ferraty i szpej

Reply to this topic Start new topic Start Poll

> 

ferraty i szpej

_OptymistkA_
Quote Post

Użytkownik

Grupa: Members
Nr użytkownika: 1046

w tatrach tez mozna spotkac na szlaku facia z zestawikiem (co pradwa bedzie to raczej westman); swoja droga nie wiem, czy te lancuchy wytrzymalyby wieksze szarpniecie. (ciach) ejze. czyzbys nie schodzil nigdy lub przynajmniej nie slyszal o o latwym zejsciu dolnym tarasem???
po remoncie sa ringi petzlowskie, lancuchy tez lepsze niz byly, wytrzymaja. inna sprawa, ze powinny byc stale stalowe linki zamiast ruchomych lancuchow a jeszcze inna, ze trzeba wiedziec jak sie asekurowac na ferracie (patrz nizej o katalogach petzla). dolny taras: jak nie zjezdzam z heinricha tylko schodze przez kozia (b. rzadko) to przy dupowie z reguly na ferracie sie asekuruje, dziwnie to wyglada, bo tu zapieprza dwoch lojantow ze szpejem i asekuruja sie a odwazni turysci pokonuja "sciezke" bez niczego :))) z dolnego tarasu korzystam tylko zima - czasem tam spie. westmani i potega reklamy: wole, zeby reklama zestawiku miala wplyw w ten sposob na ludzi, niz zeby sie koles polamal/zabil => akcja ratunkowa (helikopter) kosztuje mnie sporo jako podatnika :))) w takim katalogu petzla jest wystarczajacy dla amatorow opis uzywania szpeja na ferracie.
mazeno ------ usun "antispum." z adresu e-mail remove "antispum." from e-mail address ------
PMEmail Poster
Vico
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 1055

CYTAT
trzeba wiedziec jak sie asekurowac na ferracie (patrz nizej o katalogach petzla).{} w takim katalogu petzla jest wystarczajacy dla amatorow opis uzywania szpeja na ferracie.

mazeno w wiadomoœci: > {}

mam rzeczony katalog za rok ; i co tam widzimy? str. 30 - jako ilustracja do zestawiku zyper (hamulec+specjalna petla) pomyka usmiechniety facio wyposarzony w zestwaw typu "byle demoludy ", tj. dwa lonzyki z tasmy (oczywiscie BEZ hamulca); co prawda wyczerpujacy opis nie pozostawia cienia watpliwosci, niemniej szczególy sa dopiero na str. 66.
widzialem ludzi, którzy zestawik z hamulcem uzywali wpinajac do poreczówki . dwa karabinki jednoczesnie (hamulec wtedy nie zadziala) ; niesli tez czekany, kijki teleskopowe itd itp, czyli wszystko, co mozna kupic w sklepie.
a przy okazji: ile trwaloby wyjscie np. na Giewont (ponoc juz 2 tys. dziennie w sezonie) gdyby kazdy wycieczkowicz (bo chyba nie TURYSTA) wpinal sie do lancuchów.

PMEmail Poster
pawels82
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 689

No , z tymi lancuchami to troche glupio. Linki bylyby lepsze. Kiedys byla o tym chyba dyskusja ale nie wiem dlaczego TPN uparl sie na lancuchy.
Pozdrowka
PMEmail Poster
http-niedzwiedz.2.myopenid.com-
Quote Post

Użytkownik
**

Nr użytkownika: 85

No , z tymi lancuchami to troche glupio. Linki bylyby lepsze. Kiedys byla o tym chyba dyskusja ale nie wiem dlaczego TPN uparl sie na lancuchy.
Pozdrowka
PMEmail Poster
przeczek
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 47

CYTAT
No , z tymi lancuchami to troche glupio. Linki bylyby lepsze. Kiedys tym chyba dyskusja ale nie wiem dlaczego TPN uparl sie na lancuchy.

byla o
Wyobraz sobie tysiace ludzikow lazacych latem po Orlej i jak golymi rekami chwytaja sie stalowych linek. Nie przetlumaczysz takiemu, ze sluza one do asekuracji, a nie do chwytania. Tatry to nie Alpy i zupelnie inni ludzie laza po szczytach. Asekuracji trzeba sie uczyc.
Ale na przyklad po zamknietym od lat odcinku Orlej (Skrajny Granat - Krzyzne) dzis nie chodzi juz zbyt wiele osob i jesli znajda sie wreszcie pieniadze ( albo raczej checi :-) ) na jej remont, to jest to znakomite miejsce na zastosowanie lin stalowych, albo nawet tylko spitow do asekuracji. Zwykli "zwiedzajacy" nie beda sie tam pchac, tak jak i teraz sie nie pchaja.
Romal
PMEmail Poster
William_Wallace
Quote Post

Użytkownik
**

Nr użytkownika: 296

CYTAT
Ale na przyklad po zamknietym od lat odcinku Orlej (Skrajny Granat - Krzyzne) dzis nie chodzi juz zbyt wiele osob i jesli znajda sie wreszcie pieniadze ( albo raczej checi :-) ) na jej remont, to jest to znakomite miejsce na zastosowanie lin stalowych, albo nawet tylko spitow do asekuracji. Zwykli "zwiedzajacy" nie beda sie tam pchac, tak jak i teraz sie nie pchaja.

Slyszalem, ze ten odcinek zostal jakis czas temu otworzony. Poprawcie mnie jesli sie myle, bo nie jestem pewny.
Pozdrawiam
PMEmail Poster
Rosomak
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 1574

CYTAT
Ale na przyklad po zamknietym od lat odcinku Orlej (Skrajny Granat - Krzyzne) Slyszalem, ze ten odcinek zostal jakis czas temu otworzony. Poprawcie mnie jesli sie myle, bo nie jestem pewny.
Pozdrawiam -- Filip mailto:promail.pl

Jak tam ostatnio bylem (koniec sierpnia) to remont trwal: nowe kotwy, nowe karabinki, nowe lancuchy. Ale jeszcze bylo zamkniete.
pzdr wiercik
PMEmail Poster
marky.openid.pl
Quote Post

Użytkownik

Nr użytkownika: 1501

CYTAT

PMEmail Poster
1 użytkownik(ów) czyta ten temat (1 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options Reply to this topic Start new topic Start Poll

Kontakt: