Swobodny wyjazd do USA, jak wyjechać?

Swobodny wyjazd do USA – Biuro podróży „Rainbow” oraz Polska Izba Turystyki dołączyło się do idei zniesienia wiz dla naszych rodaków chcących wyjechać do Stanów Zjednoczonych.

Swobodny wyjazd do USA

Pomysłodawca akcji Adrian Kubicki poinformował, iż koncepcją pomysłu jest zachęcenie rodaków do składania wniosków o wizę w sposób rzetelny i poprawny.

Aby móc być objętym ruchem bezwizowym, fachowo do Visa Waiver Program Polska musi dostosować się do rygorystycznych norm, mianowicie:

– mniej niż 3 procentowy odsetek nieprzyznanych wiz B1 (turystycznej) i B2 (biznesowej) przez służby imigracyjne w amerykańskim roku budżetowym, który obejmuje czas od 1 października do 30 września.

Niestety w ubiegłym roku odsetek ten wyniósł aż 5,9 procent.

Rzetelne i skuteczne składanie wniosków o wydanie wiz umożliwia powstałe w styczniu tego roku zrzeszenie biur podróży z liniami lotniczymi LOT. Celem jest zmniejszenie odmowych decyzji o 3 punkty procentowe.

Do układu weszła wczoraj Polska Izba Turystyki, która ma pod sobą blisko 500 firm z branży turystycznej. Zrzesza najbardziej dochodowe i największe korporacje targowe, wyższe szkoły turystyczne, właścicieli baz noclegowych, towarzystwa ubezpieczeniowe, biura podróży, atrakcje turystyczne oraz biura podróży, których kapitał obrotowy wynosi 70 procent całej branży turystycznej w naszym kraju.

Zniesienie wiz dla Polaków chcących wyjechać do Stanów Zjednoczonych przyniesie wiele korzyści, przede wszystkim:

– znacznie wzrosną dochody biur podróży,

– wzrost przychodów w gospodarce,

– możliwość spełnienia marzeń tysięcy Polaków.

Jak poinformował prezes Polskiej Izby Turystyki, Paweł Niewiadomski, tą koalicją chcą uświadomić Polaków na temat procedur związanych z ubieganiem się o wizy i wyjaśnić na czym taki proces polega. Zniesienie wiz będzie ogromnym przełomem na skalę światową.

Do programu Visa Waiver Program należy 38 państw, z czego 23 należą do Unii Europejskiej. Tylko Polska, Cypr, Rumunia, Chorwacja i Bułgaria nie spełniają wymogów amerykańskiego programu.

Z biegiem lat można zauważyć, że w krajach zachodnich turystyka jest jedną z dziedzin, w której gospodarka zauważa wzrost dochodów. Dalsze rozwijanie baz noclegowych i atrakcji turystycznych oraz zminimalizowanie biurokracji i barier w swobodnym przepływie ludzi, spowoduje większe zyski na całym świecie.

Jak widać, temat wiz do USA, trwa od bardzo dawna. Jest ogromnym problemem dla Polski, a odmowne decyzje stwarzają kolejne koszty. Dzięki zrzeszeniu firm z branży turystycznej i LOT-u mamy szansę na dostanie się do czołówki Państwa, które obowiązku wizowego nie posiadają.

Życzymy sukcesów.

Tatrzański Park Narodowy

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o