Bezpłatne zwiedzanie Wrocławia z przewodnikiem

Wrocław jest jednym z większych miast w Polsce, jest stolicą województwa dolnośląskiego i niewątpliwie jednym z najpiękniejszych polskich miast. Ściąga do siebie turystów całego świata, ponieważ posiada wyjątkową architekturę, którą można podziwiać na każdym kroku. Dodatkowo posiada wiele atrakcji turystycznych, historycznych i rozrywkowych.

Od czego zacząć wycieczkę do Wrocławia?

Przede wszystkim od znalezienia odpowiedniego apartamentu. Ostatnimi czasy, apartamenty stały się znacznie bardziej popularne od pokojów hotelowych. Przyczyna tego jest prosta – apartamenty nie odbiegają jakością od pokojów hotelowych, a są w znacznie niższej cenie. Tak szeroki wybór pozwala na znalezienie idealnego miejsca na spędzenie kilku dni we Wrocławiu zarówno dla singli jak i dla zorganizowanych grup, składających się z kilkudziesięciu osób.
Najlepiej wybrać apartament w centrum miasta, ponieważ jest to najwygodniejsza opcja. Poza tym, tam jest ich najwięcej, dlatego można wybrać coś najlepszego dla siebie.
Po znalezieniu idealnego lokum, należy zastanowić się co chce się zobaczyć we Wrocławiu. Istnieje dużo poradników internetowych, które dokładnie opisują zabytki znajdujące się w tym mieście. Inną opcją jest zgłoszenie się do przewodnika, który zadba o to, żeby odwiedzić wszystkie wartościowe miejsca.

Bezpłatne spacery z przewodnikiem

W 2018 roku ruszyła akcja o nazwie „Bezpłatne spacery z przewodnikiem”. Podczas takiej wycieczki, przewodnik zadba o to, żeby wszystkie walory architektoniczne, kulturowe, a także biograficzne lokalnych artystów zostały zauważone i docenione przez zwiedzających. Akcja ta trwa przez całe wakacje i ma na celu pokazanie Wrocławia turystom z jak najlepszej strony. Przewodnicy mają w ofercie także wycieczki prowadzone w różnych językach, co jest bardzo dobrą opcją dla obcokrajowców, którzy przyjechali zwiedzić nasz piękny Wrocław.

Co można zobaczyć we Wrocławiu?

Jest cała masa zabytków i miejsc wartych zobaczenia we Wrocławiu. Sama architektura robi wrażenie. Jest jednak kilka obowiązkowych przystanków podczas zwiedzania tego miasta. Jednym z nich jest Panorama Racławicka. Jest to oddział Muzeum Narodowego w którym znajduje się ogromnych rozmiarów obraz namalowany przez Jana Stykę i Wojciecha Kossaka pod tytułem „Bitwa Racławicka”. To dzieło sztuki ma powierzchnię 1800 metrów kwadratowych i robi ogromne wrażenie na każdym zwiedzającym.
Innym miejscem, które warto jest odwiedzić jest wrocławskie zoo. Jest to najstarszy i największy ogród zoologiczny w Polsce. Na jego terenie znajduje się ponad 10 500 zwierząt (nie licząc bezkręgowców). Jest to tak imponujący wynik, że wrocławskie zoo plasuje się na trzecim miejscu w skali całego świata. Sam obiekt jest bardzo dobrze przemyślany. Na jego terenie znajdują się mapy i drogowskazy, które ułatwiają zwiedzanie. Dodatkowo, znajduje się tam Afrykarium – jedyne w Polsce oceanarium, w którym znajdują się zwierzęta tylko z Afryki. Wrocławskie zoo odwiedza dziennie około 2500 ludzi, jednak ze względu na ogromną powierzchnię tego obiektu, nie ma tam tłoku.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez blog cowewroclawiu.pl na którym znajdziecie szereg informacji o Wrocławiu i Dolnym Śląsku.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments