Wakacje bez dzieci w hotelu dla dorosłych

Wypoczynek tylko we dwoje? Większości rodziców trudno sobie to wyobrazić, ale takie rodzicielskie szaleństwo polecają ci, którzy spróbowali. W natłoku codziennych obowiązków trudno znaleźć czas tylko dla partnera. A dzieci, choć kochane do szaleństwa, bywają bardzo absorbujące. Warto spróbować wakacji bez nich. W imię wzmocnienia swojego związku oraz zdrowia psychicznego. Na ten czas najlepiej wybrać dobry hotel, zarezerwowany wyłącznie dla dorosłych.

Dzieciom wstęp wzbroniony

Hotele dla dorosłych to coraz częstszy widok w różnych częściach świata. Bez trudu znajdzie się je w najpopularniejszych europejskich kurortach, a kolejne powstają także w kraju nad Wisłą. Obiekty tego rodzaju można podzielić na dwie zasadnicze kategorie. Pierwsze bezwzględnie nie wpuszczają dzieci, podkreślając oferowanie gościom spokojnych i luksusowych warunków do odpoczynku. Drugie są nieco mniej restrykcyjne. Ich zarządcy wprowadzają pewne ograniczenia dla małoletnich. Przykładowo na terenie hotelu znajdują się strefy wyłącznie dla dorosłych lub organizuje się weekendy bez dzieci. Menadżerowie obiektu trzymają rękę na pulsie, sondują oczekiwania gości, a następnie dopasowują do nich swoją ofertę. Każdy hotel dla dorosłych wprowadza też własne ograniczenia wiekowe. W niektórych obiektach spotyka się nastolatków, w innych osoby po dwudziestym roku życia stanowią najmłodszą grupę gości.

Co oferuje hotel dla dorosłych?

Po pierwsze więcej ciszy i spokoju. Goście nie natkną się na marudzące dzieci w hotelowej restauracji czy nad basenem. Na plaży przylegającej do obiektu panuje większy porządek. Ponadto spędzając urlop w takim miejscu, ma się sporo możliwości interesującego spędzenia czasu. Hotel dla dorosłych ma nie tylko restaurację, ale także bar, a nawet klub. W ciągu dnia można grać na korcie czy boisku do siatkówki. Profesjonalny obiekt kierujący swoją ofertę do poważniejszej klienteli nie obędzie się bez spa. W niektórych obiektach organizowane są zajęcia z trenerem personalnym i różnego rodzaju animacje. Próżno tam natomiast szukać kolorowych placów zabaw czy zabawek porozrzucanych w części wspólnej. Dorośli bawią się inaczej, na przykład w kasynie, gabinecie odnowy biologicznej czy klubowym parkiecie. 

Oferta nie tylko dla singli

Może się wydawać, że hotel dla dorosłych to miejsce spotkań ludzi wolnych od obowiązków rodzicielskich. Obiekt przeznaczony dla młodych i osób niemających potomstwa. Owszem, przedstawicieli tych grup można spotkać w hotelu dla dorosłych. Paradoksalnie to jednak nie im dzieci zdarzają się szczególnie przeszkadzać. Otóż do opisywanego obiektu bardzo często przyjeżdżają rodzice małych pociech. Ludziom na co dzień znoszącym trudy wychowania i opieki nad dziećmi odpoczynek od tych zajęć jawi się jako spełnienie marzeń.

Hotel dla dorosłych to dobre miejsce do odpoczynku. Można tam skupić się na sobie i poświęcić czas partnerowi. Oderwać od nużącej i wymagającej monotonii dnia codziennego. Takie obiekty oferują szereg rozrywek, a podczas ich wybierania wreszcie nie trzeba martwić się o to, co spodoba się wybrednym maluchom.

Artykuł został przygotowany przy współpracy z Quadrille
0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments