Ciacho Lipiany

      Brak komentarzy do Ciacho Lipiany

Ciacho to główna i sama z kilkorgu komedii, które wykonałem Patryk Vega. Film opowiada historię pięknej Basi wrobionej przez narzeczonego w napad na konwój z narkotykami. Wplątanej w narkotykową aferę siostrze przychodzą z usługą nieporadni, ale niezwykle odważni bracia. Reżyser znany z bezkompromisowego przedstawiania środowiska policyjnego, w ostatnim obrazie nieco odchodzi od typowego charakteru swojej pracy.

Ciacho Polanów

Nie pozostawia on zawsze ważnego tematu zainteresowania – wciąż tkwimy w działach policyjnych.

klik i ogladaj film

Główna bohaterka stanowi znacznie modną policjantką starającą się o sukces. Niespodziewane wydarzenia jednak znacząco krzyżują jej cele. Bardzo łatwo dowiadujemy się kto za tym każdym idzie i wrabia piękną policjantkę. Pozostaje pytanie: jaki powód stanowiła taż osoba oraz jak wysoce potoczą się losy odważnej policjantki.

Ciacho Polanów

Sprawa z sensem

Seans z „Ciachem” w repertuarze dostarcza widzowi całą gamę emocji: od obawy o dalsze losy głównej bohaterki poprzez niepewność aż do wszystkiej radości. Poza wieloma zabawnymi sytuacjami oraz dowcipnymi dialogami można zobaczyć także ważne przesłanie pochodzące z filmu. Komedia pokazuje, że każdy, nawet z pozoru najbardziej nieporadny człowiek, że stać prawdziwym bohaterem, i jeszcze każdy bez wyjątku zarabia na konkretną miłość. Przesłanie toż istnieje ukazane w ciekawy, humorystyczny, i czasami nawet nieco ironiczny sposób. Główni bohaterowie posiadają bardzo barwne, trochę przejaskrawione osobowości, przez co jakiś spośród nich na długo zapada w pamięć, i jeszcze ich karykaturalność w skuteczny rodzaj coraz dużo podkreśla ukryte pod pozorami zwykłej komedii przesłanie filmu. Film od jednego początku zaciekawia i wykonywa, że widz w napięciu oczekuje na dalszy rozwój wydarzeń, przy czym nie raz atmosfera dużo się rozluźnia dzięki dowcipnym dialogom i szybkim, nieco żartobliwym obrotem spraw.

Świetna obsada

Ciekawa i wyjątkowa obsada wtedy w filmach Patryka Vegi właściwie już tradycja. Na dowolnym plakacie obrazu tego reżysera można obejrzeć znane twarze. Główna bohaterka – Basia jest kreowana przez Martę Żmudę – Trzebiatowską. Stanowi to znacząca rola aktorki, ponieważ całkowicie zrywa z wizerunkiem delikatnej i złożonej dziewczyny, którą zwykła grać Żmuda – Trzebiatowska. Podczas filmu można obejrzeć aktorkę w bardzo oryginalnych formach. Z przodzie na chwilę zajmuje się ona w sztukę prostytutki, później dodaje się poznać jako ambitna pani policjantka. Podczas filmu można obejrzeć także dość „niegrzeczną” scenę, w jakiej główna bohaterka prezentuje swoje piersi. Mimo dość ostrego wizerunku policjantki, z powodzeniem można zobaczyć, że nie wydaje ona lubych widzów. Nie wyłącznie odtwórczyni istotnej roli zarabia na przyjęcie. Trzej bracia (Tomasz Karolak, Paweł Małaszyński i Marcin Bosak) oraz narzeczony Basi (Tomasz Kot) to zarówno niezwykle barwne postacie, które zasługują na równie ważną uwagę. Tomasza Karolak, jako Dawid – sympatyczny ginekolog z dużymi upodobaniami seksualnymi, jak zawsze świetnie odnalazł się w komediowej roli. Marcin Bosak, w istocie Krzysia, bardzo dobro poradził sobie z ukazaniem podporządkowanego władczej żonie (Joanna Liszowska) pantoflarza. Na wyjątkowo duże znaczenie zasługuje Paweł Małaszyński, od którego rola wiecznie zagubionego Karolka wymagała bardzo dużego zaangażowania. Pewne istnieje pewne: wszystka z formie na długo zapada w pamięć, a jednak między innymi o to dokładnie w filmach chodzi.

Ciacho Polanów

Przyjemny seans

„Ciacho” to przede każdym łatwa do oglądania komedia, jaka nie wymaga od widza analizy i silnego zainteresowania. Opowiada dobrą sprawę w przystępny dla użytkowników sposób, przy czym nie raz sceny z udziałem nieporadnych braci Basi dostarczają sporo śmiechu. Stanowi to film, który warto obejrzeć nawet dla świetnej obsady aktorskiej oraz kilku nieoczekiwanych zwrotów akcji. Niecałe dwie godziny usunięte z komedią „Ciacho” Patryka Vegi to tak świetny ćwicz na spędzenie sobotniego popołudnia. Komediowy debiut reżysera wielkiego z kina sensacyjno – kryminalnego z pewnością można pozwolić za dobry.

Ciacho Polanów

Źródło artykułu Ciacho

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments