Kilka informacji o Val Thorens w Alpach

Wyjazd na narty to okazja do odskoczni i oderwania się od codziennego zgiełku. To również znakomita forma aktywnego odpoczynku, dużo lepsza i zdrowsza niż siedzenie przed telewizorem czy leżenie cały dzień na plaży. Jeżeli należysz już do amatorów zimowych szaleństw albo dopiero zamierzasz postawić swoje pierwsze kroki na stoku, warto zainteresować się tym, które miejsce w Europie będzie najciekawszym kierunkiem. Z tego artykułu dowiesz się, czy narty w Val Thorens w Alpach, są dobrym punktem docelowym na Twojej podróżniczej mapie. Zapraszamy do lektury.

Kilka informacji o Val Thorens w Alpach

Kilka informacji o Val Thorens w Alpach

Odpoczynek od zgiełku

Oczywiście, jeżeli wyjeżdżając na narty, liczysz na zupełną ciszę, brak tłoku i wolne miejsca w górskich restauracjach, bez wątpienia jest to mocno życzeniowe myślenie. Alpy charakteryzują się tym, że co roku przyciągają rzesze turystów, ale jest to bezpośrednio związane z urokiem tego miejsca i ilością stoków oraz możliwości korzystania z białego puchu znajdującego się na ziemi. Istnieje jednak sposób, aby pogodzić chęć wyciszenia się z wyjazdem w Alpy. Takie możliwość zapewnia zamknięta dla ruchu samochodów Val Thorens, czyli jedna z najlepszych wizytówek regionu. Lekko odcięta od świata, otoczona pięknymi widokami miejscowość, pozwala szusować po stokach i cieszyć się zimą w pełnym wymiarze.

Najważniejsze informacje

Przed wyjazdem do tej malowniczej alpejskiej miejscowości, warto jednak uzbroić się w solidną dawkę wiedzy. Val Thorens to najwyżej położone miasteczko w Alpach (2300 m n.p.m). Jest częścią legendarnego kompleksu Trzech Dolin, który obejmuje ponad 600 kilometrów pokrytych śniegiem przez cały rok tras! Dzięki temu oferuje znakomite warunki dla amatorów zimowych szaleństw. Sprawdzając dane statystyczne, można dowiedzieć się, że w Val Thorens czeka na nas 80 tras zjazdowych liczących w sumie 150 km, z czego większość z nich jest w zasięgu przeciętnego narciarza. Dodatkową zaletą jest fakt, że cała dolina pozbawiona jest jakichkolwiek drzew, co sprzyja bezpieczeństwu podczas zjazdów na bardziej zaawansowanych trasach.

Inne atrakcje

Oprócz ciągnących się kilometrami tras, w Val Thorens można również skorzystać z wielu innych atrakcji takich jak tory saneczkowe, jazda samochodem po lodzie, kolarstwo górskie czy często występujące salony odnowy biologicznej i centra spa. Wyjeżdżając do Francji, nie można również pominąć znakomitych restauracji, serwujących najlepsze alpejskie specjały kulinarne i umiejących zaspokoić nawet najbardziej wybredne gusta. Ostatnią zaletą wyjazdu do Val Thorens jest fakt, że na miejscu można spotkać wiele dyskotek i klubów. Turyści w szczególności chwalą sobie Malaysia – czyli największy klub w całych Alpach, znajdujący się pod ziemią. Wszystko to sprawia, że na narty w Val Thorens po prostu trzeba się wybrać.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments