Jak mądrze karmić psa?

      Brak komentarzy do Jak mądrze karmić psa?

Kto by się kiedyś zastanawiał, co włożyć do psiej miski żeby pupilowi dogodzić? Zazwyczaj zwierzak zjadał resztki po obiedzie – trochę kaszy, zupy, mięsa i chleba maczanego w miksturze smaków. Dzisiaj mamy dostęp do badań, które dowodzą, że zawartość psiej miski nie może być przypadkowa, ponieważ jest w stanie wpłynąć na zachowanie psa a nawet mocno mu zaszkodzić.

Jak mądrze karmić psa

 

Czego pies jeść nie może?

Wspominaliśmy o chlebie maczanym w zupie. O ile negatywny wpływ glutenu na każdy ludzki organizm to wymysł marketingowców, tak jeśli mówimy o psie – wszelkie mączne przekąski to zły pomysł. Co ciekawe, zalecane nam zboża, dla psów mogą się okazać istną trawienną udręką. Kto by pomyślał, że ludzki i psi organizm tak bardzo się różni? W końcu ssak powinien móc jeść to wszystko co my, zwłaszcza ten udomowiony.

Taka mentalność stanowi przyczynę wielu psich problemów. Warto sobie zapamiętać, że psy źle reagują na gluten, zboża i składniki GMO. Z tego powodu najlepiej będzie kupić dla swojego pupila karmę bez zbóż dobrej jakości. Nie ma sensu męczyć zwierzaka odpadami z obiadu. To może mu tylko zaszkodzić. Jeśli naprawdę kochasz swojego psa i zależy Ci na jego zdrowiu, koniecznie zainwestuj w karmę. Chociaż wygląda ona trochę jak ciasteczka, możesz mieć pewność, że będzie to bardziej wartościowy posiłek od tego, co samodzielnie ugotujesz swojemu psu.

Co podawać psu?

Skondensowane składniki odżywcze w karmach dobrej jakości wpływają pozytywnie na zdrowie psa – odżywiają go (nie tylko napełniają mu brzuch), powodują, że pies ma piękną sierść, jest energiczny i rzadziej choruje. Ospałość u psów zazwyczaj jest spowodowana problemami trawiennymi. Dobierając dla pupila odpowiednią karmę, chronisz go przed chorobami żołądka i jelit. Poprawiona perystaltyka spowoduje, że pies nie będzie miał problemu z wydalaniem. Jeśli do tego dojdą spacery o jednakowych porach, pies nauczy się, kiedy może pojeść a kiedy powinien z tym poczekać. Zacznie się regularnie załatwiać a przez to będzie znacznie zdrowszy.

Nie kupuj jednak popularnych karm, obecnych w marketach. Są one przepełnione spulchniaczami – to taki zwierzęcy fast food. Zawsze czytaj skład karm. Na pierwszym miejscu powinno się pojawić mięso, potem warzywa. Ze zbóż psy najlepiej tolerują kukurydzę. Nie można im podawać owsa, czy żyta. Zadbaj o swojego pupila i kupuj mu karmę bez zbóż.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przy współpracy z: sklepzkarmami.pl/
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments