Jak robi kwarantanna przy podejrzeniu koronawirusa?

Jak wygląda kwarantanna przy podejrzeniu koronawirusa? Z początku przenoszenia się koronawirusa został wprowadzony obowiązek przejścia kwarantanny. Traktuje on ludziach kobiet, jakie były narażone na zarażenie. Powinien poznać ją wszystek, kto wrócił z zagranicy czy był kontakt z głową chorą. Kwarantanna trwa 14 dni, i za jej złamanie grożą wysokie kary.

 

Kto powinien poddać się kwarantannie?

Kwarantannie powinna poddać się młoda osoba, jaka w najwyższym sezonie była narażona na zakażenie się koronawirusem. W Polsce cel ten wynika każdego, kto:

wraca do Nasz z zagranicy;
przekracza granicę w kontraktu z podejmowaniem rzeczy na terytorium innego państwa;
był bliscy kontakt z głową zakażoną;
miał kontakt z głową, u której posądzany jest koronawirus;
mieszka z głową skierowaną na kwarantannę.

Należy pamiętać, że obowiązkowa kwarantanna nie dotyczy zawodowych kierowców transportu rynkowego i osobowego.

Wszystka kobieta, która wie, że posiadała kontakt z człowieku, kto jest (albo prawdopodobnie być) zarażony koronawirusem, powinna skontaktować się z najdroższą stacją sanitarno-epidemiologiczną. O potrzebie przejścia kwarantanny informuje również straż graniczna. Datę zakończenia izolacji przedstawia telefonicznie uprawniona do tego świadomość (pracownik sanepidu lub straży granicznej).

Koronawirus – jak wygląda kwarantanna?

Kwarantanna rozgrywa się w środowisku zamieszkania, i w przypadku, jeżeli nie jest obecne dodatkowe, odpowiednie służby wskazują głównie do tego określony ośrodek (np. hotel na placu miasta). Izolacja powinna trwać 14 dni, jednak o jej długości ostatecznie decyduje lekarz. W jej trakcie trzeba ściśle wykorzystywać się do życzeń wydawanych przez uprawnione do tego funkcje.

Podczas kwarantanny nie wolno:

pod żadnym pozorem opuszczać miejsca izolacji (dotyczy to również podejścia do biznesu albo na spacer z psem);
przyjmować gości,

jednak należy:

zachować odstęp przynajmniej 2 metrów od nowych domowników;
udzielać informacji o własnym wyglądzie zdrowia pracownikom stacji sanitarno-epidemiologicznej;
postępować zgodnie z poleceniami policji, jaka posiada moc kontrolować osoby spędzające w izolacji;
dokonywać regularnych pomiarów temperatury ciała (rano a wieczorem);
pobrać i zainstalować specjalną aplikację (Kwarantanna domowa) i postępować zgodnie z emitowanymi przez nią komunikatami;
przestrzegać podstawowych zasad higieny (często myć ręce, dezynfekować powierzchnie, prać odzież i przekaż w temperaturze 60℃);
dbać o siebie (odpoczywać, wysypiać się, świetnie się odżywiać).

Wszelkie potrzeby dotyczące np. zaopatrzenia w żywność należy zgłosić odpowiednim organom (sanepid, policja, władze gminy). Powinien pamiętać, że pójście do sklepu używane jest jako złamanie kwarantanny i podlega karze.

Co grozi za nieprzestrzeganie kwarantanny?

Konieczność stania w izolacji powinna być uznawana poważnie. Za nieprzestrzeganie zasad kwarantanny może zostać pokryta wysoka kara pieniężna – nawet do 30 tysięcy złotych. Należy pamiętać, że policja jest moc codziennie kontrolować osoby objęte obowiązkiem kwarantanny.

zobacz również Jak wygląda kwarantanna przy podejrzeniu koronawirusa?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments