Stomatologia estetyczna Białogard

Coraz dużo osób czerpie z braków z poziomu stomatologii estetycznej, by zajmować się atrakcyjnym stanem swoich zębów. Ale lub są one wygodne dla niemowląt? Warto zapoznać się z niezwykle łatwymi zabiegami i stwierdzić lub są one podawane dzieciom.

Stomatologia estetyczna Sianów

Stomatologia estetyczna – najpopularniejsze zabiegi

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna

Stomatologia estetyczna łączy w sobie wiele dziedzin stomatologii (np. profilaktykę, stomatologię zachowawczą, protetykę, ortodoncję), i jej pierwszym projektem jest poprawa estetyki uzębienia. Do najczęściej wybieranych środków w ramach stomatologii estetycznej kwalifikuje się wybielanie, piaskowanie, skaling, licówki i korony protetyczne.
Wybielanie zębów

Sposób ten pisze się zwykle przy zachowaniu specjalnej warty na uzębienie i zastosowanie preparatu żelowego, którego aktywny składnik reaguje z ograniczoną zęba dzięki takim pomysłom jak światło lub związki chemiczne, i otrzymany rezultat istnieje od razu widoczny.

Stomatologia estetyczna Sianów

Profesjonalne wybielanie zębów nie powoduje uszkodzeń w tkance szkliwa, niemniej jednak po sposobie może pojawić się czasowa nadwrażliwość szkliwa (raczej na zima). Wybielanie może również skutkować podrażnieniami i uszkodzeniami dziąseł lub błony śluzowej. Warto zaznaczyć, że nieprawidłowo wykonywany sposób może stworzyć nierównomierne lub nadmierne wybielenie również potrafi żyć podstawą mikrouszkodzeń i zwiększonej porowatości szkliwa i zębiny.

Stomatologia estetyczna Sianów

Według unijnej informacji z 2012 roku, a dodatkowo Rozporządzenia Ministra Zdrowia profesjonalne wybielanie zębów z zastosowaniem specjalnych środków chemicznych w dobrym stężeniu jest wprawdzie bezpieczne dla zdrowia, ale chyba żyć przydatne tylko u osób pełnoletnich (powyżej 18 r. życia). Nie promuje się również wybielania kobietom z nadwrażliwością zębów i dziąseł, osobom w chce i matkom karmiącym.
Piaskowanie i skaling

zobacz również ile kosztuje wybielanie zębów

Zabieg piaskowania liczy na ścieraniu innego rodzaju osadów (wynikających z kawy, herbaty, papierosów oraz pozostałych kaw lub barwiącego jedzenia), przebarwień oraz płytki nazębnej za pomocą specjalistycznego urządzenia kierującego strumień piasku stomatologicznego na zęby. U dzieci nie powinno stanowić przedmiotu z tego standardu osadami. Sam zabieg jest bezpieczny, choć wywołuje pewien dyskomfort, i po jego dokonaniu możliwa jest nadwrażliwość zębów i dziąseł. Przeciwwskazaniem do działania piaskowania u niemowląt jest jedyny jego wynik – odsłonięte i oczyszczone bruzdy zębowe. U niemowląt są one gwarantowane poprzez lakowanie.

Skaling z serii liczy na ścieraniu kamień nazębnego odkładającego się w końcu szyjek zębowych – z powierzchni korony (najczęściej wykorzystywany) lub spod powierzchni dziąseł. W sukcesie skalingu w wartości nie ma przeciwwskazań do prowadzenia go u dzieci. Jeśli jest taka potrzeba, to ważna go zrobić również będzie on dla dziecka bezpieczny.
Licówki i korony

Zobacz również Ionic White

Licówka to niewielka płytka kompozytowa lub uczyniona z ceramiki (bądź porcelany), przytwierdzana do powierzchni zęba od jego doskonałej (wargowej) strony. Z serii korony protetyczne są ceramicznymi nakładkami w pełni zakrywającymi zęby. Licówki i korony pełnią rolę elegancką i ochronną. Niekiedy licówki wykorzystywane są do korygowania wad zgryzu, ale większość stomatologów nie zaleca tego standardu praktyk. Też jak myślenie licówek na zęby mleczne.

Licówki są zaliczane do wykonań mało inwazyjnych, lecz nie są pozbawione ingerencji w uzębienie. Wymagają usunięcia od 3 do 30% tkanki zęba. Z zmianie w sukcesie koron ząb musi być oszlifowany w znacznie większym stopniu. W ruchu z czym, jeśli nie jest taka konieczność tak nie ingerować w całość uzębienia dziecka.

Źródło artykułu Stomatologia estetyczna a dzieci – czy to bezpieczne

 

Stomatologia estetyczna Sianów

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments