Nie tylko koncerty w internecie! Zobacz streamingi najciekawszych wydarzeń kulturalnych

      Możliwość komentowania Nie tylko koncerty w internecie! Zobacz streamingi najciekawszych wydarzeń kulturalnych została wyłączona

Odmrażanie gospodarki i kultury idzie w dobrym kierunku – wkrótce z pewnością będziesz mógł powrócić do kina, teatru czy muzeum. Tymczasem możesz skorzystać z wydarzeń kulturalnych organizowanych w internecie przez różne instytucje. Zebraliśmy dla Ciebie kilka ciekawych inicjatyw online.

 

Artyści na czas społecznej izolacji przenieśli się do sieci, czego przykładem mogą być takie akcje jak Męskie Granie w domu, Kwarantanna na na czy akcja społeczna Hot 16 Challenge, które cieszyły się ogromną popularnością. Są one namiastką tego, co czeka nas w realu, miejmy nadzieję jeszcze w tym roku – zobacz najlepsze koncerty w Polsce. Tymczasem sprawdź też, jakie wydarzenia kulturalne są organizowane w Internecie, zwykle za darmo w specjalnej kategorii na Rytmach: https://rytmy.pl/wydarzenia/online/ Poniżej zebraliśmy te najbardziej interesujące, organizowane w czerwcu.

Pod wielkim dachem nieba – audycja online

„Pod wielkim dachem nieba” to audycja, która była tworzona przez Piotra Pawła Spottka przez 27 lat. Teraz możesz jej posłuchać w internetowym Radiu Muzyczna Cyganeria w każdy poniedziałek w godzinach 20.00 – 22.00. W jej czasie czytane są teksty i emitowane dźwięki, które przeniosą Cię w świat piosenki autorskiej i poetyckiej. Nie brakuje tez ciekawych wywiadów z gwiazdami i debiutantami. Kącik „Cztery ściany wiersza” poświęcony jest wierszom polskich i zagranicznych współczesnych poetów – utwory prezentuje Maria Duszka. Zapraszamy do słuchania!

Obecność / Brak / Ślady | Premiery z rezydencji artystycznych w internecie

Natomiast w każdy piątek o 20:30 możesz zobaczyć premiery rejestracji prac zrealizowanych w Muzeum POLIN podczas rezydencji artystycznych w latach 2014-2017. Materiały filmowe będą dostępne online przez 25 godzin. Będzie mógł zapoznać się z pracami artystów pochodzących między innymi z Polski, Izraela, Czech, Holandii, Austrii, Niemiec, Ameryki Północnej i Południowej, którzy prezentują różnorodne podejście do problematyki dziedzictwa żydowskiego i wielokulturowości. „Obecność, brak, ślady” – to motywy przewodnie copiątkowych spotkań. Muzeum prosi o wpłatę dowolnej kwoty na cele statutowe, które pozwolą mu przetrwać ten ciężki czas – więcej informacji na stronie Muzeum Polin.

Teatralne podróże dla najmłodszych – teatr online

Teatralne podróże to cykl edukacyjny dla najmłodszych widzów, pozostają w domach i nie mogą doczekać się spotkania z teatrem na żywo. Podczas cyklicznych spotkań możesz podróżować po zakamarkach teatru i odkrywać jego kulisy. Cykl przygotowuje Gosia Adamczyk ze wsparciem Tomasza Tylusa. Bądź online co dwa tygodnie w czwartek o godzinie 9:30. Przed Tobą kilka podróży, m.in. na Wyspę Kostiumów (11 czerwca) i Wyspę Przeszłości (25 czerwca), w których odkryjesz świat kostiumów teatralnych i archiwum teatru na żywo. Wszystkie relacje będą emitowane na profilu Teatru Andersa na Facebook u – szczegółów szukaj w aktualnościach na fanpage’u i na stronie internetowej Teatru.