Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne.

      Brak komentarzy do Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne.

Prowadząc własną firmę lub kiedy jesteśmy zatrudnieni na umowę o pracę, odprowadzamy składki na ubezpieczenie zdrowotne.

Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne

Są to narzucone odgórnie składki, które odprowadzać musi każdy pracujący obywatel. Z tych comiesięcznych wpłat do ZUS korzystamy w w sytuacji gdy odwiedzamy lekarza, pobycie na zwolnieniu itp. Ale ludzie, którzy wyjątkowo dbają o swoje zdrowie oraz wygodę leczenia, mają jeszcze kolejne rozwiązanie.

W ciągu ostatnich lat w zastraszającym tempie pojawiają się firmy, które oferują dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne. Tego typu dobrowolne ubezpieczenie zapewni nam droższy standard opieki medycznej, krótsze okresy oczekiwania na wizytę u lekarza, a także dają możliwość skorzystania z odpłatnych urlopów chorobowych.

Wartości tego rodzaju ubezpieczeń nie są zbytnio wygórowane. Standardowe polisy zaczynają się od 200zł netto więc nie jest to zbyt pokaźny wydatek a w chwili kryzysowej sytuacji bez problemu może okazać się, że były to doskonale zainwestowane pieniądze.

Należy więc poważnie zastanowić się nad tego typu ubezpieczeniem. może okazać się kluczowym w przypadku gdy stracimy zdolność do wykonywania zawodu i zarobku.

zobacz również Agencja Pracy Tymczasowej

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments