Promocja Rossmann Szczecin

Nic oczywiście nie potrafi zestresować świeżo upieczonych rodziców jak kąpanie dziecka. Nie jest się co dziwić, podczas tej rzeczy powinien wspominać o każdym: optymalna temperatura wody, dobre trzymanie Malucha, czy odpowiednie tusze do kąpieli.

Promocja Rossmann Człopa

Pierwsza kąpiel niemowlaka

Nic oczywiście nie potrafi zestresować świeżo upieczonych rodziców jak kąpanie dziecka. Nie jest się co dziwić, podczas tej rzeczy powinien wspominać o każdym: optymalna temperatura wody, dobre trzymanie Malucha, czy odpowiednie tusze do kąpieli. Poniżej postaramy się sprostać tezie, że nie taki diabeł straszny kiedy go tworzą! Czy inaczej, nie taka duża kąpiel, jak nam się wydaje.

bon 500 zl rosman

bon 500 zl rosman

Wanienka, kosmetyki, akcesoria

Do wanenki i akcesoriów przejdziemy nieco niżej. Najpierw uporamy się z temperaturą! Jaką powinna traktować najbardziej odpowiednią temperaturę woda? Najlepiej jest wypośrodkować temperaturę pomiędzy wodą, a powietrzem. Woda nie pewno żyć zbyt gorąca, oraz z zmian powietrze nie powinno stanowić szybko zimnie. Taki balans z pewnością zapewni Maluchowi komfort kąpieli, a rodzicom pewność, że nie narażają dziecka na przeziębienie.

Zobacz również bon do rossmanna

W jakie akcesoria się wyposażyć? Na pewno wskazane będą: miękki, delikatny ręcznik, tetrowe pieluchy, waciki, płyny do prania bezpieczna dla skóry dziecka, myjka, oliwka i sól fizjologiczna, która sprawdzi się przy przemywaniu oczu dziecka. Nie zostawcie o nowych ubrankach na zmianę. Wszystkie akcesoria tj. kremy do kąpieli, czy ręczniki najlepiej zamontować w zasięgu ręki, tak aby sięgając po nie, drugą ręką bezpiecznie podtrzymywać dziecko. Zanim włożysz dziecko do wanienki sprawdź, czy przegotowana woda ma teraz odpowiednią temperaturę. Polecamy sprawdzić wodę łokciem.

Promocja Rossmann Człopa

Jak trzymać dziecko by czuło się komfortowo i bezpiecznie? Najlepiej ułożyć dziecko na indywidualnych rękach, tak aby prawa ręka była pod pośladkami dziecka, a lewa podtrzymywała główkę dziecka. Malucha należy zanurzać powoli i stopniowo tak aby się nie przestraszyło, a jeżeli pupa dziecka będzie bezpiecznie ułożona na dnie wanienki – wyjmij prawą rękę i rozpocznij Malucha delikatnie opłukiwać wodą.

Jaką wybrać wanienkę?

Świetnie kontroluje się wanienka ze stojakiem, ponieważ nie angażuje pleców rodziców. Nie powinien się co chwilę schylać i przyjemnie się sprawdzi wśród wysokich rodziców, bądź takich, jacy są kłopoty z kręgosłupem. Wanienka ze stojakiem nie zajmuje te dobrze miejsca, ponieważ stojak jest wiązany również bogata go schować w szafie. Wanienka ze stojakiem godzi komfort użytkowania rodziców i radość dziecka, więc istniejemy na tak!

Źródło strony Pierwsza kąpiel niemowlaka

 

Promocja Rossmann Człopa

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments