Gubałówka – dobra na rozgrzewkę

Gubałówka – dobra na rozgrzewkę – Jednym z bardziej klasycznych pomysłów na spędzenie wakacji w Polsce jest wypad w góry. Oczywiście w zależności od miejsca zamieszkania dystans, który będzie trzeba pokonać by dotrzeć w polskie góry będzie różny, lecz generalnie można powiedzieć, że podróż nie trwa zawrotnie długo. Jest to bardzo ważny czynnik, bowiem dzięki temu wyjazd do Zakopanego może okazać się bardzo prostym pomysłem na aktywne, ale i ciekawe wakacje.

Gubałówka – dobra na rozgrzewkę

Chodzenie po górach może dać bowiem dużo przyjemności, połączonej z satysfakcją płynącą ze zdobywania nowych szczytów. Dodatkowo w pakiecie dostajemy także piękne widoki płynące nie tylko z górskich widoków, ale i z samego miasta Zakopane. By jednak móc efektywnie wchodzić po górach, dobrze jest wcześniej się na to przygotować.

Jak przygotować się do wycieczki?

Przed wyjazdem w góry dobrze jest po prostu chodzić. Jeżeli poruszamy się autobusami lub samochodem- dobrze jest zrezygnować z niego na krótszych dystansach. Dzięki temu łatwiej będzie w górach. Kiedy już przyjedziemy do Zakopanego, dobrze jest też nie udawać się od razu w Tatry. Pod nosem jest mały szczyt, który nie wymaga wiele, jednak jest bardzo dobrą rozgrzewką przed poważnym zdobywaniem Tatr.

Mowa oczywiście o Gubałówce. W dzisiejszych czasach o wiele częściej turyści wjeżdżają na szczyt kolejką. Bilety nie są drogie, a sam wjazd to kwestia kilku minut. W porównaniu z wchodzeniem jest o wiele łatwiej. Wejście nie zajmuje jednak także wiele czasu i nie wymaga dużej kondycji. Można powiedzieć, ze Gubałówkę może zdobyć każdy.

Droga jest bardzo prosta- w zasadzie przez cały czas idzie się polaną, z lekkim wyłomem na rzecz chwili wśród drzew. Trasa jest po prostu bardzo przyjemna. jako trening przed większymi górami Gubałówka spisuje się więc idealnie.

Nawet jeżeli na drugi dzień, ktoś będzie miał zakwasy- będzie to znakomitym sygnałem, że może porywanie się na wysokie szczyty nie jest najlepszym pomysłem. W każdym razie, nawet jeżeli ktoś nie zamierza zdobywać gór, dobrze jest wejść samemu na Gubałówkę, by przekonać się czym różni się takie wejście od wjazdu kolejką.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o