Jaki szlak na Sniezke jest najciekawszy?

Reply to this topic Start new topic Start Poll

> 

Jaki szlak na Sniezke jest najciekawszy?

GrO
Post: Jaki Szlak Sniezke Jest Najciekawszy, Feb 25 2008, 08:38 AM
Quote Post

Użytkownik

Grupa: Members
Nr użytkownika: 717

Witam wszystkich grupowiczow! W ten weekend chcialbym "zdobyc" Sniezke. Do tej pory mialem doswiadczenie jedynie z Beskidami i Tatrami, wiec tamtych terenow nie znam dobrze. Jaka opcje podejscia od moglibyscie mi polecic? Chcialbym, zeby nie bylo zbyt szybkie (co najmniej 5 godzin w dwie strony). Slyszalem, ze podejscie czarnym szkakiem jest ciekawe (?).
Pozdrawiam Slawek.
PMEmail Poster
xXxNemoxXx
Post: Jaki Szlak Sniezke Jest Najciekawszy, Feb 25 2008, 09:14 PM
Quote Post

Użytkownik
*

Nr użytkownika: 1634

CYTAT
W ten weekend chcialbym "zdobyc" Sniezke. Chcialbym, zeby nie bylo zbyt szybkie (co najmniej 5 godzin w dwie

strony).
Zdecydowanie proponuję: z Karpacza czarnym przez Sowią Dolinę na grzbiet, dalej czerwonym na Śnieżkę, zejście do Karpacza doliną Łomniczki (szl. czerwony) lub do przez Samotnię (niebieski). Szlak czarny wprost z Karpacza na Śnieżkę przez Biały Jar jest akurat moim skromnym zdaniem jednym z najmniej ciekawych wariantów (ostro pod górę kamienistą drogą, niewiele widoków).
pzdrw Jacek
PMEmail Poster
Oro
Post: Jaki Szlak Sniezke Jest Najciekawszy, Feb 26 2008, 12:38 PM
Quote Post

Użytkownik
*

Nr użytkownika: 947

CYTAT
Witam wszystkich grupowiczow! W ten weekend chcialbym "zdobyc" Sniezke. Do tej pory mialem doswiadczenie jedynie z Beskidami i Tatrami, wiec tamtych terenow nie znam dobrze. Jaka opcje podejscia od moglibyscie mi polecic? Chcialbym, zeby nie bylo zbyt szybkie (co najmniej 5 godzin w dwie Slyszalem, ze podejscie czarnym szkakiem jest ciekawe (?).

Użytkownik Sławomir Sikora w wiadomości do grup dyskusyjnych news.tpi.pl strony).
Nie ma tam czarnego szlaku. Najciekawsze z polskiej strony jest podejście Doliną Łomniczki a następnie przez Kocioł Łomniczki na Równię pod Śnieżką. W Kotle Łomniczki znajduje się Symboliczny Cmentarz Ofiar Gór. Zejście natomiast Czarnym Grzbietem przez Sowią Dolinę do Wilczej Poręby jest bardzo ciekawe widokowo (widoki na polską i czeską stronę) Można też schodzić przez malowniczy Kocioł Małego Stawu (obok Schr. "Samotnia") i przez Polanę. -- Pozdrawiam
Lech Rugała, e-mail post.cz kspttk.prv.pl - strona Klubu Sudeckiego PTTK z Poznania rugala.republika.pl/farma.htm - szczególnie warte uwagi - zapraszam
PMEmail Poster
Racovia
Post: Jaki Szlak Sniezke Jest Najciekawszy, Feb 26 2008, 06:02 PM
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 986

CYTAT
Witam wszystkich grupowiczow! W ten weekend chcialbym "zdobyc" Sniezke. Jaka opcje podejscia od moglibyscie mi polecic? Slyszalem, ze podejscie czarnym szkakiem jest ciekawe (?).

IMHO - nie jest. Moja rada nr 1: startujesz z dolu Karpacza, idziesz przez Wilcza Porebe i Szeroki Most do Sowiej Doliny, wspinasz sie na Sowia Przelecz (to wszystko na wsch. od Sniezki i czarnym szlakiem, ale tym innym :-))). Dotad jakies 1h50 min. Dalej przez Czarna Kope i czarny Grzbiet wlazisz na Sniezke, znaki niebieskie i czerwone ok 1h 45 min. Ze Sniezki na dol za znakami czerwonymi na Przel. Pod Sniezka i dalej czerwonymi przez Kociol Lomniczki i zoltymi przez dol. Lomniczki do Wilczej Poreby - ze Sniezki w dol. 1h 45 min. Mozesz tez isc w druga strone :-))
rada nr 2: startujesz z Bialego Jaru, idziesz zielonym dolina Plasawy na Polane (1h15min), stamtad zoltymj przez Pielgrzymy na Slonecznik (1h). Potem nad Kotlami na Przel pod Sniezka (1h) i jeszcze 30 min na szczyt. Wracasz przez Kociol Lomniczki ale do Bialego Jaru (caly czas znaki czerwone 2 h ze Sniezki). Mozesz tez przez Kope, Bialy Jar do Strzechy Akademickiej (ze Sniezki 1h10min) i przez Samotnie nad malym Stawem na Polane (30min) skad do Bialego jaru zejdziesz dolina Plasawy w 30-45 min.
Pzdrw.
Robert Bryl
PMEmail Poster
ori0n
Post: Jaki Szlak Sniezke Jest Najciekawszy, Feb 27 2008, 11:31 AM
Quote Post

Użytkownik
**

Nr użytkownika: 411

CYTAT
Witam wszystkich grupowiczow! W ten weekend chcialbym "zdobyc" Sniezke. Chcialbym, zeby nie bylo zbyt szybkie (co najmniej 5 godzin w dwie Slyszalem, ze podejscie czarnym szkakiem jest ciekawe (?).

strony).
Moja ulubiona trasa to czarnym szlakiem przez Sowią Dolinę do Sowiej Przełęczy. Potem czerwonym przez Czarny Grzbiet na Śnieżkę. Zejście przez Równię do stacji kolejki linowej, a następnie do Strzechy Akademickiej i Samotni. Ładne widoczki, ale niestety nie pamiętam kolorów szlaków. Od Samotni można zejść do kościółka WANG lub do dolnej stacji wyciągu krzesełkowego.
Pozdrawiam,
Grzegorz Więckowski
PMEmail Poster
VeG2000
Post: Jaki Szlak Sniezke Jest Najciekawszy, Feb 27 2008, 08:54 PM
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 391

CYTAT
Witam wszystkich grupowiczow! W ten weekend chcialbym "zdobyc" Sniezke. Do tej pory mialem doswiadczenie jedynie z Beskidami i Tatrami, wiec tamtych terenow nie znam dobrze. Jaka opcje podejscia od moglibyscie mi polecic? Chcialbym, zeby nie bylo zbyt szybkie (co najmniej 5 godzin w dwie strony). Slyszalem, ze podejscie czarnym szkakiem jest ciekawe (?).

Mi się wydaje, że najciekawsze byłoby podejście od strony czeskiej. Ale mogę się mylić. Przy czym są 2 możliwości: od Pecu pod Śnieżką zółtym szlakiem bezpośrednio na szczyt albo niebieskim przez Obri Dul na Równię pod Śnieżką, a stamtąd 2 warianty do wyboru. Albo bezpośrednio czerwonym albo na około niebieskim i potem czerwonym od strony przeł. Sowiej, jak wspominali poprzednicy. Śnieżka od południa: Modry dul i Śnieżka ceske-hory.cz/krkonose/image.asp?img=document&nameB Obri dul ceske-hory.cz/krkonose/image.asp?img=document&nameˆ Śnieżka i Ruzowa hora ceske-hory.cz/krkonose/image.asp?img=document&nameR Wierzchołek Śnieżki ceske-hory.cz/krkonose/image.asp?img=document&name"
PMEmail Poster
Lauraa
Post: Jaki Szlak Sniezke Jest Najciekawszy, Feb 28 2008, 12:34 AM
Quote Post

Użytkownik
*

Nr użytkownika: 983

Nie sposob nie zgodzic sie z wiekszoscia grupowiczow, tzn. tymi, ktorzy polecaja podejscie Sowia Dolina na Sowia Przelecz i dalej Czarnym Grzbietem. Moim zdaniem to jest wlasnie najciekawsze podejscie na Sniezke. Nie spotkasz tu na pewno tlumu wycieczkowiczow, Sowia Dolina jest niezwykle malownicza, a widoki z Sowiej Kopy i Czarnego Grzbietu sa wspaniale. Jesli chodzi o zejscie, to proponuje czerwonym szlakiem do Kotła Łomniczki. Radze omijac odcinek Slaski Dom - Strzecha Akademicka, to chyba najbardziej zatloczona ceprostrada. A jesli chodzi o szlak przez Bialy Jar, to droga jet wyjatkowo monotonna i meczaca (kamienista). Ciekawym wariantem zejscia jest takze szlak ponad Kotlami: Malego i Wielkiego Stawu do Slonecznika, potem zejszcie do Pielgrzymow i stamtad do Karpacza.
Pzdr.
Krzysiek
PMEmail Poster
Psycholog
Post: Jaki Szlak Sniezke Jest Najciekawszy, Feb 28 2008, 08:10 PM
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 352

CYTAT

Sławomir Sikora
Ja bym się zgodził z Szanownymi Przedmówcami, tylko w przeciwną stronę. Najpierw podejście Kotłem Łomniczki (z B. Jaru - czerwone) lub Wilczej (żółte+czerwone), zejście przez Czarny Grzbiet (czerwony&niebieski do czarnego), Sowią Dolinę i Wilczą Porębę. Opcja przez dolinę Pląsawy, Pielgrzymy, Słonecznik i nad Kotłami Wlk./Mł. Stawu też jest godna polecenia, choć może wydawać się nużąca przy niepogodzie. Od strony czeskiej - przez Karkonoszową zahradkę, ale to raczej nieaktualne ;-)).
Czarny szlak z Karpacza - Śląską Drogę raczej odradzam, nieciekawie, a w górnej części "pielgrzymki" od wyciągu na Kopie.
porT Tatry | witojcie.com
PMEmail Poster
_pepe
Post: Jaki Szlak Sniezke Jest Najciekawszy, Feb 29 2008, 02:48 AM
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 1474

CYTAT
Sławomir Sikora
Witam wszystkich grupowiczow! W ten weekend chcialbym "zdobyc" Sniezke. Do tej pory mialem doswiadczenie jedynie z Beskidami i Tatrami, wiec tamtych terenow nie znam dobrze. Jaka opcje podejscia od moglibyscie mi polecic? Chcialbym, zeby nie bylo zbyt szybkie (co najmniej 5 godzin w dwie Slyszalem, ze podejscie czarnym szkakiem jest ciekawe (?).
Ja bym się zgodził z Szanownymi Przedmówcami, tylko w przeciwną stronę. Najpierw podejście Kotłem Łomniczki (z B. Jaru - czerwone) lub Wilczej (żółte+czerwone), zejście przez Czarny Grzbiet (czerwony&niebieski do czarnego), Sowią Dolinę i Wilczą Porębę.

Użytkownik sb w wiadomości do grup dyskusyjnych zeus.man.szczecin.pl strony).
Przecież dokładnie taką propozycję już przesłałem. Pozwolę sobie jeszcze uzasadnić dlaczego taką, a nie w odwrotnym kierunku. Otóż dużo lepiej podchodzić stromym, a krótszym podejściem, schodzić zaś łagodniejszym i dłuższym, niż odwrotnie. -- Pozdrawiam
Lech Rugała, e-mail post.cz kspttk.prv.pl - strona Klubu Sudeckiego PTTK z Poznania rugala.republika.pl/farma.htm - szczególnie warte uwagi - zapraszam

PMEmail Poster
Swicher
Post: Jaki Szlak Sniezke Jest Najciekawszy, Feb 29 2008, 03:04 PM
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 421

CYTAT
Przecież dokładnie taką propozycję już przesłałem. Pozwolę sobie jeszcze uzasadnić dlaczego taką, a nie w odwrotnym kierunku. Otóż dużo lepiej podchodzić stromym, a krótszym podejściem, schodzić zaś łagodniejszym i dłuższym, niż odwrotnie. --

O.K. To także miałem na uwadze, choć pod Przeł. Sowią tak łagodnie to znowu nie jest. Ale Kocioł Łomniczki wywiera na mnie zawsze silniejsze wrażenie jak idę pod górę, a po lewej dominuje potężna piramida Śnieżki. Natomiast były 3 głosy za kierunkiem przeciwnym, teraz jest 3:2, a kol. Sławek sam dokona wyboru. Przecież w końcu mamy demokrację, nie??? ;-))) łączę pozdrowienia z eks-piastowskiego Wrocka
sb porT Tatry | witojcie.com
PMEmail Poster
Princessa_
Post: Jaki Szlak Sniezke Jest Najciekawszy, Mar 1 2008, 01:21 AM
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 1528

CYTAT
łączę pozdrowienia z eks-piastowskiego Wrocka

Ooo!! Rozpoczął się kolejny Drang nach Osten i przesunęli granice czy tylko zamknięto browar ?? :-))))
P.S. zegar!!!!
PMEmail Poster
ja_artur
Post: Jaki Szlak Sniezke Jest Najciekawszy, Mar 1 2008, 02:54 AM
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 1307

CYTAT
Ja bym się zgodził z Szanownymi Przedmówcami, tylko w przeciwną stronę. Najpierw podejście Kotłem Łomniczki (z B. Jaru - czerwone) lub Wilczej (żółte+czerwone), zejście przez Czarny Grzbiet (czerwony&niebieski do czarnego), Sowią Dolinę i Wilczą Porębę. Opcja przez dolinę Pląsawy, Pielgrzymy, Słonecznik i nad Kotłami Wlk./Mł. Stawu też jest godna polecenia, choć może wydawać się nużąca przy niepogodzie.

Przylaczam sie do polecenia w/w szlaku. Ze szczegolnym uwzglednieniem: a) przejscia z Wilczej Poreby (lepsza nawierzchnia ;-P i sliczna Lomniczka) b) zejscia przez Slonecznik - przy niepogodzie i kotlem Malego Stawu sie kiepsko idzie, bo mgly zalegaja
Polecam rowniez przejscie ze Sniezki do Slonecznika nie polska strona, ale czeska. Tzn do Lucni Boudy (przejscie na Przeleczy pod Sniezka) i potem powrot na Droge Przyjazni (przejscie na Rowni p/Sniezka). Ciekawe widoki na Sniezke i chyba najbardziej (wizualnie) odludne przejscie turystyczne w PL :) Przejscie na RpS to 'koniec swiata' - trawa po horyzont i gdzies na koncu Sniezka wystaje :)
pzdr. MiW
PMEmail Poster
noldek
Post: Jaki Szlak Sniezke Jest Najciekawszy, Mar 2 2008, 02:33 AM
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 208

Michał - Ty żyjesz ? ;)))
PMEmail Poster
czachomaster
Post: Jaki Szlak Sniezke Jest Najciekawszy, Mar 2 2008, 02:46 PM
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 1608

CYTAT
Ooo!! Rozpoczął się kolejny Drang nach Osten i przesunęli granice czy tylko zamknięto browar ?? :-))))

beneq_poczta.onet.pl
Hmmm Browar wyglądana czynny, napisy na ścianach w tym samym języku co zwykle (Grill bar, Internet cafe, Super sam) Nie, chyba jest jak było. Pozdrowienia z ex-stolicy Prus Wrocławia ;)

PMEmail Poster
desqyq
Post: Jaki Szlak Sniezke Jest Najciekawszy, Mar 2 2008, 08:10 PM
Quote Post

Użytkownik
**

Nr użytkownika: 146

CYTAT
Hmmm Browar wyglądana czynny, napisy na ścianach w tym samym języku co zwykle (Grill bar, Internet cafe, Super sam) Nie, chyba jest jak było. Pozdrowienia z ex-stolicy Prus Wrocławia ;)

Tak, tylko nie ma już tej tablicy na Dominikańskim: zwiedzajcie piastowski Wrocław (ktoś może wie dlaczego?), na kursach przewodnickich ludzie uczą się o pamiątkach wojny prusko-austriackiej na Dolnym Śląsku, pojawiają się ciekawe pomysły w stylu centrum wypędzonych. Cała nadzieja w tym, że przynajmniej browar jest duński ;-)))
pozdr sb porT Tatry | witojcie.com
PMEmail Poster
www8
Post: Jaki Szlak Sniezke Jest Najciekawszy, Mar 3 2008, 04:08 PM
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 1395

Beneq napisał: P.S. zegar!!!!
u mnie na kompie jest ok - tylko widocznie wysyłam posty z futurystycznego portalu ;-)))
porT Tatry | witojcie.com
PMEmail Poster
lipek
Post: Jaki Szlak Sniezke Jest Najciekawszy, Mar 4 2008, 08:16 AM
Quote Post

Użytkownik
**

Nr użytkownika: 1302

CYTAT
Hmmm Browar wyglądana czynny, napisy na ścianach w tym samym języku co zwykle (Grill bar, Internet cafe, Super sam) Nie, chyba jest jak Pozdrowienia z ex-stolicy Prus Wrocławia ;)
Tak, tylko nie ma już tej tablicy na Dominikańskim: zwiedzajcie piastowski Wrocław (ktoś może wie dlaczego?), na kursach przewodnickich ludzie uczą się o pamiątkach wojny prusko-austriackiej na Dolnym Śląsku, pojawiają się ciekawe pomysły w stylu centrum wypędzonych.

Użytkownik sb w wiadomości do grup dyskusyjnych zeus.man.szczecin.pl było.
To nie tylko teraz tego się przede wszystkim uczą. Już kiedy zdawałem przed ponad 15 laty egzamin na przewodnika sudeckiego nie wymagano zbytnio wiadomości na temat nielicznych zachowanych poloników na terenie Dolnego Śląska. O dwóch takich zabytkach (w tym jednym zaginionym już za władz polskich), oraz o ich fundatorze napisałem tu: rugala.republika.pl/artyku.htm Nie wspominano w sposób istotny o Towarzystwie Literacko- Słowiańskim we Wrocławiu i działających w nim licznych Polakach, głownie studentach z Wielkopolski, a nawet mieszkańcach ówczesnego Wrocławia, którzy często bywali na Śnieżce i w innych karkonoskich schroniskach zostawiając w księgach pamiątkowych swoje wpisy. O Polakach związanych swoją działalnością z tym terenem Dolnego Śląska jest tu: rugala.republika.pl/wielkopolanie.htm
Tak, jest trochę takich pomysłów. Ciekawe, czy wynikają one ze szczerych pobudek, czy może ich twórcy liczą na jakieś konkretne korzyści? -- Pozdrawiam
Lech Rugała, e-mail post.cz kspttk.prv.pl - strona Klubu Sudeckiego PTTK z Poznania

PMEmail Poster
ppp1
Post: Jaki Szlak Sniezke Jest Najciekawszy, Mar 4 2008, 04:58 PM
Quote Post

Użytkownik
**

Nr użytkownika: 518

Dziekuje wszystkim za udzial w dyskusji. Znam juz sniezke, jakbym tam byl conajmniej z 10 razy :) Wybralem kilka wariantow trasy korzystajac z mapy i Waszych cennych uwag.
Dziekuje jeszcze raz i pozdrawiam Slawek Sikora.
PMEmail Poster
Prezes
Post: Jaki Szlak Sniezke Jest Najciekawszy, Mar 4 2008, 06:32 PM
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 501

CYTAT
Michał - Ty żyjesz ? ;)))

Pisze z zaswiatow :) Niedlugona razie siedze u konkurencji (czyt. Zeusa ;-) )
pzdr. MiW
PMEmail Poster
milenuska
Post: Jaki Szlak Sniezke Jest Najciekawszy, Mar 5 2008, 03:43 PM
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 1275

CYTAT
Ooo!! Rozpoczął się kolejny Drang nach Osten i przesunęli granice czy zamknięto browar ?? :-))))

tylko
A jaki tam Wrocław piastowski? Nawet ostatni Piatowie mówili w języku niemieckim rzecz jasna :)
PMEmail Poster
hawranek1980
Post: Jaki Szlak Sniezke Jest Najciekawszy, Mar 6 2008, 01:31 PM
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 597

CYTAT
A jaki tam Wrocław piastowski? Nawet ostatni Piatowie mówili w języku niemieckim rzecz jasna :)

Może to nienajlepsze miejsce, ale na takie posty należy odpowiadać: ostatni książe z rodu Piastów nie rządził we Wrocławiu i mówił także po Polsku. Darek
PMEmail Poster
beton77
Post: Jaki Szlak Sniezke Jest Najciekawszy, Mar 7 2008, 05:32 AM
Quote Post

Użytkownik
*

Nr użytkownika: 1245

CYTAT
Pozdrawiam Slawek.

Sławomir Sikora
Witam! Ja najbardziej lubię wariant z wyjazdem na Okraj, potem sniadanko w "Horcu" albo "Pomezni Boudzie" i spacer na Sniezke. Jak krotko to spowrotem ta sama trasa (no, nie calkiem, sa trzy warianty pozniej) jak dlugo to zejsc do Peca przez Obri Dul na obiad i powrot niestety niewygodny autobusami skladanymi na Okraj. Od Polski tez jest O.K. ale ja organicznie nie lubie tloku. Zawsze jak co jaki czas wybiore sie z naszej strony to na kilka lat mi sie odechciewa. Pozdrawiam Tomek Sojka.
PMEmail Poster
tomalek
Post: Jaki Szlak Sniezke Jest Najciekawszy, Mar 7 2008, 10:07 PM
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 385

CYTAT

Waldek Brygier
ale sama nazwa Wrocław pochodzi od niemieckiego Wort-Slawe (czy też Sklave ;-))), co jest (etymologicznie) odpowiednikiem polskiej Niemczy i wskazywałoby na to, że początkowo rzeczywiście mówiło się w okolicy po słowiańsku; nie przeczy to tezie, że sam gród został założony przez Germanów i jego pseudopolskiej genezie nie pomoże naiwna legenda o Psim Polu porT Tatry | witojcie.com
PMEmail Poster
bladi
Post: Jaki Szlak Sniezke Jest Najciekawszy, Mar 8 2008, 12:54 PM
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 1062

CYTAT
Waldek Brygier A jaki tam Wrocław piastowski? Nawet ostatni Piatowie mówili w języku niemieckim rzecz jasna :)
ale sama nazwa Wrocław pochodzi od niemieckiego Wort-Slawe (czy też Sklave ;-))),

Użytkownik sb w wiadomości do grup dyskusyjnych zeus.man.szczecin.pl
Wersja chyba mocno naciągana, przypominająca naiwne tłumaczenie nazwy Poznań od legendy trzech braci Lecha, Czecha i Rusa, którzy się w tym nadwarciańskim grodzie rzekomo się spotkali i poznali. Najbardziej prawdopodobne jest pochodzenie Poznania od imienia Poznan, a Wrocławia od imienia Wratislaw -- Pozdrawiam
Lech Rugała, e-mail post.cz kspttk.prv.pl - strona Klubu Sudeckiego PTTK z Poznania
PMEmail Poster
katrin_250
Post: Jaki Szlak Sniezke Jest Najciekawszy, Mar 9 2008, 12:07 PM
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 910

CYTAT
Wersja chyba mocno naciągana, przypominająca naiwne tłumaczenie nazwy Poznań od legendy trzech braci Lecha, Czecha i Rusa, którzy się w tym nadwarciańskim grodzie rzekomo się spotkali i poznali. Najbardziej prawdopodobne jest pochodzenie Poznania od imienia Poznan, a Wrocławia od imienia Wratislaw

Smutna to rodzina, gdy bracia się poznają dopiero na spotkaniu ;-)))
Coś czesko brzmi, po polsku to bedzie chyba Wrocisław, znany w innych rejonach Zlewni jako Warcisław. Ale o imieniu Poznan nie słyszałem !!
p.s. najlepszy municypalny tekst reklamowy "Poznań - miasto warte poznania" ;-)))
PMEmail Poster
r_a_f
Post: Jaki Szlak Sniezke Jest Najciekawszy, Mar 10 2008, 12:04 PM
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 626

CYTAT
Wersja chyba mocno naciągana, przypominająca naiwne tłumaczenie nazwy od legendy trzech braci Lecha, Czecha i Rusa, którzy się w tym nadwarciańskim grodzie rzekomo się spotkali i poznali.
Smutna to rodzina, gdy bracia się poznają dopiero na spotkaniu ;-))) Najbardziej prawdopodobne jest pochodzenie Poznania od imienia Poznan, a Wrocławia imienia Wratislaw Coś czesko brzmi, po polsku to bedzie chyba Wrocisław, znany w innych rejonach Zlewni jako Warcisław. Ale o imieniu Poznan nie słyszałem !!

Użytkownik w wiadomości do grup dyskusyjnych newsgate.onet.pl Poznań
Niezupełnie, choć w wielkim skrócie tak to wygląda. Szczegóły to oczywiście NTG i nie będę się rozpisywał.
od
Słyszałeś kiedyś o Wratislavia Cantatis?
Zapytaj poznańskich przewodników miejskich. I tak to ze Śnieżki zeszliśmy z dyskusją przez Wrocław do Poznania.
PMEmail Poster
lady1
Post: Jaki Szlak Sniezke Jest Najciekawszy, Mar 11 2008, 04:44 AM
Quote Post

Użytkownik
*

Nr użytkownika: 1736

CYTAT

Chodzi o festiwal Vratislavia Cantans?
Jendrek
PMEmail Poster
mrdaniel83
Post: Jaki Szlak Sniezke Jest Najciekawszy, Mar 11 2008, 12:38 PM
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 416

CYTAT

Użytkownik Jendrek w wiadomości do grup dyskusyjnych jendrek
Tak. O festiwal muzyczny. Może napisałem niezbyt precyzyjne (piszę z pamięci), ale mnie chodziło właśnie o to, że w określeniu tego festiwalu umieszczono taką nazwę Wrocławia.
PMEmail Poster
Fajny Facet
Post: Jaki Szlak Sniezke Jest Najciekawszy, Mar 11 2008, 04:41 PM
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 998

CYTAT

Tradycyjnie się czepiając zapodam, że powinno być Wratislavia Cantans. Dowód przez ogląd oficjalnej strony: wratislavia.art.pl/
PMEmail Poster
Demeryt
Post: Jaki Szlak Sniezke Jest Najciekawszy, Mar 11 2008, 05:33 PM
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 1083

CYTAT
Tradycyjnie się czepiając zapodam, że powinno być Wratislavia Cantans.

Lech pisal przez "w". Ja chcialem byc bardziej swiatowy ;-)
Jendrek
PMEmail Poster
nieprzyzwoita
Post: Jaki Szlak Sniezke Jest Najciekawszy, Mar 12 2008, 12:41 AM
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 1334

CYTAT
Wersja chyba mocno naciągana, przypominająca naiwne tłumaczenie nazwy Poznań od legendy trzech braci Lecha, Czecha i Rusa, którzy się w tym nadwarciańskim grodzie rzekomo się spotkali i poznali. Najbardziej prawdopodobne jest pochodzenie Poznania od imienia Poznan, a Wrocławia od imienia Wratislaw

Wiedziałem, że Sz. Kol. z PTTK łatwo podpuścić ;-)) Oczywiście, że naciągana - sam ją przed chwilą wydumałem
PMEmail Poster
1 użytkownik(ów) czyta ten temat (1 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options Reply to this topic Start new topic Start Poll

Kontakt: