Autokarem przez Polskę: gdzie warto się wybrać?

Wycieczki objazdowe są szansą dla tych, którzy chcą sporo zobaczyć, choć kondycja nie pozwala im na długie marsze. Szybkość przemieszczania się z miejsca na miejsce, opieka przewodnika – wszystko to sprawia, że w trakcie trwającej 2-3 wycieczki autokarowej można zobaczyć naprawdę wiele ciekawych rzeczy. Jakie kierunki cieszą się największym powodzeniem?

 

Szlak Renesansu Lubelskiego
Kazimierz nad Wisłą, Sandomierz, Zamość, Lublin, Szczebrzeszyn -to tylko wybrane miejscowości, które można zobaczyć na tej trasie turystycznej. Głównym motywem są tu okazałe budowle, kuszące renesansowymi zdobieniami, jednak i starówki mijanych miast wzbudzają wielki zachwyt wśród turystów.

Szlak Zabytków Techniki
Wycieczki autokarowe po województwie śląskim są nie lada gratką dla miłośników techniki. W tej części kraju na brak obiektów postindustrialnych nie można narzekać, a dawne zakłady pracy są dziś wielkimi atrakcjami. Robotnicze osiedla Katowic, Zabytkowa Kopalnia Srebra w Tarnowskich Górach, Kopalnia Guido w Zabrzu, Radiostacja Gliwicka oraz browary w Żywcu oraz Tychach – oto najważniejsze punty na tej trasie.

Szlak Zamków Krzyżackich
Gotyckie, potężne zamczyska, wznoszone przez Krzyżaków w okresie średniowiecza, są głównym motywem niejednej wycieczki po Warmii i Mazurach. Gniew, Kwidzyn, Reszel, Nidzica, Malbork – to tylko wybrane miejsca, które warto odwiedzić w trakcie takiej wyprawy. Każdy z tych zamków jest wspaniałym zabytkiem architektury, a jego zwiedzenie sprawia turystom wiele radości.

Świętokrzyski Szlak Literacki
Kielce, Oblęgorek, Nagłowice, spotkania z Rejem, Żeromskim i Sienkiewiczem – oto główne powody, dla których warto postawić na tę trasę. Jest ona ciekawą ofertą dla każdego – nie tylko dla tych, których zafascynowała polska literatura.

Szlak Piastowski
To propozycja dla tych turystów, którym marzą się spotkania z historią oraz wielkopolską przyrodą. Na tej trasie głównymi atrakcjami są miejsca związane z początkami państwa polskiego: Poznań, Gniezno, Biskupin oraz Lednica. Dawne grodziska, romańskie i gotyckie świątynie to podstawowe atrakcje na tym szlaku. Warto pamiętać i o tych miejscach, z którymi wiążą się znane doskonale wszystkim Polakom legendy. Tak jest m.in. w przypadku Kruszwicy, znanej z legendarnej Mysiej Wieży.

Szlak Architektury Drewnianej
Ten szlak prowadzi przez trzy województwa: śląskie, małopolskie i podkarpackie. Jego głównym skarbem są drewniane świątynie: kościoły i cerkwie. Każdy z nas może skupić się na wybranym fragmencie tej trasy, każdy może postawić na szlaki, które są jej uzupełnieniem. Tak jest m.in. w rejonie Beskidu Sądeckiego, gdzie ciekawą alternatywą dla miłośników kultury łemkowskiej staje się Krynicki Szlak Cerkwi Łemkowskich.

Wycieczki objazdowe to propozycja dla tych, którzy w krótkim czasie chcą zapoznać się z ciekawymi atrakcjami. Ciekawe trasy turystyczne, wytyczane z myślą o turystach zmotoryzowanych, to cenna pomoc w planowaniu takich wypraw. Dzięki nim można poznawać obiekty związane z jednym zagadnieniem, poszerzając w przyjemny sposób swą wiedzę na dany temat.

 

Artykuł powstał przy współpracy z bus-transport.eu

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o