Słoneczna Hiszpania – miejsce kompletne

Słoneczna Hiszpania – Majówka już za miesiąc, a Ty nie masz pomysłu gdzie spędzić długi weekend? A może chcesz wyjechać na wakacje za granicę, ale gubisz się w ogromnej ilości ofert?

Słoneczna Hiszpania

Na szczęście istnieje miejsce wprost idealne zarówno do krótszego jak i dłuższego wypoczynku – słoneczna Hiszpania!

Nieważne czy znasz ją tylko z programów podróżniczych, zdjęć znajomych czy opowieści kolegów, którzy wyjechali na Erasmusa. To najwyższa pora żeby poznać Hiszpanię bliżej. Oto lista najciekawszych miejsc.

Madryt

W stolicy słonecznej Hiszpanii interesujące są nawet dworce! Budynek dworca Atocha pochodzi z XIX wieku, a w jego środku znajduje się ogródek tropikalny. Aby objąć wzrokiem całe miasto warto wybrać się na jeden z tarasów widokowych. Również madryckie pomniki są niecodzienne. Na Plaza de Espana znajdziemy statuę Don Kichota i Sancho Pansy. Miłośnicy natury nie mogą przegapić szansy na odwiedzenie Ogrodów Sabatiniego. Ten efektowny park znajdujący się nieopodal Pałacu Królewskiego powstał po ogłoszeniu drugiej republiki w latach 30 XX wieku.

Barcelona

To miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Amatorzy sztuki będą zachwyceni kamienicami zaprojektowanymi przez Antonio Gaudiego. Te oryginalne budowle fascynują niebanalną formą, fantazyjnymi zdobieniami oraz bajkowym charakterem. Sportowi fanatycy na pewno nie odmówią sobie przyjemności odwiedzenia Camp Nou, stadionu FC Barcelony. Przecież każdy mały piłkarz chce mieć koszulkę Messiego. Natomiast między 20 a 24 września odbywa się La Merce, czyli święto miasta. Ten wspaniały pięciodniowy festiwal składa się z parad, koncertów oraz wystaw i wielu innych atrakcji. Całe miasto tętni wtedy życiem. Piękna pogoda, mnóstwo rozrywek i wiele zabytków do zwiedzenia sprawiają, że pobyt w Barcelonie będzie wspaniałą wyprawą dla całej rodziny.

Alicante

Z mniej oczywistych, aczkolwiek niezwykle pięknych miejsc warto zwrócić uwagę na Alicante. Jest to wyjątkowy teren nie tylko na mapie słonecznej Hiszpanii, ale również w skali Europy. Znajdują się tam bowiem dwa wyjątkowe jeziora: jedno zielone La Laguna de la Mata, a drugie różowe La Laguna de Torrevieja. Oprócz walorów estetycznych ta wyjątkowa woda ma właściwości lecznicze. Wapń i magnez przeciwdziałają alergii, a sód i potas działają dezynfekująco.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments