiera jako czyjegoś przedstawiciela, oprócz Ciebie może :))) Rozumiem, że bronisz npm jak się da, ale to przesada!!! Gdyby się podpisała jako PTTK O?Miedzycośtam, czy jeszcze jakoś inaczej, to rozumiem, ale pod jej postem widnieje tylko Karolina
Poza tym Tomku, przypominam Ci, że jesteś członkiem .. (tu odpowiednie funkcje, znane mi i Tobie :))) itd :)
PMEmail Poster
wojpap
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 1322

CYTAT
Karolina, przypominam Ci że jesteś reprezentantem Oddziału Międzyuczelnianego i powinnas się trochę zastanowić zanim coś napiszesz.
Nie przesadzaj!!!! Karolinę chyba nikt tutaj nie odbiera jako czyjegoś przedstawiciela, Ciebie może :))) Rozumiem, że bronisz npm jak się da, ale to przesada!!! Gdyby się podpisała jako PTTK O?Miedzycośtam, czy jeszcze jakoś rozumiem, ale pod jej postem widnieje tylko Karolina
Poza tym Tomku, przypominam Ci, że jesteś członkiem .. (tu odpowiednie funkcje, znane mi i Tobie :))) itd :)

Użytkownik "Waldek Brygier" napisał w wiadomości oprócz
ee nie tylko przeze mnie ;-))
nie mam po co bronić n.p.m. jak dobre wino broni się samo :-) a jak ktoś krytykuje/komentuje nie czytając, tylko zakładając cos a priori to w zasadzie nie ma o czym gadać
inaczej, to
przyganiał kocioł garnkowi ;-PPP
pzdr. Tomek D
PMEmail Poster
Denvers
Quote Post

Użytkownik
*

Nr użytkownika: 19

CYTAT
n.p.m. jak dobre wino broni się samo :-)

Wino podobno im starsze tym lepsze.
.. póki nie spleśnieje :))))
PMEmail Poster
strzmiele
Quote Post

Użytkownik
**

Nr użytkownika: 478

CYTAT
Karolina
z tego co pamietam to bedzie teraz test termosow w npm -
IMVHO oczywiscie najlepszy termos bedzie nalezal do sponsora artykulu :-) Nie zamierzam wstepowac na droge sadowa (bylby to zreszta proces),

Użytkownik "Wojciech Wierba" napisał w wiadomości kwietniowym numerze gazety lub
ciekawy
Ale wypaliłeś Wojtku od razu z armaty, a przecież nic się na razie nie stało. Widzę, że jesteś bardzo uczulony na punkcie npm, Karolina natomiast poddał(a) w wątpliwość prawdziwość i rzetelność tego typu testów zamieszczanych w popularnych czasopismach, a nie stwierdził(a) faktu zaistnienia sponsoringu w tym konkretnym przypadku, również bez wskazania autora. Pewnie i napewno nie czytał(a) owego pisma. Wg powyższego przeprosiny wydają się nie wskazane. Poza tym, czy sponsoring to to samo co łapówkarstwo?(w takim przypadku)
PMEmail Poster
Jenny19
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 1599

CYTAT
Ale wypaliłeś Wojtku od razu z armaty, a przecież nic się na razie nie stało. Widzę, że jesteś bardzo uczulony na punkcie npm, Karolina natomiast poddał(a) w wątpliwość prawdziwość i rzetelność tego typu testów zamieszczanych w popularnych czasopismach, a nie stwierdził(a) faktu zaistnienia sponsoringu w tym konkretnym przypadku, również bez wskazania autora. Pewnie i napewno nie czytał(a) owego pisma.

Karolina poddała w wątpliwość rzetelność tego konkretnego tekstu, w ogóle go nie czytając, bo nie mogła. Przecież jeszcze go nie ma, dopiero się ukaże. Wojtek nie jest IMHO drażliwy na punkcie "npm", tylko jest autorem tego konkretnego tekstu (jak znam Wojtka przygotowanego wyjątkowo rzetelnie, nawet mój mąż go chwali, ci co go znają wiedzą ze to dowód wyjątkowego uznania ;-)) ). Nie dziwię się że Wojtek poczuł sie urażony. Ja bym też była, gdyby mi ktoś zarzucił ze piszę teksty na zamówienie konkretnego sponsora.
Oczywiście z tą "drogą sądową" to żart, ale wg mnie Karolina powinna go przeprosić.
Pozdrowienia.
Basia

PMEmail Poster
membership
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 1715

CYTAT
czy sponsoring to to samo co łapówkarstwo

..
nie; IMO - łapówkarstwo jest moralnie bardziej przejrzyste;
PMEmail Poster
kacyper6
Quote Post

Użytkownik
**

Nr użytkownika: 1016

CYTAT
Ale wypaliłeś Wojtku od razu z armaty, a przecież nic się na razie nie stało. Widzę, że jesteś bardzo uczulony na punkcie Karolina natomiast poddał(a) w wątpliwość prawdziwość i rzetelność tego typu testów zamieszczanych w popularnych czasopismach, a nie stwierdził(a) faktu zaistnienia tym konkretnym przypadku, również bez wskazania autora. napewno nie czytał(a) owego pisma.
Karolina poddała w wątpliwość rzetelność tego konkretnego ogóle go nie czytając, bo nie mogła. Przecież jeszcze go nie ma, dopiero się ukaże. Wojtek nie jest IMHO drażliwy na punkcie "npm", tylko jest tego konkretnego tekstu (jak znam Wojtka przygotowanego rzetelnie, nawet mój mąż go chwali, ci co go znają wiedzą ze to wyjątkowego uznania ;-)) ). Nie dziwię się że Wojtek poczuł sie urażony. Ja bym też była, gdyby mi ktoś zarzucił ze piszę teksty na konkretnego sponsora. Oczywiście z tą "drogą sądową" to żart, ale wg mnie Karolina go przeprosić.

Użytkownik "Basia Zygmańska" napisał w wiadomości npm, sponsoringu w Pewnie i tekstu, w autorem wyjątkowo dowód zamówienie
Oczywiście masz zupełną rację, nie było tu jednak wskazania autora (może to nie ważnew przypadku ewentualnego pozwu). Broniąc "wątpiącej" (zakładam, że Karolina jest kobietą) założyłem punkt widzenia zwykłego czytelnika kolorowych, popularnych pism pełnych porównań, testów, wciskających produkty różnej jakości za to "liczących się na rynku producentów". Zgadzam się również z potępianiem krytyki czegoś, czego się nie zna.
powinna
Jeżeli Wojtek poczuł się rzeczywiście urażony, to należą się mu (jako autorowi) ukłony.
Ryszard Seweryn ipx.pl
PMEmail Poster
qbasZdw
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 363

CYTAT
Użytkownik "Wojciech Wierba" napisał w wiadomości Karolina
IMVHO oczywiscie najlepszy termos bedzie nalezal do sponsora gazety lub artykulu :-)
Nie zamierzam wstepowac na droge sadowa (bylby to zreszta ciekawy proces),
Ale wypaliłeś Wojtku od razu z armaty, a przecież nic się na razie nie stało. Widzę, że jesteś bardzo uczulony na punkcie npm, Karolina natomiast poddał(a) w wątpliwość prawdziwość i rzetelność tego typu testów zamieszczanych w popularnych czasopismach, a nie stwierdził(a) faktu zaistnienia sponsoringu w tym konkretnym przypadku, również bez wskazania autora. Pewnie i napewno nie czytał(a) owego pisma. Wg powyższego przeprosiny wydają się nie wskazane. Poza tym, czy sponsoring to to samo co łapówkarstwo?(w takim przypadku)

Ryszard Seweryn
Ma punkcie npm nie jestem uzczulony, w zasdazie to mnie natomiast jestem uczulony na insynuacje dotyczace moich tekstow, zwlaszcza ze Karolina (chyba) nie miala mozliwosci ich przeczytac. Fragnent o sadzie mial byc z emotikiem ktorego zapomnialem. Jezeli ktos insynuje mi nierzetelnosc artykulow (nawet ich nie przeczytawszy) w npm, to mam prawo dochodzic swoich racji jako autor powyzszych.
To jest tak zwane 'pomowienie'.
Wydaja mi sie jak najbardziej wskazane, poniewaz wymienione bylo pismo i tytul artykulu. Z wieloma osobami na pl.rec.gory mam kontaky osobiste i nie moge sobie pozwolic na 'szkalowanie' :-))) mojej skromnej osoby.
Tak, przynajmniej w moim rozumieniu. Pozdrawiam Wojtek
PMEmail Poster
dk
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 1413

CYTAT
Nie zamierzam wstepowac na droge sadowa (bylby to zreszta ciekawy proces), ale prosze o oficjalne przeproszenie na lamach grupy pl.rec.gory po przeczytamiu artykulu.

Wojtku. Sam wysyłałeś na grupę uwagi pod adresem łódzkiego pogotowia. Nikt z medyków obecnych na grupie nie robił z tego powodu awantury. Rozumiem, że nie jest łatwo kiedy ktoś wmawia Ci, nawet żartem, że jesteś z Mogiły ale postaraj się jakoś z tym żyć bo wszak życie to nie pasmo rozkoszy.
uzdrawiam
Grzesiek
adres: Grzegorz.Tifj.edu.pl
A good lawyer knows the law A great lawyer knows the judge
PMEmail Poster
kasia168
Quote Post

Użytkownik
*

Nr użytkownika: 1338

CYTAT
Ma punkcie npm nie jestem uzczulony, w zasdazie to mnie

"Współpraca: Wojciech Wierba" (ze strony npm) Oj, żeby się tylko redakcja nie dowiedziała, że w zasadziem npm to cie. :)
PMEmail Poster
roksana
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 737

CYTAT
Ryszard Seweryn Użytkownik "Wojciech Wierba" napisał w wiadomości Karolina
IMVHO oczywiscie najlepszy termos bedzie nalezal do gazety lub artykulu :-)

Użytkownik "Wojciech Wierba" napisał w wiadomości sponsora
Reasumując moje wypowiedzi: myślę, że zbyt poważnie potraktowałeś powyższą (rozumiem - dotyczyła Twojej osoby). Swoją drogą, ostry sprzeciw i dyskusja będzie nauczką na przyszłość dla krytykantów. Ja również się czegoś nauczyłem.
wyrazy szacunku -- Rychu ipx.pl
PMEmail Poster
Juan
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 695

CYTAT
z tego co pamietam to bedzie teraz test termosow w kwietniowym numerze npm - IMVHO oczywiscie najlepszy termos bedzie nalezal do sponsora gazety lub artykulu :-)

"Karolina" :

Masz jakieś dowody dotyczące nierzetelności tekstów Wojtka w NPM? Cytaty może? Bo jak nie to baaardzo nieładnie.
A może tak tylko sobie blablasz? Tylko po co przy tym obrażasz WW?

pozdrawiam
PMEmail Poster
JohnPentavrazz
Quote Post

Użytkownik
**

Nr użytkownika: 185

CYTAT
Sam wysyłałeś na grupę uwagi pod adresem łódzkiego pogotowia

Olin :
Ale nie dotyczyły one konkretnego zespołu i konkretnej karetki tylko pogotowia (w szczególności łódzkiego) jako całości. Nie jestem lawyer ani judge ale wyczuwam tu subtelną różnicę.
pozdrawiam
PMEmail Poster
mak
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 1523

CYTAT
IMVHO oczywiscie najlepszy termos bedzie nalezal do sponsora gazety lub artykulu :-) pozdrawiam

Karolina
czesc,
mimo iz z n.p.m. nie jestem juz zwiazany nawet przez Kase Zapomogowa to pozwole sobie na maly komentarz juz we wstepnych zalozeniach pisma przyjelismy ze rzetelnosc i przez to zaufanie Czytelnikow jest dla nas wazniejsze niz pieniadze z kryptoreklamy i pseudo sponsoringu w efekcie _kazda_ reklama lub inny material za ktory wydawnictwo wzielo pieniadze jest _oznaczony_ kazdy zas material poradnikowy a nie _test_ jak tu niektorzy pisza, jest pisany przez niezaleznego autora bez _jakichkolwiek_ naciskow ze strony redakcji lub/i producentow/reklamodawcow materialy _ilustracyjne_ do poradnikow pochodza od producentow i dystrybutorow i _zawsze_ staralismy sie by pokazac _wszystkie_ firmy, ktore na nasza prosbe takie materialy nam przyslaly to czy dana firma przeslala materialy ilustracyjne czy nie nie rzutuje w _najmniejszym_ stopniu czy i jak jej produkty sa ocenione
zeby tej sprawie dodac smaczku podam 4 przyklady, ktore ukazuje realia i zadaja klam temu co napisala Karolina (bez podawania nazw firm)
1. poprosilismy polski oddzial pewnej firmy zachodniej o materialy ilustracyjne ale oni zazadali od nas tekstu do autoryzacji i pisania nazwy ich produktu z niemiecka (mimo ze przyjela sie polska nazwa) i ze znakami TM i Reserved. odmowilismy gdyz jest to niezgodne z przyjetymi w redakcji praktykami 2. pewna polska firma proszona kilkakrotnie o materialy ilustracyjne nie odpowiadala na nasze monity po to by po kilku numerach pisma przyslac nam list ze celowo pomijamy produkty tej firmy :O zeby bylo ciekawiej sama firma i materialy przez nia uzywane byly opisywane (ze wzgledu na ich znaczace istanienie na polskim rynku) 3. gdy poprosilem kilkanascie firm (to jest norma, czasami bywa ich ponada 20) polskich i zagranicznych o materialy, wczesniej dostalem slajdy z Niemiec (mimo iz w majlu nie podalem adresu fizycznego!) niz odpowiedz majlowa od jakiegokolwiek polskiego producenta/dystrybutora 4. pewna duza polska firma uzaleznila umieszczenie w n.p.m. reklamy pod warunkiem umieszczenia w poradniku nazwy ich produktu, ktory jeszcze nie wszedl na rynek i jako taki nie mogl byc oceniany przez autora tekstu
dlatego uwazam ze Karolina mocno przegiela, nawet mimo dodania emotka
wiem, i teraz moge o tym pisac z podniesiana przylbica, jakie praktyki stosuja _niektore_ inne pisma z tej branzy i jako turysta jestem oburzony tymi pseudotestami, nieoznaczaniem materialow sponsorowanych czy jawna kryptoreklama (zeby bylo ciekawiej takie dzialania podpadaja pod prawo prasowe, ustawe o nieuczciwej konkurencji oraz przepisy skarbowe)
jakby ktos nie wiedzial o czym mowie polecam rozne "testy" lin, butow czy przesmaczny artykul o czolowkach opisujacy tylko jednego producenta kto jest na bierzaco w prasie gorskiej wie o czym mowie
to tyle
pozdro, Szubraveck ex Ojciec Redaktor z-ca red. nacz. n.p.m.
PMEmail Poster
plbartek89
Quote Post

Użytkownik
**

Nr użytkownika: 1693

CYTAT
1. poprosilismy polski oddzial pewnej firmy zachodniej o materialy ilustracyjne ale oni zazadali od nas tekstu do autoryzacji i pisania nazwy ich produktu z niemiecka (mimo ze przyjela sie polska nazwa) i ze znakami TM i Reserved. odmowilismy gdyz jest to niezgodne z przyjetymi w redakcji praktykami 2. pewna polska firma proszona kilkakrotnie o materialy ilustracyjne nie odpowiadala na nasze monity po to by po kilku numerach pisma przyslac nam list ze celowo pomijamy produkty tej firmy :O zeby bylo ciekawiej sama firma i materialy przez nia uzywane byly opisywane (ze wzgledu na ich znaczace istanienie na polskim rynku) 3. gdy poprosilem kilkanascie firm (to jest norma, czasami bywa ich ponada 20) polskich i zagranicznych o materialy, wczesniej dostalem slajdy z Niemiec (mimo iz w majlu nie podalem adresu fizycznego!) niz odpowiedz majlowa od jakiegokolwiek polskiego producenta/dystrybutora 4. pewna duza polska firma uzaleznila umieszczenie w n.p.m. reklamy pod warunkiem umieszczenia w poradniku nazwy ich produktu, ktory jeszcze nie wszedl na rynek i jako taki nie mogl byc oceniany przez autora tekstu
dlatego uwazam ze Karolina mocno przegiela, nawet mimo dodania emotka
wiem, i teraz moge o tym pisac z podniesiana przylbica, jakie praktyki stosuja _niektore_ inne pisma z tej branzy i jako turysta jestem oburzony tymi pseudotestami, nieoznaczaniem materialow sponsorowanych czy jawna kryptoreklama (zeby bylo ciekawiej takie dzialania podpadaja pod prawo prasowe, ustawe o nieuczciwej konkurencji oraz przepisy skarbowe)
jakby ktos nie wiedzial o czym mowie polecam rozne "testy" lin, butow czy przesmaczny artykul o czolowkach opisujacy tylko jednego producenta kto jest na bierzaco w prasie gorskiej wie o czym mowie

no i ten post jest jednym z dwóch konkretnych odpowiedzi (pierwszy to oburzenie autora) za co serdecznie dziękuję
PMEmail Poster
1 użytkownik(ów) czyta ten temat (1 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options Reply to this topic Start new topic Start Poll

Kontakt: