Wszystko o wyborze dobrego długopisu

Długopis jest artykułem często wykorzystywanym, do którego jednak rzadko przykłada się szczególną uwagę. Cena typowego długopisu to przecież najwyżej 2 zł, więc nawet jeśli się zepsuje, zawsze można po prostu kupić kolejny. Może jednak warto zwrócić nieco większą uwagę na wybór długopisu? Lepszy długopis to bowiem sprawniejsze pisanie, a to przekłada się na naszą produktywność, ponieważ dzięki temu o wiele łatwiejsze stanie się dla nas robienie notatek. Ten artykuł wyjaśnia, jak wybrać długopis, który uczyni pracę o wiele bardziej komfortową.

 

Dobry długopis to wygoda na co dzień

Ponieważ wielu z nas spędza wiele godzin na notowaniu, ważne jest by długopis był naprawdę wygodny. Jedyny sposób, by komfortowo pisać to kupno długopisu, który rozmiarem będzie pasował do naszej dłoni. Z jednej strony wpłynie to na komfort pracy, przez co unikniemy sytuacji, w której szybko zacznie boleć nas ręka, z drugiej zaś poprawimy estetykę pisma. Nie będziemy mieć potem dzięki temu z rozczytaniem tego, co zapisaliśmy w notatniku. W kwestii estetyki pisania istotne jest również, by długopis się nie wylewał. Można to sprawdzić pisząc za jego pomocą długie zdanie i sprawdzając, czy pojawiły się plamki.

Jest jeszcze parę innych czynników, które decydują o tym, czy długopis będzie w należytym stopniu odpowiadał naszym osobistym preferencjom. Warto przy tym uczciwie ocenić, jak korzystamy z długopisu – czyli np. jeżeli często zdarza się nam popełniać błędy, długopis z gumką będzie bardzo korzystnym rozwiązaniem, z kolei jeśli często zdarza nam się gubić skuwki, można ten problem rozwiązać kupując długopis pstrykany. Osobom, którym zależy na ochronie środowiska na pewno z kolei spodobają się długopisy wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Oferta długopisów jest więc o wiele bardziej różnorodna, niż wielu osobom się wydaje!

Długopisy też mogą być eleganckie

Długopisy bywają niedoceniane z tego powodu, że są uważane za mniej eleganckie niż pióra. Jednak jeżeli zależy nam na budowaniu wizerunku, możemy zainwestować w długopis cechujący się luksusowym wyglądem i wykonaniem. Tutaj świetnie sprawdzają się długopisy metalowe, które pięknie się prezentują i oferują przyjemny chłód metalu, dzięki któremu mamy poczucie obcowania z solidnym wyrobem. Warto przy tym wspomnieć, że długopis w porównaniu ze swoim uważanym za szlachetniejszego rodzeństwem, którym jest pióro o wiele lepiej sprawdza się przy szybkim pisaniu. Dobry długopis może być więc idealnym połączeniem wygody i elegancji!

Sprawdź, jaki długopis Ci pasuje

Jak zostało już wspomniane powyżej, długopis musi być dobrze dostosowany do warunków i nawyków używającej go osoby. Aby sprawdzić, który z długopisów spełnia nasze wymagania, polecamy wypróbowanie co najmniej kilku, a nawet kilkunastu rodzajów. Dzięki temu od tej pory zaczniemy kupować długopisy w sposób świadomy. Nawet jeśli nie zainwestujemy w drogi długopis, to kupując jeden z tych tańszych będziemy pewni, że idealnie pasuje on do naszego trybu pracy – a to jest zdecydowanie najważniejsze!

Sklep internetowy bewu.pl pomógł podczas tworzenia artykułu.

 

 

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments