Kiedy ginekolog może stwierdzić ciąże?

Potwierdzenie ciąży u pań jest bardzo często rezultatem podejrzeń a także przypuszczeń każdej przyszłej mamy o swoim błogosławionym stanie. Już samo zatrzymanie okresu nie jest natomiast tylko jedynym sygnałem, który wskazuje na ciąże. Ginekolodzy wykonują też dodatkowe badania ,które umożliwiają stwierdzenie ciąży.


Kiedy ginekolog może stwierdzić, że jesteśmy w ciąży?

Przyszła matka pragnie dowiedzieć się ciąży tak szybko jak się tylko da. Jednak pierwszym znakiem poczęcia jest częstokroć spóźniająca się miesiączka. O ciąży dowiedzieć się możemy nie wcześniej aniżeli miesiąc po zapłodnieniu. I wtedy dopiero zalecane jest zrobienie testów ciążowych. W przeciwnym razie nie będą one przedstawić prawdziwego wyniku.

Jeżeli natomiast pragniemy dowiedzieć się o poczęciu wcześniej, możemy wybrać się na wizytę do ginekologa. Ten zleci badanie krwi w celu oznaczenia ilości hCG. Hormon jest wydzielany w organizmie już 48h od zagnieżdżenia zapłodnionej komórki jajowej.

Za niska wartość hCG oznacza, że komórka jajowa nie zagnieździła się lub doszło do wczesnego poronienia. Natomiast w sytuacji jego zbyt wysokiej wartości można mieć do czynienia z zaśniadową ciążą – nieprawidłowym zagnieżdżeniem komórki jajowej.

Nim lekarz otrzyma wyniki badań dokona również badania palpacyjnego. Objawami zapłodnienia może również być rozpulchnienie pochwy a dodatkowo zasinienie a także rozpulchnienie szyjki macicy. Może przeprowadzić również dopochwowe badanie USG. Za jego pomocą można stwierdzić ciąże od 4 tygodnia. Pierwsze takie badanie USG będzie zlecone na 11-14 tydzień ciąży, wówczas to zostanie wyznaczony termin porodu.

zobacz również rodzaje prezerwatyw

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments