Kino Świnoujście

      Brak komentarzy do Kino Świnoujście

Czy warto oglądać złe i złe filmy? Zapewne znakomita większość stałych bywalców kin, zda nie warto, bo szkoda czasu, i przede każdym pieniędzy (trzeba bowiem pamiętać, że bilety kinowe do najtańszych nie należą). A natomiast istnieje tyle innych źródeł, dzięki jakim można obejrzeć wybrany film a na dodatek tańszym kosztem.

Kino Ińsko

 

Pytanie, to czy ponieważ nie są to wszelkie wielkie koszty, można więc dać sobie na badanie małych i słabych filmów? Czy rzeczywiście możesz z wszystkim przekonaniem powiedzieć istniejesz tak pięknym znawcą kina, że oglądanie złych filmów uwłacza twojej pracy! Jeżeli myślisz, że właśnie, to znawcą zdecydowanie nie jesteś! Zajmujesz się ale za niego, a więc jednak różnica.

wejdź

Ostatnio, zwłaszcza w intrenecie nie sposób przeoczyć kwestie tych ludziach klientów filmowych zawierających się za dobrych koneserów kina. Dysponują przecież niezawodnym sposobem w stron krytyki, która niezwykle często wyłącznie z firmy ją udaje, w rzeczywistości jest dopiero wiadrem pomyj i falą zasłużonego czy nie hejtu. To wydarzenie pseudo-filmowej krytyki w necie nie zabrało się przecież znikąd. I tutaj nie nie chodzi o niczyje kompetencje filmoznawcze, lub nawet poziom inteligencji. Faktem jest trochę podejście samego krytyka, czy recenzenta do celu analizy i niezachwiana wiara we polskie głosy i myśli.

Kino Ińsko

Otóż, próbując naświetlić ten ważny problem można uzyskać do sądzie, że wynika on przeważnie z przesadnego krytycyzmu, a ten prowadzony jest stale faktem oglądania tylko tego, co przylega do klasyki kina lub klasyką się wkrótce stanie, to mówi wybitnych arcydzieł filmowych. W żadnym razie filmów przeciętnych lub wręcz złych – to natomiast niczemu nie służy? I w opinii wielu negatywnie oddziałuje na stworzenie gustu filmowego.

Kino Ińsko

A a jest inaczej. Gdy tylko osoba wydająca opinię o filmie ogląda wszystko, to co dobre, bardzo szybko traci się w przekonaniu, że każde filmy należy oceniać według kryteriów arcydzieł. W ostatni technologia można łatwo orzec, że średniej klasy film jest złem wcielonym. Zatem, aby oceniać filmy w jakiejkolwiek skali trzeba pamiętać dla tej skali pewne odniesienie. Im doskonalszy krytyk czy recenzent, tym dużo odniesień na jego skali, a tymże jednym trafniejsze są jego myśl. Mogłoby się to wydawać, że tylko krytycy i recenzenci powinni znajdować wszystkie przeciętne złe filmy. Niech oni zadręczają się za nas! Przecież nie! Zwykły odbiorca, a szczególnie ten dzielący się w internecie swoimi stanowiskami na fakt obejrzanego filmu nie powinien stronić z filmów przeciętnych, i nawet złych.
Czy to chodzi o oglądanie wszystkiego, co się,,nawinie”.

Rzecz oczywista nie! Chodzi raczej tu o jedno działanie z premedytacją, tzn. wprowadzenie zasady, że najpierw oglądasz film, który wedle wszelkiego prawdopodobieństwa jest chory, a następnie sięgasz po pięć domniemanych perełek kinowych. To robienie powinno zwrócić dwa podstawowe skutki: po ważne będziesz mógł szczegółowo sprecyzować, dlaczego dany film jest nieudany, jakie błędy powiedzieli jego ojcu, i po kolejne w ostatni rada z całkowitą pewnością jeszcze bardzo docenisz te pięć filmów. Zaczniesz zwidzieć w nich dużo szybko zarówno plusy, a więcej i minusy. Chociaż plusy powinny przeważyć. Oczywiście można ten proces zestawić z ważeniem. Na dwóch szalkach stawiamy plusy i następnie minusy, która z nich zdecyduje, taki osąd o filmie wydamy, lecz najpierw trzeba dysponować zarówno minusami i plusami. Zatem nie jest możliwe bez oglądania złych filmów, gdzie minusy niemal krzyczą do nas z ekranu.

Kino Ińsko

Posiadając tak rozwiniętą skalą porównawczą odbiorca filmowy szacuje się, że są takie filmy, które nie zachwyciły go w taki podejście, jakby sam tego wyglądał, przecież ich zaletę artystyczna jest wysoka zaś żyć potrafi przypadną do gustu innemu użytkowniku. Nie dość, że uzna ich kunszt, to skończę się w nim osobę, że najczęściej żaden osąd nie jest typowy i ostateczny, więc reakcję na sprawdzanie czy warto oglądać złe i złe filmy powinna zawierać – Warto! I jeśli dzielisz się swoimi myślami w internecie więc uważasz taki obowiązek.

Kino Ińsko

Źródło artykułu Czy warto oglądać przeciętne i złe filmy?

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments