Implanty zębowe Nowe Warpno

Współczesna stomatologia zezwala na pozyskanie dużych efektów nawet przy dużych brakach zębowych.

Implanty zębowe Białogard

Co warto wybrać?

wybielanie zębów ibright

wybielanie zębów ibright

Gdy zachodzi konieczność usunięcia całego zęba wraz z jego korzeniem, pojawia się pytanie – co wybrać, aby zlikwidować lukę po jego ekstrakcji? Właśnie do dyspozycji jesteśmy trzy podstawowe propozycje, a mianowicie:

Zobacz wybielanie zębów ionic White

implanty zębowe Białogard
mosty protetyczne Białogard
ruchome protezy zębowe Białogard

Wszystka z tych opcji planuje własne walory oraz braki, zatem warto zaznajomić się z nimi przy przed wizytą w gabinecie stomatologicznym.
Braki w łuku zębowym? Warto dodać je jako już!

Do ekstrakcji, czyli usunięcia zęba dochodzi bardzo często wskutek pojawienia się dużego ogniska próchnicy. Pewno być więc zarówno kwestia chorób dziąseł, na dowód paradontozy. I usunięcie zęba że istnieć rezultatem jego uszkodzenia mechanicznego, na dowód pęknięcia lub urazu.

zobacz opinie ionic white opinie

Jeśli pojawiają się błędy w łuku zębowym, warto dodać je jako wcześnie. Dlaczego? Brak nawet jednego zęba jest poważny wpływ na zgryz, ponieważ może skutkować nie ale do interesów z żuciem, lecz zarówno do przemieszczeń okolicznych zębów, bólów żuchwy i szczęki czy bólu głowy. Może dojść zarówno do zaniku kości, do dodatkowo utrudnia ewentualne uzupełnienia braków.

Zatem wtedy, gdy pojawia się luka w łuku zębowym, o jego uzupełnieniu warto przemyśleć jak łatwo – albo w takim przypadku lepiej dobrać implanty zębowe, mosty czy protezy ruchome?

Implanty zębowe

Obecnie implanty zębowe traktowane są za najskuteczniejszą metodę uzupełniania braków zębowych. Procedura polega wtedy na uzupełnieniu braku przez wszczepienie implantu w miejsce dawnego korzenia zębowego. Na korzeniu montuje się następnie koronę, która doskonale imituje wygląd naturalnego zęba.

Nowoczesne implanty zębowe są uzupełnieniami trwałymi, które potrafią pomóc nawet na jeszcze 20 lat. Zezwalają na przywrócenie funkcji żucia, są pielęgnowane tak samo jak inne zęby, dlatego pacjent z wszczepionym implantem może całkowicie o nim zapomnieć.

Jeden implant stomatologiczny może pomóc do uzupełnienia jednego bądź kilku braków. Takie rozwiązanie kieruje się również w wypadku bezzębia – wtedy uczy się kilka implantów, na jakich umieszcza się na stałe specjalną protezę.

Głównym minusem implantów stanowi ich doskonała wartość. Jeden wszczep wraz z koroną to wydatek od jakiś 3500 dobrych do nawet ponad 5000 złotych.

Most protetyczny

Mosty protetyczne to ponad ciekawy ćwicz na uzupełnieni brakujących zębów. Obejmują one wersję dla ruchomych protez zębowych, ponieważ osadzane są w jamie ustnej na określone. Mosty mogą pomóc do odbudowy jednego braku lub kilku braków jednocześnie.

Pod pojęciem mostu protetycznego wybiera się specjalne uzupełnienie, najczęściej wyprodukowane z porcelany, które mocowane istnieje na bliskich dla braku zębach – w wyniku tworzy konstrukcję przypominającą most.

Aby zamocować most ceramiczny, brak musi istnieć objęty zębami posiadającymi korzenie – więc oczywiście zwane zęby filarowe. Zęby te są specjalnie szlifowane, aby osadzić na nich most protetyczny. Niekiedy wskazane istnieje również sprawienie ich pomagania kanałowego. To minus tej drogi, ponieważ często przydatne jest oszlifowanie zdrowych zębów.

Efekt wizualny po dokonaniu mostu protetycznego stanowi szczególnie korzystny – stanowi on niemalże nie do poznania z innych zębów w jamie ustnej pacjenta. Trwałość mostów również istnieje godna – potrafią one przynosić nawet przez ponad 10-20 lat.

Koszty wykonania mostu protetycznego wahają się najczęściej z jakiś 1000 dobrych do ponad 2000 złotych za jedną sztukę.
Proteza ruchoma

Ostatnia oferta to protezy ruchome, na dowód zbudowane z akrylu. To tani rób na uzupełnienie braku zębowego, niemniej jednak najmniej komfortowy.

Proteza może skutkować dyskomfort w jamie ustnej, wywoływać podrażnienia i otarcia dziąseł, a także trudności w spożywaniu niektórych pokarmów. Należy czyścić ją z zastosowaniem specjalnych preparatów Więcej nie przynosi ona właśnie ogromnej trwałości jak powyższe metody uzupełnienia braków zębowych.

Wybrane modele protez ruchomych są finansowane przez NFZ.

Źródło artykułu Implant zębowy, most czy proteza – co wybrać?

Implanty zębowe Białogard

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments