Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Zatrudnienie cudzoziemców (m.in. Ukraińców, Białorusinów, Gruzinów, Rosjan, Mołdawian) w Niemczech. Delegowanie pracowników spoza Unii do kariery w przeciwnym kraju Unii Europejskiej. Polscy pracodawcy są szansę delegowania do lekturze za granicą naszych ludzi jak i obywateli nowych państw trzecich niebędących członkami Unii Europejskiej.

Zatrudnij Ukraińców do pracy w Niemczech

Z opieki na zajęcie lokalnym rynkiem pracy obywateli Ukrainy, to oni są najczęściej delegowanymi do lekturze za granicą cudzoziemcami przez naszych pracodawców.

Kierowanie jest idealną formą wysłania człowieka do różnego świata w planu czasowego wykonywania książce w ostatnim końca. Należy przy tymże pamiętać, że w całym stanie w którym pracownik tworzy swoją rolę za granicą obowiązują stawki płacy według niemieckich przepisów (Mindestlohn) a minimalna cena od 1 stycznia 2019 roku ma 9,19 euro za godzinę pracy brutto dla człowieka delegowanego, przy czym w wielu branżach obowiązują wyższe stawki płacy minimalnej np. w sfery budowlanej. Aby oddelegować cudzoziemca ze wschodu do kariery w Niemczech, wskazane jest kupienie wizy Vander Elst. Stanowi ostatnie wiza emitowana przez Ambasadę Niemiec w Warszawie. Traktat o działaniu Unii Europejskiej (TFUE) określa zasadę swobody świadczenia usług mającą prawo przedsiębiorstwa do produkcji swoich pomocy w następnym państwie członkowski Unii Europejskiej. Przedsiębiorca na tej podstawie może tymczasowo kierować swoich pracowników bez wymogów uzyskiwania dla nich sam pozwoleń na produkcję co było znaczenie gdyby pracownik samodzielnie chciał uzyskać zatrudnienie dokładnie w niemczech bez udziału Polskiego pracodawcy. Kraje członkowskie UE wprowadzają wewnętrzne przepisy, które decydują warunki i zasady na jakich pracodawcy innych krajów UE mogą kierować swoich pracowników do kariery w ich kraju.

Niemiecka wiza Vander Elst sprzedawana istnieje w końcu tymczasowego świadczenia pomocy w Niemczech pracownika, którego do kariery w Niemczech deleguje Polski pracodawca.

Samo uzyskanie wizy kojarzy się ze spełnieniem kilku wymagań:

Obcokrajowiec pragnie być zawartą umowę o pracę czy prawo z Polskim pracodawcą, w stosunku z tymże potrzebuje być zabezpieczony i tworzyć minimum od miesiąca u pracodawcy, który ma delegować człowieka do kariery w Niemczech. Musi w stosunku z ostatnim legalnie być na placu Polski, mieć uprawnienie na rzecz. Niezbędny jest dokument emitowany przez Polski ZUS – zaświadczenie A1 poświadczające, że pracownik podlega Polskiemu ustawodawstwu w obszarze zabezpieczenia społecznego oraz co ważne aby wystąpić po te teksty konieczne jest wcześniejsze udokumentowane zameldowanie w Polsce oraz uzyskanie Polskiego Certyfikatu Rezydencji Podatkowej, który określa świat w którym pracownik liczy się z osiąganych dochodów.

Uzyskanie ludziach tych listów trwa kilka tygodni oraz w wypadku braku konieczności uzupełniania braków dla uzyskania któregoś z potrzebnych dokumentów może złapać się w ok. 4 tygodniach od okresu zatrudnienia zatrudnionego w Polsce. Ten stan istnieje jeszcze niezbędny aby udowodnić, że rzecz w Niemczech nie jest jedynym celem zatrudnienia człowieka oraz z razu po zatrudnieniu nie pewnie on zostać legalnie wysłany za granicę. Pracownik zatrudniony istnieje na stałe w Polsce oraz jego praca za granicą ma charakter jedynie tymczasowy oraz w ramach swojej praktyki w Polsce został wyznaczony do budowania swoich obowiązków na obszarze Niemiec okazjonalnie np. przez 3 miesiące. Wniosek o wydanie wizy Vander Elst należy po wcześniejszym zapisaniu się online złożyć w Ambasadzie Niemiec w Warszawie wraz z ceną 75 euro (równowartość w jasnych polskich). Agencja Work Holding za pomoc przy kompletowaniu i wykonywaniu wniosku otrzymuje z pracodawcy dodatkową cenę za pomoc w wysokości 250 zł netto za jakiegoś człowieka.

Agencja Pracy Tymczasowej Work Holding, umożliwia Polskim pracodawcom usługę we całych formalnościach i silne delegowanie swoich pracowników do Książki w Niemczech. Nasza usługa jest kompleksowa – z wydajnej oraz mocnej rekrutacji ludzi z końców takich jak Ukraina, Białoruś, Gruzja, Mołdawia, Rosja czy Polska poprzez porady prawe oraz usługa w załatwieniu wszystkich potrzebnych w toku delegowania pracowników dokumentów i wizy Vander Elst, aż po rozliczanie kadrowo księgowe.

Do sądzie należy dołączyć: dwa projekty w stylu niemieckim, aktualne fotografie biometryczne, paszport, udokumentowanie pobytu i książce u pracodawcy, umowa pracodawcy z instytucją z kolejnego państwa UE, pismo z firmy oferującej usługi oraz dokument A1 oraz kartę EKUZ.

Pracodawca delegujący ludzi musi jeszcze zgłosić ten fakt w niemczech w drugich firmach w zależności z wielu czynników, które sam mogą chcieć poszczególnego zgłoszenia:

Zollamt – Niemiecki Urząd Celny, na internetowym portalu zgłoszeniowym należy zgłosić delegowanych pracowników wielu dziedzin.

SOKA-Bau – Zgłaszamy pracowników branży budowlanej (i dotyczy elektryków). Niemiecka kasa urlopowa do jakiej należy również odprowadzać składkę na urlop.

Finanzamt – Niemiecki Urząd Skarbowy, BG-Bau – ubezpieczyciel wypadkowy branży budowlanych, Deutsche Rentenversicherung – Ubezpieczenia Społeczne, Urząd meldunkowy (pracownicy uczestniczący w niemczech ponad 3 miesiące podlegają meldunkowi)

Pracownik oddelegowany do kariery w Niemczech podlega przepisom w kierunku płacy minimalnej według niemieckich przepisów Mindestlohn. Płaca minimalna różni się w zależności z branży i np. ogólna cena to przynajmniej 9,19 euro brutto za godzinę pracy tylko dla branży budowlanej więc w zależności od kwalifikacji minimum 12,20 euro brutto za godzinę pracy. Niemieckie urzędy jak również same nazwy do kariery w których ludzie są delegowani przykładają sporą wagę do oceny czy pracownicy otrzymują płacę dobrą z niemieckimi przepisami. Na bieżąco badane są płatności wynagrodzenia, listy płac, godziny pracy i nawet polskie deklaracje podatkowe pracowników. Pewną cecha wypłaty dla człowieka można wypłacić ale w organizacji ryczałtu czy diety więc w droga niepodlegającą opodatkowaniu.

Mimo zatrudnienia pracownika przez Lokalną spółkę, pracownikowi delegowanemu przysługuje gwarancja warunków książce oraz płacy minimalnej według przepisów kraju do którego stał delegowany, czyli tutaj Niemiec. Pracownikowi przysługuje także urlop w kształcie płynącym z przepisów niemieckich.

Zapraszamy do konsultacji oraz współpracy zainteresowanych przedsiębiorców a także Niemieckie firmy zainteresowane pracownikami delegowanymi z Własnych spółek.

Źródło artykułu Praca dla Ukraińców w Niemczech

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments