Z dzieckiem w Tatry

      Brak komentarzy do Z dzieckiem w Tatry

Z dzieckiem w Tatry – Tatry to najwyższe polskie góry, z racji tego też chętnie odwiedzane przez turystów, którzy pragną poobcować z naturą i napawać się pięknymi krajobrazami. Dobrze zorganizowana baza noclegowa i komunikacja w Zakopanem pozwala na bezproblemowe dotarcie do szlaków turystycznych.

Z dzieckiem w Tatry

Najczęstszymi kierunkami wybieranymi przez turystów są: Morskie Oko, Kasprowy Wierch, Giewont oraz Dolina Pięciu Stawów, a także usytuowane w Tatrach Zachodnich doliny Chochołowska i Kościeliska. Bardziej doświadczeni turyści wybierają się na Rysy, Świnicę czy Orlą Preć, która jest najtrudniejszym i najbardziej wymagającym szlakiem turystycznym w Tatrach. Możliwości pieszych wędrówek jest zatem cała masa, jednakże wybierając się w góry z małym dzieckiem, trzeba zrezygnować z bardziej wymagających tras. Wiadomo, że małe dziecko szybciej się męczy niż osoba dorosła, a oprócz tego długa, piesza trasa może je zniechęcić. Najlepsze miejsca w Tatrach z pociechą to m.in.

Gubałówka- na górę można wjechać wagonikiem. Czas przejazdu to około 3-4 minut, a bilety można zakupić w kasie na peronie (w obie strony) w przystępnych cenach. Na samej górze możemy podziwiac rozpościerającą się panoramę Tatr Wysokich i Zachodnich, z majestatycznym Giewontem na pierwszym planie, a także Zakopane leżące u stóp najwyższych polskich gór. Na Gubałówce znajdują się restauracje, pizzeria oraz mnóstwo straganów z oscypkami, pamiątkami lub wyrobami ludowymi.

Morskie Oko- jedno z najpiękniejszych miejsc w Tatrach, do którego wiedzie asfaltowa ścieżka o długości około 10 kilometrów (od Palenicy Białczańskiej). Cały dzień kursuja wozy konne od Palenicy do Włosienicy, odkąd pieszo musimy się przespacerować około 20 minut. Nad Morskim Okiem znajduje sie schronisko, gdzie można ugasić pragnienie lub zjeść coś ciepłego.
Kasprowy Wierch- na szczyt Kasprowego Wierchu wjeżdża kolejka linowa z przesiadką na Myślenickich Turniach. Dotarcie na szczyt zajmuje około 20- 25 minut, jednak warto zaopatrzyć sie w bilety online, gdyż zawsze do kas jest długa kolejka. Na szczycie przebywamy około 1,5 godziny co w zupełności wystarczy na podziwianie krajobrazów, zrobienie kilku zdjęć lub zjedzenie obiadu w restauracji znajdującej się na szczycie. Warto dobrze sie ubrać, gdyż na szczycie często wieje, a także temperatura jest niższa o nawet kilka stopni od temperatury na dolnym peronie.

Dolina Kościeliska oraz Dolina Chochołowska- piękne, bardzo popularne wśród turystów doliny, gdzie można podziwiać piękno przyrody. Dodatkowo w dolinie Kościeliskiej można zwiedzić jaskinie, które są udostępnione dla ruchu turystycznego. Trasy nie wymagające wielkiego wysiłku, warte odwiedzenia z małymi dziećmi.

Tatry to wyjątkowe miejsce, warte zobaczenia, jednak w wiele miejsc lepiej udać się w towarzystwie osób, którym trudy pieszych wędrówek nie nastręczają problemów. Wymienione powyżej miejsca są dobre do rozpoczęcia przygody malca z górami, a gdy się już w nich zakocha, na pewno wróci za jakiś czas by odkrywać piękno gór w całej okazałości.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o