Wakacje bez dzieci, który hotel wybrać?

Na temat wakacji bez dzieci każdy rodzic będzie miał inne zdanie, jedni powiedzą, że przecież rodzicom też się należy wypoczynek a drudzy, że tylko wyrodni rodzice zostawiają swoje pociechy. Także jeśli zastanawiamy się nad wyjazdem bez dzieci to nie pytajmy znajomych czy rodziny, usiądźmy z partnerem i rozważmy za i przeciw. Bo czynników, które trzeba rozważyć jest mnóstwo, przede wszystkim ile mamy dzieci i w jakim są wieku, czy dzieci zniosą rozłąkę, czy mamy je z kim zostawić a także, czy my będziemy cieszyć się z tego wypoczynku, czy ciągle będziemy myśleć o pociechach i się o nie martwić. Jeśli stwierdzimy, że naprawdę potrzebujemy takiego samotnego wypoczynku to musimy zacząć się do niego odpowiednio przygotować.

Przygotowania do wyjazdu

Zazwyczaj rodzice na pierwszy wyjazd bez dzieci wybierają weekend, krótki czas który pozwoli odpocząć. Taki wyjazd to często ogromne przedsięwzięcie logistyczne, musimy go zaplanować kilka tygodni wcześniej, żeby móc wszystko dobrze zorganizować. Przede wszystkim trzeba przygotować dzieci do rozstania na kilka dni.

Jeśli dzieci są starsze to warto już wcześniej rozmawiać z nimi i powtarzać im, że za jakiś konkretny czas rodzice wyjadą na kilka dni. Drugim krokiem jest znalezienie odpowiedniej opieki, najpewniej będą to dziadkowie, do których mamy zaufanie i do których nasze pociechy są przyzwyczajone. Nikt tak dobrze się nimi nie zaopiekuje, a my będziemy mogli zająć się odpoczynkiem.

Oczywiście musimy odpowiednio wcześnie poprosić ich o przysługę, dziadkowie też czasem mają swoje plany. Najlepiej, żeby dzieci zostały w naszym domu, gdzie mają wszystkie zabawki i gdzie czują się bezpiecznie. Kiedy logistyka jest już względnie ogarnięta to czas na wybór odpowiedniego miejsca.

Gdzie wyjechać bez dzieci?

Kiedy rodzicom uda się już wyjechać bez dzieci to wybierają hotele, w których nie będzie dzieci. Po pierwsze chcą się wyspać i zaznać błogiego spokoju a po drugie widok szczęśliwych rodziców z dziećmi nie jest wskazany, będzie on tylko potęgował tęsknotę za pociechami.

Wiele hoteli kieruje swoje usługi tylko dla dorosłych i jasno zaznaczają to w swojej ofercie, więc warto poszukać takich noclegów. Jeśli nie uda nam się znaleźć takiego hotelu w miejscu, do którego się wybieramy to warto zapoznać się z udogodnieniami dostępnych ośrodków. Im więcej na stronach internetowych informacji o udogodnieniach dla dzieci, tym bardziej nabieramy pewności, że to nie jest miejsce dla nas.

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zadzwonić do wybranego hotelu i zapytać, czy istnieje możliwość noclegu w jakimś odosobnionym skrzydle z dala od dzieci.

Jeśli stawiamy na odpoczynek i relaks w hotelu, nie mamy w planach zwiedzania czy zbyt intensywnego spacerowania, to musimy wybrać obiekt z jak największą liczbą atrakcji dla dorosłych. Oprócz SPA, odnowy biologicznej i masaży hotele oferują dostęp do siłowni, bilarda czy rzutek.

Wieczorami możemy zejść do baru i bawić się do białego rana na zorganizowanej specjalnie dla gości imprezie.

Artykuł został przygotowany przy współpracy z Quadrille
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments