Wakacje na Kaszubach, czy warto?

Wakacje na Kaszubach – Kaszuby to najbardziej malowniczy zakątek Polski. Jest tu wiele jezior o wysokiej czystości, w których żyje wiele ryb. Dzięki temu każdy zapalony wędkarz spędzi tu niesamowite wakacje.

Wakacje na Kaszubach

Ten region Polski na tle innych wyróżnia się ciekawą i urozmaiconą rzeźbą terenu i bogactwem przyrody. Jest tu również wiele pieszych szlaków np., Wdzydzki czy też Kamiennych Kręgów. Organizowane są tu też spływy kajakowe, a jesienią lasy obfitują w grzyby i jagody. Gdzie udać się w tym regionie i co warto tu zobaczyć? Przeczytaj o tym poniżej.

Jezioro Rzuno

Jezioro Rzuno znajduje się w miejscowości Dziemiany. Osoby, które będą wypoczywać w okolicach tego jeziora mogą tu skorzystać z bezpłatnych rowerków wodnych oraz kajaków. Znajduje się tu również najdłuższy ślizg na całym Pomorzy na akwenach śródlądowych.

Spływy kajakowe

Sezon kajakowy na Kaszubach rusza od kwietnia. Najczęściej spływy kajakowe organizowane są na rzekach Brdzie, Zbrzycy oraz Słupi. Podczas spływu kajakowego z pewnością uwagę przyciągnie różnorodność krajobrazu.

Kościół w Brzeźnie Szlacheckim

Na kaszubskich Gochach znajduje się jedna z najstarszych parafii katolickich. Parafia ta znajduje się w miejscowości Brzeźno Szlacheckie. Historia tej parafii sięga XIV wieku. Pierwszy kościół uległ spaleniu w wyniku pożaru w 1715 roku. Po pewnym czasie nową świątynię odbudował proboszcz Klekner i na chwilę obecną kościół jest perłą budownictwa ludowego na całych Kaszubach.

Most kolejowy nad rzeką Borują

Most kolejowy nad rzeką Borują na dobre wpisał się w ciekawe miejsce Kaszub z tego względu, że nigdy nie przejechał po nich pociąg. Most ten został wybudowany w XIX wieku i miał służyć, jako linia kolejowa do Miastka, która wówczas powstawała. Jak okazało się po zakończeniu prac związanych z budową mostu kolejowego został on postawiony kilkaset metrów dalej niż było to zaznaczone w planach. Przez to po tych torach nigdy nie przejechał żaden pociąg ani skład kolejowy.

Są to oczywiście niektóre atrakcje Kaszub. Jest ich znacznie więcej, a uzależnione są od tego w jaki region Kaszub udamy się na wakacje lub urlop.

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments