ferrata w gorach luzyckich NONENFELSEN

Reply to this topic Start new topic Start Poll

> 

ferrata w gorach luzyckich NONENFELSEN

roztrzepana_
Post: Ferrata Gorach Luzyckich Nonenfelsen, May 30 2007, 03:10 PM
Quote Post

Użytkownik

Grupa: Members
Nr użytkownika: 1515

czy ktos cos wie na temat polozonej najblizej polski ferraty ? wiem tylko tyle, ze znajduje sie w gorach luzyckich ( lub w ich okolicach ). ale gdzie dokladnie? oto jest pytanie. no i jeszcze jedno pytanie. jak tam najlepiej dojechac? At 09:13 -08-05 GMT, you
A wiec dojazd: my jechalismy z Wroclawia do Zgorzelca (PKP), dalej do Sieniawki (PKS), tam z buta przez przejscie drogowe z Niemcami i dalej z buta do Zittau stamtad zabytkowowa kolejka waskotorowa (bomba!!!) do miejscowosci Kurort Jonsdorf (wlasnie kolo tej miejscowosci jest ta ferrata)
Z Jonsdofu mozna latowo przejsc na strone czeska do Krompachu (legalnie przez turystyczne przejscie graniczne) w Kropmachu jest jakas "ubytownia" zatem mozna sie przespac.
Wracalismy natomiast ze stacji LVOVA (na linii Jablonne p.Jestedi - Liberec i dalej takze czeskim pociagiem do Harachova, no a z Harachova do Jakuszyc z buta i juz jestesmy w Polsce. Generalnie sama przejazdzka ta linia jest niesamowita atrakcja, tuneli, mostow i innych cud techniki kolejowej bylo tyle, ze juz mi sie nie chcialo liczyc ;-))))
Po szczegoly odsylam do czeskich map: *) Luzicke Hory (nr 14) (1:50k) "zielona" *) Luzicke a Jizerske Hory (nr 10) (1:100k) "zolta"
Natomiast co do ferraty byla to pierwsza i jak narazie moja jedyna ferrata zatem trudno mi jest obiektynie ocenic jej trudnosc, ale wg. opinii "ekspertow" to taka miniaturka prawdziwych aplejkich ferrat. Jest b.urozmaicona, na trasie jest wiszacy most, przewieszka, drabina, i mase pretow wbitych w piaskowiec ktore sloza za stopnie.
Generalnie my przechodzilimy to bez uprzezy, choc ja jednak bym ja polecal szczegolnie dla takich osobnikow jak ja ktozy ze wspinaczka i ferratami maja niewiele wspolnego ;-))) *-----------------------------------------------* Zdobadz WEBowy Wierch! -> niemodlin.pl/nita ICQ # *-----------------------------------------------*
PMEmail Poster
1 użytkownik(ów) czyta ten temat (1 gości i 0 ukrytych)
0 zarejestrowanych użytkowników:

Topic Options Reply to this topic Start new topic Start Poll

Kontakt: