Kijki trekingowe

Reply to this topic Start new topic Start Poll

> 

Kijki trekingowe

rex
Quote Post

Użytkownik

Grupa: Members
Nr użytkownika: 727

Witam, Mysle, ze przydadza mi sie takowe podczas tegorocznej "wyprawy". Czy poszczegolne modele roznia sie wnaczaco od siebie, to znaczy, sa modele ktorych zdecydowanie nie warto itp. Jaka jest roznica miedzy kijami z raczka pozioma a pionowa? Jakiej dlugosci powinny byc kije? Jak zakonczone? Interesuja mnie raczej te prostsze modele. Ile kosztuje para kijow w Polsce? Z gory dzieki za pomoc. Pozdrawiam, Kamil
PMEmail Poster
Borys123456
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 673

CYTAT
Witam, Mysle, ze przydadza mi sie takowe podczas tegorocznej "wyprawy".Przydaja się modele ktorych zdecydowanie nie warto itp. Jaka jest roznica miedzy kijami z raczka pozioma a pionowa? Jakiej dlugosci powinny byc kije? Jak zakonczone? Interesuja mnie raczej te prostsze modele. Ile kosztuje para kijow w Polsce? Z gory dzieki za pomoc. Pozdrawiam, Kamil

i to bardzo ,gdzieś mi się o uszy odbiło że odciążają o jakieś 20 %. Czy poszczegolne modele roznia sie wnaczaco od siebie, to znaczy, sa W zasadzie ,można powiedzieć że różnica polega na jakości i dostępności wymiany poszczególnych podzespołów kijka. Różnicz jest taka ,że pionowa jest poprostu pasowna do ręki , a o rączce poziomej to ja nie słyszałem. Kije są teleskopowe (z reguły trzy częściowe), więc długość sobie dopasujesz mniej wiecej pomiedzy wyciągniętą przed siebie ręką a kijkiem w niej trzymanym musi być kąt prosty . Widią - nie wiem czy tak się to pisze. Zależy jakie , ale te lepsze w granicach 200 - 250 pln Pozdro Tomasz

PMEmail Poster
rhqq2
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 46

CYTAT
Interesuja mnie raczej te prostsze modele. Ile kosztuje para kijow w Polsce? Zależy jakie , ale te lepsze w granicach 200 - 250 pln

W Polsce łatwo dostępne są tańsze modele np. Salewy, Walkera - cena ok. 100-150 zł.
PMEmail Poster
neon1983
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 402

CYTAT
Interesuja mnie raczej te prostsze modele. Ile kosztuje para kijow w Polsce? Zależy jakie , ale te lepsze w granicach 200 - 250 pln
W Polsce łatwo dostępne są tańsze modele np. Salewy, Walkera - cena ok. 100- zł. -- pozdrav. Beneq

150
Moja kolezanka kupila tydzien temu w Decathlonie ( W-wa) niezłe kije za 60 zl - pewnie jakosc nie ta co Leki czy Kohla, ale roznica w cenie 4-5 krotna ;-)) Pozdrawiam asia
PMEmail Poster
Venator
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 1009

CYTAT
Czy poszczegolne modele roznia sie wnaczaco od siebie Jaka jest roznica miedzy kijami z raczka pozioma a pionowa?

Karol Marks :
Dosc istotna roznica jest posiadanie, lub tez nie, wkladki antywstrzasowej (tzw. antishock). Z ciekawostek mozna wymienic zintegrowanie kijka z sonda.
Ja nie lubie raczek prostych - zdecydowanie preferuje tzw. anatomiczne.
Warto takze zwrocic uwage, poza kwestiami wskazanymi juz przez Kolegow w tym samym watku, na mozliwosc wymiany koncowek i talerzykow (letnie/zimowe). Tej opcji nie ma ponad trzystuzlotowy model Wolfskina, za to posiadaja ja istotnie tansze produkty innych firm

PMEmail Poster
izuuu
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 545

Uzywam kijkow Leki ich parametry - 3 czesciowe - teleskopy calkowicie aluminiowe (met mocowania plastikowych kolkow rozporowych) - wszystkie czesci mozna dokupic i wymienic - wymienne koncowki widiowe - rozne dostepne krazki (letnie, zimowe, duzy snieg, maly) cena ok. 220 PLN w Wawie (mozna raczej dostac taniej)
axc
PMEmail Poster
coolnba
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 1556

CYTAT
Interesuja mnie raczej te prostsze modele. Ile kosztuje para kijow w Polsce? Z gory dzieki za pomoc. Pozdrawiam, Kamil

Uwaga na kije Salewa - Walker tanie- pon. 150 ale moje ciezko bylo rozlozyc a z drugiej strony nie trzymaly po zamoknieciu reklamacja skuteczna dopiero po interwencji pihu (2 razy odsylane do dystrybutora i zwracane jako sprawne)
Polecam leki i kohla - leki ma chyba lepszego dystrybutora przynajmniej w w-wie obie f-my maja czesci zamienne w odroznieniu od salewy jm
PMEmail Poster
gosiaczek22
Quote Post

Użytkownik
*

Nr użytkownika: 857

CYTAT
Moja kolezanka kupila tydzien temu w Decathlonie ( W-wa) niezłe kije za 60

zl - a gdzie jest ten Dacathlon?
defric
PMEmail Poster
Marfik
Quote Post

Użytkownik
**

Nr użytkownika: 1437

CYTAT
Witam, Mysle, ze przydadza mi sie takowe podczas tegorocznej "wyprawy". Czy poszczegolne modele roznia sie wnaczaco od siebie, to znaczy, sa modele ktorych zdecydowanie nie warto itp. Jaka jest roznica miedzy kijami z raczka pozioma a pionowa? Jakiej dlugosci powinny byc kije? Jak zakonczone? Interesuja mnie raczej te prostsze modele. Ile kosztuje para kijow w Polsce? Z gory dzieki za pomoc. Pozdrawiam, Kamil

inKarol Marks at KarolMkki.net.pl wrote on 15/7/02 12:10 pm:

Polecam kijki trekingowe Black Diamond'a. Super lekkie i maja swietny system blokady dlugosci kijka.
pozdrawiam Ania
PMEmail Poster
Elzbieta Palmer
Quote Post

Użytkownik
**

Nr użytkownika: 1088

CYTAT
Polecam kijki trekingowe Black Diamond'a. Super lekkie i maja swietny system blokady dlugosci kijka.

A ile kosztuja i gdzie mozna dostac?
PMEmail Poster
dotka
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 1494

CYTAT
U?ytkownik napisa? w wiadomo?ci
Moja kolezanka kupila tydzien temu w Decathlonie ( W-wa) niez?e kije za 60 zl - a gdzie jest ten Dacathlon?
defric

Warszawski Decathlon jest w Centrum M1 w Markach/Zabkach kolo Warszawy (kolo IKEA). Czy 60PLN jest za sztuke czy pare? Jaki model? Pozdrawiam, Kamil
PMEmail Poster
Maggot24
Quote Post

Użytkownik
*

Nr użytkownika: 782

CYTAT
Polecam kijki trekingowe Black Diamond'a. Super lekkie i maja swietny system blokady dlugosci kijka. A ile kosztuja i gdzie mozna dostac?

inKarol Marks at KarolMkki.net.pl wrote on 17/7/02 4:00 pm:
Obawiam sie, ze w Polsce nie do dostania :( Chyba tylko Europa Zach albo Stany Ceny rozne w zaleznosci od modelu od 50$ do 125$ (ale te ostatnie juz same chyba niosa Ciebie z plecakiem jeszcze gotuja na szlaku i pocieszaja w chwilach zwatpienia ;)))))) Chyba warto sie o nie postarac bo sa swietne (ogolnie BD ma swietny sprzet i szkoda, ze go tak malo u nas) i nie tylko do trekingu ale i do ski turow sprawdzone pozdrawiam Ania
PMEmail Poster
slawekluszcz
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 1632

Karol Marks :
Nie radzę kupować kijków z Salewy / Walker / owszem są lekkie ale już dwa razy mi się rozleciały. Pozdrawiam
PMEmail Poster
Arkovianin
Quote Post

Użytkownik
*

Nr użytkownika: 349

CYTAT
Decathlonie

Gdzie to jest? :)

PMEmail Poster
kristo76
Quote Post

Użytkownik
**

Nr użytkownika: 302

CYTAT
Polecam kijki trekingowe Black Diamond'a. Super lekkie i maja swietny blokady dlugosci kijka. wrote on 17/7/02 4:00 pm: A ile kosztuja i gdzie mozna dostac? Obawiam sie, ze w Polsce nie do dostania :( Chyba tylko Europa Zach albo Stany Ceny rozne w zaleznosci od modelu od 50$ do 125$ (ale te ostatnie juz same chyba niosa Ciebie z plecakiem jeszcze gotuja na szlaku i pocieszaja w chwilach zwatpienia ;))))))

"Ania" : system
"Ania" :
ceny sa zaporowe, bo kijki te sa importowane z Wloch. Robi je dla BD firma Gipron (pisownia?). W Europie sa dostepne nieco taniej. Z dobrych kijkowch firm nie wymienionych wczesniej jest jeszcze Komperdell.
Pozdrawiam, Alik
PMEmail Poster
message_22
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 1297

CYTAT
Uzywam kijkow Leki ich parametry - 3 czesciowe - teleskopy calkowicie aluminiowe (met mocowania plastikowych kolkow rozporowych) - wszystkie czesci mozna dokupic i wymienic - wymienne koncowki widiowe - rozne dostepne krazki (letnie, zimowe, duzy snieg, maly) cena ok. 220 PLN w Wawie (mozna raczej dostac taniej)

Użytkownik axc50 w wiadomości do grup dyskusyjnych news.tpi.pl Leki (para) w Zakopanem od 200zł do 300zł. Są również kije po 100zł para, ale nie wiem jaka firma.
PMEmail Poster
PAndrew
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 1134

CYTAT
"Ania" : Obawiam sie, ze w Polsce nie do dostania :( Chyba tylko Europa Zach albo Stany Ceny rozne w zaleznosci od modelu od 50$ do 125$ (ale te ostatnie juz same chyba niosa Ciebie z plecakiem jeszcze gotuja na szlaku i pocieszaja w chwilach zwatpienia ;))))))
ceny sa zaporowe, bo kijki te sa importowane z Wloch. Robi je dla BD firma Gipron (pisownia?). W Europie sa dostepne nieco taniej. Z dobrych kijkowch firm nie wymienionych wczesniej jest jeszcze Komperdell.

Mam do wyboru takie (ceny za pare): Black Diamond - APPROACH POLES za okolo 240PLN, Salomon - X-ADVENTURE za okolo 250PLN, Charlet - TREK GALAXY za 240PLN. Leki - MAKALU ANTISHOCK za 240PLN, Leki - HIKER za 200PLN. Moze ktos ktorys uzywa, lub ma o ktorys jakies zdanie. Bede wdzieczny za pomoc przy wyborze. Pozdrawiam, Kamil
PMEmail Poster
xMartynkax
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 440

CYTAT
Leki (para) w Zakopanem od 200zł do 300zł. Są również kije po 100zł para, ale nie wiem jaka firma.

Leki i inne kije sa w Decathlonie, cena od ok. 50 pln (za szt.) , leki od chyba 70
PMEmail Poster
neon1983
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 402

CYTAT
Mam do wyboru takie (ceny za pare): Black Diamond - APPROACH POLES za okolo 240PLN, Salomon - X-ADVENTURE za okolo 250PLN, Charlet - TREK GALAXY za 240PLN. Leki - MAKALU ANTISHOCK za 240PLN, Leki - HIKER za 200PLN. Moze ktos ktorys uzywa, lub ma o ktorys jakies zdanie. Bede wdzieczny za pomoc przy wyborze. Pozdrawiam, Kamil

Witam! Uzywam Leki Makalu AS. Krotko: polecam. Fajny patent na tasmy nadgarstkowe.
Pozdrawiam Grupe! Wojtek

PMEmail Poster
karol
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 55

CYTAT
Mam do wyboru takie (ceny za pare): Black Diamond - APPROACH POLES za okolo 240PLN, Salomon - X-ADVENTURE za okolo 250PLN, Charlet - TREK GALAXY za 240PLN. Leki - MAKALU ANTISHOCK za 240PLN, Leki - HIKER za 200PLN. Moze ktos ktorys uzywa, lub ma o ktorys jakies zdanie. Uzywam Leki Makalu AS. Krotko: polecam. Fajny patent na tasmy

"delta" :
nadgarstkowe.
uzywam tego samego. jest OK.
Alik
PMEmail Poster
1 użytkownik(ów) czyta ten temat (1 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options Reply to this topic Start new topic Start Poll

Kontakt: