Więzili, bili i zmuszali mężczyznę – praca niewolnicza

Praca niewolnicza, czyli co jeszcze w tych czasach może zgotować człowiek człowiekowi.

praca niewolnicza

Praca niewolnicza już dawno przestała funkcjonować, jednak jak się okazuje motyw ten wykorzystywany jest przez poszczególne jednostki do dnia dzisiejszego. Ponadto nie mówimy tutaj o krajach słabo rozwiniętych, gdzie wykorzystuje się biednych mieszkańców do niewolniczej pracy bogatym panom. Niedaleko Grudziądza rozegrał się dramat 55 letniego mężczyzny, który przez niespełna rok był wykorzystywany do pracy niewolniczej. Dwóch młodych oprawców, zmuszało mężczyznę do ciężkich prac i więziło go. Z przeprowadzonego dotychczas śledztwa wynika, że przetrzymywany mężczyzna był ich niewolnikiem.

55 letni mężczyzna był przetrzymywany na terenie jednej z nieruchomości znajdujących się niedaleko Grudziądza. Jego oprawcami i „Panami” było dwóch młodych mężczyzn, którzy przez rok więzili mężczyznę a także zmuszali go do nieodpłatnej a co za tym idzie niewolniczej pracy. Warunki, w których przebywał mężczyzna nie tylko były ciężkie ale również uwłaczały godności każdemu człowiekowi. Mężczyzna dodatkowo był w kiepskiej kondycji fizycznej i zdrowotnej dlatego nie mógł przeciwstawić się swoim oprawcom. Dwóch mężczyzn dowiedziawszy się o problemach finansowych 55 latka postanowiło fakt ten wykorzystać do swoich celów. Przetrzymywali swoją ofiarę w kontenerze pozbawiając go godności – traktowali gorzej niż zwierze w niewoli. Mężczyzna nie mógł się przemieszczać ani opuszczać swojego miejsca pobytu i pracy. Kilkukrotnie próbował uciec z miejsca w którym pracował jednakże dwójka jego oprawców sprawnie mu to udaremniała.

Funkcjonariusze policji po przesłuchaniu świadków zatrzymali 31 latka i jego 22 letniego wspólnika, którzy zmuszali mężczyznę do ciężkiej, niewolniczej pracy. Mężczyźni nie tylko więzili 55 latka i zmuszali go do pracy ale również stosowali wobec niego groźby słowne a także fizyczną przemoc. Prokuratura okręgowa w Bydgoszczy, dwójce przestępcom postawiłą zarzuty więzienia i znęcania się nad mężczyzną. Ponadto funkcjonariusze policji ustalili, że dwójka mężczyzn zajmowała się również nielegalnym wytwarzaniem tytoniu i wprowadzeniem ich do obiegu. Jak wynika z śledztwa jest ono jeszcze w fazie rozwoju więc mężczyznom może zostać postawionych znacznie więcej zarzutów.

Zagryziona na śmierć

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments