Gdzie spędzić rodzinne wakacje na Mazurach?

Mazury to zdecydowanie jedno z piękniejszych miejsc do spędzania wakacji. Rodzice z dziećmi mają jednak bardziej specyficzne wymagania i na przykład drink bar wyposażony w nietuzinkowe alkohole nie jest dla nich specjalnie istotnym elementem rozrywek na miejscu. Mazury są jednak bardzo dobrze przygotowane także na wizyty rodzin z dziećmi. W jaki sposób się na to przygotowały?

Rozbudowana oferta gastronomiczna

Typowe schematy posiłków na turnusach wypoczynkowych to śniadania i obiadokolacje. Czasami można liczyć na bardziej rozbudowane posiłki podawane trzy razy dziennie. Z dziećmi jednak takie podejście nie jest do końca trafione i trzeba zdecydować się na coś innego.

Na Mazurach bardzo popularne stały się w ostatnim czasie tak zwane szwedzkie stoły. Ich istotą jest wystawienie wszystkiego na jednym stole tak, że każdy może sobie wybierać dowolne produkty i tworzyć z nich posiłki w dowolnych ilościach.

Istotną kwestią jest także to, że przygotowywane menu jest odpowiednio dostosowane do potrzeb dzieci. W praktyce można liczyć na możliwość najedzenia się do syta w sposób, jaki nam najbardziej odpowiada.

Pokoje przystosowane do potrzeb dzieci

Wypoczynek na Mazurach z dziećmi to gwarancja, że pokoje będą przystosowane do ich potrzeb, a w najlepszych hotelach i pensjonatach dzieci do lat 6 przebywają za darmo.

Najważniejsze dostosowanie dotyczy oczywiście miejsca do spania. Dla najmniejszych dzieci istnieje możliwość dostawienia dodatkowego łóżka dopasowanego do ich rozmiarów. Dla maluchów oraz dla dzieci trochę starszych dostępna jest także specjalna pościel dziecięca, która będzie im odpowiadała znacznie bardziej niż zwyczajna pościel biała, jaką najczęściej spotykamy w pensjonatach i hotelach.

Rodzice małych odkrywców na pewno wiedzą też, że pozostawienie dziecka na kilkanaście sekund bez opieki w miejscu nawet dobrze dla niego przystosowanym, może być bardzo niebezpieczne. Dlatego w pokojach na Mazurach pojawiają się specjalistyczne zabezpieczenia chroniące dzieci przed ich własną ciekawością.

Takie zabezpieczenia to między innymi specjalne zaślepki do gniazdek elektrycznych oraz poduszeczki montowane na kantach mebli. Lepiej w nie nie uderzać, ale w razie wypadku dziecku na pewno nie stanie się nic poważnego.

 https://www.hotelstbruno.pl/

Toaleta i karmienie maluchów

Znakomita oferta szefa kuchni nie będzie oczywiście zbyt interesująca dla najmłodszych maluchów. W ich przypadku rodzice będą bardziej zainteresowani istnieniem odpowiednich krzesełek przystosowanych do karmienia dzieci oraz możliwością skorzystania z hotelowych śliniaków. W dobrych hotelach na Mazurach jest to oczywiście standard.

Przy okazji rodzice będą mogli skorzystać też z podgrzewaczy do butelek i plastikowych sztućców. Toaleta dziecka będzie ułatwiona poprzez obecność specjalnych wanienek, jak również możliwość przewijania dzieci na dostosowanych do tego zadania przewijakach.

Zabawki dla brzdąca

W podróż z dzieckiem zabieramy zazwyczaj trochę zabawek, ale jest to tylko gest symboliczny. Na Mazurach możemy oczekiwać, że miejsce, w którym się zatrzymamy, będzie posiadało własne zaplecze z różnymi zestawami zabawek.

Artykuł powstał we współpracy z Hotel St. Bruno ****
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments