Sauna dla urody

      Brak komentarzy do Sauna dla urody

Od lat wiadomo, że pobyt w saunie ma niezwykle korzystny wpływ zarówno na urodę, jak i na zdrowie. Oczywistym jest przecież, że sauna to doskonały sposób na oczyszczanie ciała ze wszelkich toksyn, na skuteczną poprawę krążenia i zwiększenie naturalnej odporności organizmu na infekcje. Coraz więcej osób korzysta z sauny regularnie, zauważając wyraźną poprawę samopoczucia i wyglądu.

Sauna dla urody

Do budowy sauny używa się drewna, a według tradycyjnych metod montażu nie stosuje się nawet gwoździ, tylko drewnianych kołków. Jak wiadomo z historii, sauny najpierw służyły po prostu jako miejsce kąpieli.

Z czasem zaczęto wykorzystywać je także do leczenia chorych. Ich niezwykłego wpływu na zdrowie i urodę człowieka upatruje się w poddawaniu ciała człowieka różnym temperaturom. W saunie nie tylko panuje gorące powietrze i wytwarzana jest para, tu następuje specyficzne połączenie suchego i bardzo gorącego powietrza z wilgocią.

Dziś saunę można zamontować we własnym domu, ale ciągle jest to niedostępne rozwiązanie dla wielu ludzi. Sam koszt sauny może byłby jeszcze możliwy do poniesienia dla wielu, ale w zwykłych mieszkaniach i niewielkich domach jednorodzinnych nie ma na to po prostu miejsca.

Stąd wiele dobrych ośrodków SPA ma na swoim terenie wspaniałe sauny, a ich klienci bardzo chętnie korzystają z tej możliwości. Sprawdź, co możesz zyskać dzięki saunie.

Korzystaj z sauny i bądź piękna

Już pierwsza wizyta w saunie przynosi poprawę stanu skóry, która staje się wyraźnie odświeżona i zdecydowanie gładsza. Pod wpływem ciepła rozszerzają się pory i dzięki temu skóra się oczyszcza, odrzucając wraz z potem toksyny i zanieczyszczenia w nich zalegające.

Dzięki wyższej temperaturze przyspiesza krążenie krwi, co natychmiast dotlenia komórki skóry, a także intensywniej ją odżywia. Korzystając z sauny parowej, można także bardzo skutecznie nawilżyć naskórek, bo mikroskopijne kropelki wody sprawnie będą w niego wnikać.

Efekty pobytu w saunie można jeszcze zwiększyć poprzez kilkukrotne schładzanie ciała w międzyczasie, a także poddając się dodatkowym zabiegom kosmetycznym w trakcie przerw i tuż po pobycie w saunie.

Nagrzana skóra i rozszerzone pory znacznie ułatwiają jej przyjęcie składników odżywczych i pielęgnujących dostarczonych w kosmetykach, dlatego bezpośrednio po wyjściu z sauny warto nakładać odżywcze, nawilżające czy regenerujące maseczki. Bardzo dobre efekty przyniesie też zaaplikowane serum, odpowiednio dobranego dla danego rodzaju skóry.

Jak korzystać z sauny?

Aby pobyt w saunie przyniósł jak najwięcej korzyści dla urody, warto go podzielić na seanse. Po pierwszej części pobytu, gdy skóra wchłonie już sporo ciepła, a pory staną się rozszerzone dobrze jest zastosować maseczkę na twarz, bogatą w składniki odżywcze. Skóra wchłonie je błyskawicznie.

Po kolejnej rundzie przychodzi pora na złuszczanie dobrze już rozpulchnionego naskórka. Można to uczynić masując ciało specjalną rękawicą i odrobiną peelingu dostosowanego do skóry. Jeśli jest ona gruba i zdrowa można użyć peelingu gruboziarnistego. Gdy jednak skóra jest delikatna, a pod jej powierzchnią widnieją popękane naczynka, trzeba wybrać delikatny kosmetyk, tak aby nie pogorszyć stanu skóry.

Pobyt w saunie kończy chłodny prysznic oraz, co bardzo ważne, szczególne poświęcenie uwagi włosom. Gorące powietrze działa na nie bardzo wysuszająco. Warto więc zastosować specjalną odżywkę nawilżającą na włosy, a następnie spłukać pozostałości chłodną wodą.

W dobrych ośrodkach SPA, dysponujących sauną, takich jak chociażby www.termabania.pl, można wybierać ciekawe zabiegi towarzyszące. Jednym z tych, godnych polecenia, to pobyt w saunie połączony z peelingiem solnym.

 

 

Artykuł: Sauna dla urody powstał dla Sauna dla urody

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments